Yarış gündemi

Scudo

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.615
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@vetohan

İletiyi gönderdikten kısa süre sonra yayın kesildi ?. Bakamıyorum şu anda. Bende diyorum bu aslanlı bayraklar ne alaka. Sanırım bulunduğum bölge yakınlarında çünkü aynı aslandan bisikletimde de var.

194532

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
Eurosport Türkiye de yaklaşık 20 dakikadır anlatım yok.

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.900
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Kablotv'de halen yok. İngilizce versiyonda anlatım sürüyor.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
19 km kala geldi bende.

el_Aksa_1903

الأقصى
Tepki
1.255
İsim
İsa
Bisiklet
Mosso
Bora takımı çalışmadı yazık Sagan bakti durdu. Helal olsun battiol e, bu performansla Rubaixde kolay değil Sagan için hatta zor diyebilirim.

galen

Üye
Tepki
61
İsim
Ziya Kanyılmaz
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sagan kazanır diye bekliyordum battiol kazandı ilk defa duydum adını ilk pro zaferiymiş.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
-Hadi çalışalım
-Ben çalışmam,sen çalış
-Ben de çalışmam,takım arkadaşım önde
-Ben de sprinterim,niye çalışayım?
-Ban favorilerdenim,siz çalışın
-Çalışan yok mu?
-Hadi arkadaşlar
-Benden bu kadar
-Hadi ya
Böyle yapıyorlar,sonra da önde kaçan kazanıyor..Hep böyle oluyor,hep:booo:

Yarışı kazanan isim,ilk defa bir yarış kazandı..
(link)
Böyle devasa bir yarışı,bu ismin kazanacağını kimse bilemezdi..Büyük sürpriz..Ben de bu isme hiç dikkat etmedim ama iki hafta önce E3 yarışında,sinyali vermiş..Bu yarışta sprintte kaybetmiş..Hatta alttaki videoya bakarsanız,sprinte ilk başlıyan isim Bettiol..Stybar,GVA ve Wout Van'ın arkasında 4.olmuş..Çok önemli bir sinyal bu..Bugün de takım arkadaşları Bettiol'u iyi çektiler,Bettiol'da çok doğru bir yerde atağını yaptı ve arkadaki favorilerin bahsettiğim çalışıp çalışmama meselesinden dolayı yarışı kazandı..Biraz havanın iyi olması,rüzgarın da az olması,kendisine fayda sağladı ama kaçarken tüm gücünü kullandığını hep beraber gördük..Yani kesinlikle hak ederek kazanılmış bir galibiyet..
Sagan,Valverde gibi isimler,açıkcası gençlerin gerisinde kalmaya başladılar..Bugün diğer yıldız adayımız,Mathieu van der Poel,yine şovunu yaptı..Bir sefer düştü,bir sefer düşecekti,zor toparladı ama çok diri gözüktü..3.olan Kristoff'un hemen arkasından çok güçlü bir sprint attı yine..Çok acayip bir çocuk..
Quick step veya Astana dışında takımların galibiyetleri,açıkcası yarışlara zevk/hareket katıyor..Bu bakımdan da EF takımından,bir yarışçının ilk defa böyle bir yarışı kazanması,izleyiciler açısından önemli..İtalyanlar bugün bayram yapıyorlardır:hhhhhh:

Haftaya da Paris Roubaix var..

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Mathieu van der Poel hakkında,Can Ayhan bir yazı yazmış;
(link)
Daha önce yaptıkları;
Bu da eurosportta dönen reklamı;
Bu da bugünkü yarışın özeti;

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@CmlCLK

Flamangillerin yerleşim alanı hemen 100 km yukarınızda imiş: (link)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hazırlanın forum büyük yarış yaklaşıyor.

1947151554790441936.png

2018 yarışını sagan nasıl kazanmış bir hatırlayalım

Son düzenleme:

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.024
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Giresun 2.etap yol yarışını veren kanal var mı ?

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Fransa'da Circuit de la Sarthe isminde bir yarış başlamış..4 etaplık bir yarışmış..Bugün yapılan ilk etabı kim kazanmış?
Mathieu van der Poel:ssrtcbya:

Dün,bask turu başlamış..Vuelta al País Vasco..İlk etap bireysel zamana karşı..Kazanan da Bora'dan Maximilian Schachmann..

Bugün biraz inişli çıkışlı bir etap vardı ve yarışçılar için de Julian Alaphilippe'de vardı..Sanırım bitime 30 km kala,bisikletini değiştirdi..San Remo sonrası,Julian Alaphilippe yarıştığı her etabı/yarışı kazanır demiştim..Bugün de öyle oldu..Şu anda Dünya'da rakipsiz..Kendisine uygun olan her etabı kazanır..Kazanmaması da gerçekten sürpriz olur..Bugün de gayet rahat bir şekilde kazandı..
Güzel bir yarış olacak,izlemeye çalışın..

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Ronde ve Roubaix arasında yapılan bir başka klasik,bugün yapıldı..Yarışı Quick step'ten genç sprinter Fabio Jakobsen kazandı..
(link)
Bugün bask turunun 3.etabı yapıldı..Etabı yine Maximilian Schachmann kazandı..Çok formda..

Dün şom ağzımı açtım ya..Julian Alaphilippe,bugün kaza yaptı..Daha doğrusu kazaya karıştı..Ne durumda bilmiyorum..Videoda görebilirsiniz;

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bask turu bitti..Yarışı basklı Ion ızagirre kazandı..Ion ızagirre,bu sene Valencia turunu kazandı..Endülüs turunda 2.oldu..Paris nice turunun son etabını kazandı..Şimdi de bask turunu kazandı..Çok iyi..
Yine Astana kazandı,yine..Bunu da belirteyim..
Bora'dan Schachmann 3 etap kazandı..Buchmann 1 etap kazandı..Sarı mayo hep Bora'daydı ama bugün Ion ızagirre'ye sarı mayoyu kaptırdılar..Bugün yapılan son etabı da,bu senenin bir başka iyi ismi,Adam Yates kazandı..
Ayrıca 3.etapta kazaya karışan Julian Alaphilippe,o gün etabı tamamlamış ama takımı ne olur olmaz diyerek,sporcuyu yarıştan çekmişler..

• Beğen
Tepkiler: galen

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Bugün Brabantse Pijl isminde bir başka klasik yarışı daha yapıldı..Sanırım yine Belçika'daydı bu yarış..Pazar günü Hollanda'da amstel gold race yarışı yapılacak..Önemli isimler katılıyor,önemli bir klasik yarışı..

Bugün yapılan yarış,inişli çıkışlı zor bir yarıştı..Sürekli aynı yerlerde dönüp durdu yarışçılar..Kaçan grupta 4 kişi vardı..Açıkcası bu 4 kişinin mücadelesini izlemek çok keyifliydi..İnsanlar Paris Roubaix gibi yarışlara konsantre oluyorlar ama arada ne yarışlar yapılıyor,kimse farkında bile değil sanki..
Bu kaçan gruptaki 4 kişi de,Paris'te yoktu..Olsalardı,Paris yarışı çok farklı bir şekle bürünürdü..Paris yarışının zorluğu ortada ama yarışlarda benim gibi insanlar,yıldız isimleri görmek isterler..Hadi Julian Alaphilippe,fiziğinden dolayı Paris'e uygun olmayabilir ama diğer 3 kişi,yani Michael Matthews,Tim Wellens ve Mathieu van der Poel Paris Roubaix'e uygun isimlerdi..Neyse..
Julian Alaphilippe,bask turunda kazaya karışmıştı..Bugün tekrar yarışmaya başladı..Bugünkü yarışı Julian Alaphilippe'e çok uygundu,kesin kazanır dersiniz ama o da ne?Uzaktan birisi geliyor..Hem de çok fena..:krktm:
Mathieu van der Poel bu:krktm:
Julian Alaphilippe bu sene,şu ana kadar 8 yarışı/etabı kazandı..İnanılmaz formda ama bu uzaktan tıpkı Terminatör gibi korkunç bir şekilde gelen isim Mathieu van der Poel,adeta yıldızın üzerine yıldız attı..Çok acayip..
Neyse,uzatmayayım,izlemeyenler için özet;
Bu arada pazar günü yapılacak yarış kaçmaz..Niye?Linkteki favori isimlere bir bakın..:ssrtcbya:
(link)

• Beğen
Tepkiler: Gringo1903

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.156
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Buda kaçmaz ama ? cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışının finişine denk gelirmi bilmiyorum ama,birini trtspordan diğerini eurosporttan takip edicez artık ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
(link)

Amstel Gold Race'in son 5 kilometresi. Çok özel bir son bir çok nedenden dolayı, spoiler vermek istemiyorum.

(link)

Bu da kadınlar yarışının son 5 kilometresi, ilgilenene.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Forum ölmüş,kimseden ses çıkmıyor..Normalda şu anda bu konuda 100 kişinin olması ve bir kaç saniyede bir mesaj yazılması lazım ama nerde:booo:

Az önce biten yarış,bu senenin en iyi yarışıydı..Bu sene yapılacak yarışları da dahil ediyorum..3 büyük tur,tek günlük yarışlar,1 haftalık turlar,hepsi..Yok böyle bir yarış,yok böyle bir son:ssrtcbya::krktm:
Geçen sene yarış sonu olarak aklımda Milano San Remo var..Nibali'nin tek başına kaçışı ve finiş çizgisini geçerken,hemen ardından gelen pelotonun görüntüsü inanılmazdı..Sagan'ın kazandığı Roubaix yarışı da çok iyiydi..3 büyük turda yaşananlar,neler neler..
Bu sene yapılan tüm yarışları izledim..İnanılmaz güzel yarışlar oldu..Tek günlük olanları,1 haftalık olanları..Sıkıcı diyebileceğim birkaç etap/yarış olabilir ama geneli çok iyiydi..Bugün yapılan yarış ve yarışın son anları,hepsini geride bıraktı..Yarış sonunda şoke oldum adeta,müthiş keyif aldım..
Uzun bir yarış..260 km..Paris Roubaix gibi bozuk yollar yok..Sürekli iniş çıkışlar,dar yollar,şahane yollar var..Tam bir bisiklet yarış pisti..İnanılmaz bir seyirci..
Bu senenin en formda iki ismi yarıştalar..Biri Alaphilippe,diğeri Van der Poel..Bu sene formda olan ve bu yarışı kazanabilir diyebileceğimiz en az 10 kişi de sayabiliriz..Bu kadar yıldızın katıldığı bir yarış yani..
Önde müthiş bir mücadele..Alaphilippe,bu sene formda olan Fuglsang ile birlikte kaçıyorlar,arada Kwiatkowski'de katılıyor filan..Çok uzatmayayım,bu akşam/gece ve yarın,mutlaka yarışın geniş özeti veya tekrarı yayınlanır,bakmanız lazım..
Arkada bir grup var ve bu grubu Van Der Poel çekiyor..Çekti,çekti,çekti..Yarışın sonuna kadar geldi ve kazandı yarışı,İNANILMAZDI..
40 km kala da bir atak yapmıştı ama gidememişti..Bu çocuk vazgeçmiyor,inanılmaz hırslı..Sprinti çok iyi..Şey yaptı,yani bütün pelotonu adeta bir silindir gibi ezdi geçti..Yıldız olarak diyorum..
Alaphilippe'de üzüldüm..Bu kadar formda olduğu bir zamanda,böyle bir yıldızın doğuyor olması,kendisi açısından inanılmaz şanssız bir durum..
Yayın akışına bakıyım da,ben bir daha izlerim yarışı:hhhhhh:
İzleyici kamerasından yarışın son anları;

• Beğen
Tepkiler: Özcan