Yaylı sele ne işe yarar?

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Yalnız brooks ile karşılaştırdığınız sele arasında dağlar kadar fark var. 2. elini bile 200 tl den aşağı bulamıyoruz şu günlerde mereti :). Sizin selenizden bende aldım ve pek kullanamadım dediğiniz gibi çok rahat,yaylar titreşimi emiyor fakat yok yani olmadı bana. Şu an kısa mesafede byte kullanıyorum fakat uzun mesafeler için şöyle birşey düşünüyorum kullanan varsa yorumlarını esirgemesin.

• Beğen
Tepkiler: Işıklar Gazisi
Scudo

MaxtorX

Üye
Tepki
13
İsim
Caner T.
Bisiklet
Cube
fiyatı nedir hocam merak ettim?:)

MaxtorX

Üye
Tepki
13
İsim
Caner T.
Bisiklet
Cube
Hayırlı olsun hocam baya uygunmuş fiyat performans ürünü diyebiliriz o zaman :)

• Beğen
Tepkiler: Işıklar Gazisi

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@D.Mustafa Hocam gösterdiğiniz sele rahat gibi gözüküyor ancak kısa mesafeler için. Uzun mesafelerde kendi tecrübemdir, ne kadar yumuşak ve dolgulu ile sele o kadar rahatsız etmeye, kalçanızı uyuşturmaya başlıyor. Deriye geçmeme sebep olan da buydu benim zaten :)

Yaylarını çıkartıp da deneseydiniz belki daha rahat ederdiniz hocam.

@MaxtorX Fiyatına göre fazlasıyla hakkını verecek gibi hocam. Sadece malum deri olduğu için herhalde ilk birkaç binişte biraz boya atacak pantalonlara :D

• Beğen
Tepkiler: osaka

anzolot

Forum Demirbaşı
Tepki
1.295
İsim
murat yücedemir
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar, çıktığım turda 500 km. sonra seleye oturamaz hale gelip popom isyan etmeye başlayınca sele arayışına girmiştim, uzun turcuların genelde Brooks kullandığını gördüm ama fiyatından dolayı vazgeçmiştim. Bu sele için ne dersiniz uzun süre kullanımda yay dışında şöyle rahatsızlık olur böyle dezavantajı olur diyebileceğiniz bir şey gördünüz mü acaba?
Brooks sele 2.000 km. gibi bir kullanımdan sonra kalça şekline uyum sağlıyormuş diye okumuştum, bu da öyle bir şeymidir acaba?

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
sedona 325 modelinde yaylı sele düşünüyorum lakin bisikletin görünümüne yaylı seleler biraz kaba gibi geliyor önerisi olan var mı

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Yaylı Sele rahat istiyorsanız çok güzel. Sadece 45+ hızlarda ve yokuş çıkarken biraz daha zorluyor seni. Yokuş çıkarken enerjinin birazını yediği için. 45+ hızlarda Yaylı olması sebebiyle yol ile tam bütünleşemiyorsun. Biraz dikkatli olmak gerekiyor, alışmak gerekiyor onun için.

Bunlardan başka da bir sıkıntısı yok artışı var
Ya dağ tepe gidiyorum bugün benim sabit maşa ile, sanıyorum ki bulutların üstündeyim. Eskiden yoldaki en ufak çakıl taşını dahi kalçamda hissederken artık sadece konfor.

mrth

Aktif Üye
Tepki
82
Bisiklet
Diğer
Dağ bisikletine brooks sele kullanımına uygun mudur?

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@mrth eğer bu seleyi soruyorsanız bu Brooks değil :D bu Yaylı Kösele Sele. Ve gayet de uygun dağa, tura...

Ama siz istedikten sonra rahat iseniz Brooks da kullanabilirsiniz. De downhill falan düşünüyorsanız Brooks a yazık etmeyin derim
;)

• Beğen
Tepkiler: mrth

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Duyurudur :D

Yokuşlarda beni çok fazla yokuşa sürmesi sebebiyle selelnin yaylarını çıkarmış bulunmaktayım an itibari ile. Biraz metal bükme becerilerimi konuşturarak uydurdum bir şekilde yuvaya :D

Artık asfaltta daha rahatız...

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
yaylı seleler sağlıktır.15 sene önce kalçamdan darbe almıştım.2-3 defa sert seleye bindim ağrım oluştu.hemen yaylı seleye geçtim.selamlar,saygılar..

Tepki
16
İsim
Hasan
Bisiklet
Whistle
@mehmet akyüz kiloluysanız ve gideceğiniz yer 15+ dakika ise biraz tahriş hırpalama söz konusu çünkü biraz kaba genişçe bir sele. kilolu olunca bacaklara sürtüp hareketi kısmen kısıtlayan bir sele. Yok benim yolum maksimum 5-10 dk diyorsanız hiç o sıska tahta gibi selelerle kendinize eziyet etmeyin güzel ve rahat bir sele.

• Beğen
Tepkiler: mehmet akyüz