Yaşanmış Bisiklet Tarihi

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
anladım ayla abla gerçekten zor bir tercih spor sevdiklerinizle yapınca başka güzel oluyor ama sevdiğiniz insan ilği duymuyorsa spora o zaman iki arada kalmak gibi oluyor bu iki noktada dengeyi sağlamak zor olsa gerek

• Beğen
Tepkiler: ayla abdan
Scudo

Abdullah Hakkı

Forum Bağımlısı
Tepki
673
Bisiklet
Diğer
tüh ya konuyu yeni görüyorum temmuzun 2si ile 20 si arasında kıbrıs gazimağosa daydım. keşke başlığı o zaman görseydin ayla ablacım ya seninle tanışmayı, bi elini öpüp çayını içmeyi çok isterdim. ama kısmet diyelim. inşallah birdaha yolum düşerse hemen sizinlele irtibata geçeceğim. umarım tanışma fırsatımız olur.

ali karagönlü

Forum Bağımlısı
Tepki
630
Bu konuyu bugün gördüm. İnanın imkansızlıklar içinde yapılan herşey çok zor. Engeller inanan insan için hiçbir zaman engel teşkil etmez. Bizim içimizde ki bisiklet sevgisine kelimeler yetmez. Babanızda bu dal da yaptığı çalışmalara hayranlık duyuyorum. Keşke bundan 50 sene öncesin de bu kadar imkan olabilseydi...
SELAMLAR; Ali KARAGÖNLÜ

• Beğen

mehmet özbay

Forum Bağımlısı
Tepki
296
Bisiklet
Specialized
ayla hanım sizler gibi bısıklet tarihine canlı tanık olan ve bu değerleri bizlerle paylaşan siz büyüklerin karşısında saygıyla eğilmek gerekir şimdiden ellerinize sağlık saygılar baymekanik

• Beğen

Limonata K

Üye
Tepki
2
Ayla Deyzecigim,
Benda sizin gibi Karakeşlilerde otururudum ve size gomsu olurdum.Yıllar yılı sizi Morisciğinizle goruruduk ama meger belespite tutkunuz nekadar buyukimiş bilemezidik.
Selamlar ve sevgiler ....

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
TEŞEKKÜR EDERİM. beni devamlı arabamla görürdün ama bazı zamanlarda COPPER bisikletime biner portakal bahçelerinin arasından annemin evine kadar giderdim. çocuklarımı okula götürüp, evinde ihtiyaçlarını karşılamak için arabaya daha çok ihtiyaç duyardım. üstelik KÖPEĞİM de hep benimle gezmek isterdi. o zamanlar da arabaya binmek mecburiyetindeydim.
biraz daha kendini tanıtırmısın, hatırlamak isterim seni. SEVGİLER.

ayla abdan

irfancan

Forum Demirbaşı
Tepki
659
Sizin anılarınız ve tecrübeleriniz bizler için bulunmaz fırsat,söyleyeceğiniz herşey,göstereceğiniz her resim bizler için altın değerinde,çok teşekkürler.

• Beğen

mert taş

Üye
Tepki
0
merhaba ayla teyzeceğim
yazdıklarınız benı cok etkiledi. sızde bır tarih vardır. ama babanız neden annenize sevdirememiş sporu? ne kadar guzel bir sey sızın yasınızda bırı bısıklet sporuna bukadar asık? bısıklet kullanıyomusunuz?

togi

Üye
Tepki
3
Bisiklet
Amoeba
tebrikler , saglıklı pedallar dilerim

S

Selim Kipkizilovali

Misafir
Merhaba Ayla hanim,

yazdiklarinizi okumaktan büyük keyif aldim, anilarinizi bizlerle paylastiginiz için tesekkürler.

Umarim devami gelir :)

Kibris´a sevgiler, saygilar...

umittosun

Daimi Üye
Tepki
303
ayla teyzeciğim yazılarınızı okudum ve inanın hayran kaldım resimler konusunda size yardımcı olmak istiyorum.

MUSTAFA AKTAŞ

Daimi Üye
Tepki
99
Fotoğrafları ve anılarını paylaştığı için Ayla Hanım'a teşekkür ediyorum.
Yeni gelen gençlikten umutluyum dedi, gençlerimize moral oldu bence.

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Paylaşımınız için teşekkür ederim.Eski dönemleri bildiğim için ne kadar zorluklar içinde bisiklet sporu yapabiliyordum.Ben istanbulda ataköyde 1975 li senelerde uluslar arası bisiklet yarışlarında cumhurbaşkanlığı vs finishlerine gider yabancı rus,macar,bulgar,bisikletçilerden lastik,köselekask, matara ,karpiye kayışı,yedek malzeme ister satın alır ve bisikletime takardım.Yani malzeme bulamazdık şimdi her şey bulunuyor.Ama şimdi bakıyorum bu sene cumhurbaşkanlığı turunda dereceye dahi giremedik.Milli takım var her şey var sporcu yok Nerede ali hüryılmazlar,Erol küçükbakırcı,Arifler,Murat suyabatmaz,Konyalı şekerspor bisikletçileri ,İstanbul ihtisasdaki koşan bisikletçiler,Bu değerli bisikletçiler bu günkü şartlar altında yarışsa idiler Bütün turları alırlardı.SAYGILARIMLA

• Beğen

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Bugun Bu Resimlere Klubumuz olan MAGEM (Mağusa Gençlik Merkezi ) Sporculari ile paylastim.Resimleri görünce cocuklar hadi ya nerden nereye dediler evet Nerden nereye Malzemeleri Her yeden Temin edebiliyoruz Semih59 Dedigi Gibi Malzemeleri Yabancı sporculardan temin ediyorlardi, Cumhur Başkanlığı turu ile yaptigin yorum ise tam yerinde ama TAKIM ruhu yok canlı yayinda düşmeden sonra röportaj yapıldı sporcumuz ile dediki oradaki cocuk beni buralara tasiyacak takım arkadasim yok cevabı zaten cocukda biliyor yapacak birsey yok.

ayla abdan

Aktif Üye
Tepki
416
umutTOSUN oğlum ilgine teşekkür ederim. yardım alarak resimleri SİTE YE yerleştirdim. babam NURİ SILAYDIN yaşadığınız şehir DENİZLİ nin ilk BİSİKLET FEDERASYONU nu 1952 yılında kuran kişidir. bende o yıllarda bisiklet binmeyi DENİZLİ de öğrendim.ARŞİVLERDE adı kalmışsa BABAM ın ne mutlu. yoksa namkör yıllar içinde silinip gitmiştir. kimler geldi geçti malesef yeni nesil gençlere hiç biri ulaşmadı. oysa İTALYA tv lerini seyrediyorum. 100 sene önceki bisikletçilerini bile hala hatırlıyor ve her fırsatta tv lerde anılıyorlar. işte ondan CİRO İTALYA , TUR DE FRANCE , İSPANYA TURU oldular. biz böyle giderse en iyi tahminim belki 50 yıl sonra bir yerlere varabiliriz.

sayın İbrahim ALBAY resimlerini gördüğünüz kişi KIBRIS larnaka doğumlu NURİ SILAYDIN ihtiyarlığına da gelse biraz kıbrıs bisikletçileri içinde çalıştı.
şu anda mağosada ebedi uykusunda yatıyor. ona sadece yapabildiğim, mezar taşına MİLLİ ATLET diye yazdırmam.

ibrahim ALBAY

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Giant
Ne mutlu size ki bunlari bize aktara bildiniz sonsuz tesekkurler. inşallah yazdırırsınız.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kıbrısta herşeyin çok güzel olduğu gibi, bisikletle gezmek de çok güzeldi o güzelim çiçek kokulu sokaklarda...
6 sene yaşadım Kıbrısta, şimdilerde bisikletle yapmak istediğim tek şey , Kıbrısıma bisikletimle gelmek.. umarım bir hayal olarak kalmaz...

Sevgilerimle..

Tepki
5
gercekten bu yaşta böyle bisiklet aşıgı ınsanların oldugunu bilmek beni bisiklete dahada cok baglıyor lütfen fotolarınızı ve anılarınızı paylaşın ve gercekten sizin gibi insanların oldugunu bilmek ve sizinle tanısmaktan onur duydum ayla hanım.....

• Beğen

ayhan b

Aktif Üye
Tepki
61
walla ayla abla helal olsun öncelikle ellerinden öperim,bizim gibi yeni nesiller sizlerin sayesinde bu gunlere geldik,yanı bence bırakın cok detaylı teknik bilgileri,sizi bizlerin arasında bile görmek bizler açısından hem onur hemde gurur verici birşeydir,biliorum sizde farkındasını bisiklet tutkusumu diyey,m askımı diyeyim artık adına ne dersek diyelim bambaska birşey bunu ancak içinde o sevinci taşıyan bilir,çünkü insan bisikletiyle olduğu an aslında kendisi ile olduğu andır,eminim en tecrübelli bisikletci bile her defasında küçük yaşta hanı o bilk binişlerde acaba bu sefer olacak mı die tatlı bir ehecan yasarız ya ,en tecrubeli bisiletci bile bunu fark etmden o tatlı heyecanı yasadıgına ınanıyorum,keske tum büyüklerimiz sizler gibi ola bilse tekrar ellerinizden öperım ayla abla

• Beğen