Yarış gündemi

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@vetohan

Ortalıkta iyi rouleur kim varsa o rouleur atak yapar ,tutmazsa sprint finişi olur bildiğimiz klasik Gent Wevelgem.

@CmlCLK

Senin yerinde ben olsaydım, yarış kaçırmazdım.

• Hahaha
Tepkiler: Cemal Ç.
Scudo

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Kristoff toplu sprint finishini aldi. Ikinci de Degenkolb. Gaviria ve Viviani de vardi ama gucleri yetmedi. Hangi yildayiz? :)

• Beğen
Tepkiler: Cemal Ç.

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@hamlet2006

Hocam teve'den izlemek daha güzel oluyor bence. Hem konuşmalardan bir şey öğreniyorum hem de yarışanların yanında gidiyorum sanki. Öbür türlü o ortama bir gireceğim, 10 saniye önümden geçecekler, tamam ?.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Alexander Kristoff Gent-Wevelgem kazanarak, Eddy Merckx sonra (1972'den bugüne) Milano-Sanremo, Ronde van Vlaanderen, Gent-Wevelgem ve Scheldeprijs yarışlarını kazanan ilk yarışçı olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Triban ve Özcan

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Bigpatron
Güzel bir yarış oldu..Sürekli kaçanlar/kopanlar filan,izlemesi keyifliydi..Yarışı sunan arkadaşlar,sanırım bir kez bile Alexander Kristoff adını anmadılar..Gözden kaçırdılar bu ismi..Halbuki es geçilmemesi gereken bir isim..
Sagan,Viviani,GVA,Terpstra gibi isimler yine geride kaldılar..Bir de,arka arkaya bu tarz uzun/zor yarışlara katıldıkları için,zorlanıyor olabilirler..

Bugün Katalunya yarışı,müthiş bir etapla bitti..Etabı Bora'dan Davide Formolo kazandı..Bora bu yarışta 2 etap kazandı..
Genel klasmanı Astana'dan Miguel Ángel Lopez kazandı..Hak etti gerçekten..Yalnız Adam Yates yine kıl payı genel klasmanı kaybetti..Tirreno-Adriatico'da 1 saniye ile kaybetmişti,bugün de etabın son kmlerine kadar öndeydi ama gücü yetmedi ve arkadan gelen Miguel Ángel Lopez,Yates'i yakaladı..Yates kardeşler çok iyi bir atak yaptılar ama olmadı..Ayrıca Quintana'da bugün deli gibi sürdü,hayret..Quintana bu sene bir acayip..
Egan Bernal üçüncü oldu..Bu çocuktan korkulur..
Froome,94.oldu..Kazadan dolayı mı,yoksa form mu tutamadı,anlamadık..Bir bilgi de paylaşılmadı hiç..
Valverde ve Pinout formda değiller ama iki isim de,sonradan açılabilir..Büyük turlarda bu formlarıyla işleri çok zor..

Katalunya yarışı şahaneydi gerçekten..Hele bugün yapılan etap,çok iyiydi..:harika:

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ahlaksız
Alexander Kristoff yaptığı bir röportajda radar dışında olduğunu, Gaviria takım lideri olduğunu ve ona kazanması için yardım edeceğini açıklamıştı belki bu nedenle ismi pek anılmadı.

Son 10km kadar planları Gaviria'nın sprint atması yönündeymiş ancak Gaviria benden buraya kadar demiş bu nedenle Kristoff sprint atti. Kısa mesafeli yarışlarda diğer sprinterlara göre yavaş ancak 250km gibi uzun ve eğimli etapların somunda diğer sprinterlara göre daha dinç kalabilme özelliği kazandırıyor. Ayrıca Gaviria son yaptığı hamle ile Viviani'yi Kristoff'un arkasından alarak pozisyon kaydetmesini sağlamasıda kazanılan zaferde büyük rol almıştır.

• Beğen
Tepkiler: Triban

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Çarşamba günü..
(link)
(link)
Geçen seneki yarış;

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.015
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti

GettyImages-1136408813-980x682.jpg
Alecto Cycling Team yarışçısı olan Hollandalı 27 yaşındaki Robbert de Greef Hollandada yapılan Omloop van de Braakman yarışında kalp krizi geçirmiş. Doktorlar şuan Robbert'i 48 saat yapay komada tutarak bir sonraki tedavi için güçlenmesini umut ediyorlarmış.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@ahlaksız
John Degenkolb yerlere attı kendini yorgunluktan...:krktm::krktm:
47 ortalama ile yarışı bitirmişler:suspus:

• Beğen
Tepkiler: Abdülkadir Ergin

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Emre Yönlüer
Sevgili Emre,ben çarşamba günü yapılacak yarışı göstermiştim..Sen dün yapılan Gent-Wevelgem'den bahsediyorsun:hhhhhh:
Ortalama fenaymış..47 ortalama doğru mu?

• Hahaha
Tepkiler: Emre Yönlüer

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.862
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
@ahlaksız
Evet Gent-Wevelgem 47 ortalamayla bitti. Kaçış grubundaki Sagan'ın bile pili bitti. Yakalandıktan sonra dinlenmeye fırsatı kalmadı.
Sarper ile Berkem yahu yarışı en az 18:30'da bitecek şekilde planlamışlardı, çeyrek kala bitiyor dediler.

Neyle besleniyor bunlar böyle :ssrtcbya:

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@ahlaksız
Evet biraz karışıklık olmuş. Nasıl yanlış okumuşum öyle!!?? :hihi:

Hattaa okumamışım bile video da en önde ki bisikletçi Trek'ten olunca Jasper Stuyven'in atak yaptığı anı anımsamışım:)

• Beğen
Tepkiler: Triban

celilcetiner

Forum Demirbaşı
Tepki
1.106
İsim
Celil ÇETİNER
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dwars door Vlaanderen 2019

(link)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Cyclcross Dünya şampiyonu olan bir isim..Yol bisikletine yeni başlamış..Mathieu van der Poel..
Bu sene Antalya'daki ilk etabı kazanmış..Pazar günü yapılan Gent-Wevelgem'de 4.olmuş..Bugün yapılan Dwars door Vlaanderen yarışında da müthiş bir sprint atarak,birinci oldu..Yeni bir yıldız doğuyor..Bu pazar Ronde'ye de katılacak..
Yarış biraz kısa sayılırdı..182 km..Valverde,Lampaert,Terpstra gibi önemli isimler vardı ama önde kaçanları yakalayamadılar..Kaçanlar arasında bu çocuk çıktı ve kazandı..

Pazar günü RONDE var..Canlı yayın 11;15'te başlıyacak..6 ya da 7 saat sürecek..Çok fazla favori var..Ben bu yarışı kazanmasını istediğim favorileri belirteyim;
1-Sagan..Bu sene,sadece Avustralya'da bir etap kazandı..Klasiklerde kendini gösteremedi..Biraz morale de ihtiyacı var..Kendini biraz zorlarsa kazanacaktır..
2-Valverde..Sagan gibi bu sene sadece bir etap kazanabildi..Böyle bir devasa yarışı,Dünya şampiyonluk mayosuyla,bu yaşında kazanırsa,müthiş olur..Bugün de çok çabaladı aslında..Sagan gibi kendini bir tık zorlamalı ama..
3-GVA..GVA'da bu sene sadece bir etap kazandı..Mart ayında katıldığı klasiklerde 2 defa kürsüye çıktı ama bir türlü kazanamadı..Bu yarış GVA'ya yakışır..Formda,kazanmalı artık..
4-Matej Mohoric..Bir başka yıldız adayı..Bu sene iyi gidiyor..Kazanamadı ama zorluyor kendini..Milano San Remo'da 5. oldu mesela..Bugün de 15.oldu..Pazar günü kazanması sürpriz olur mu?Olur ama bence kazanabilir ve böyle bir başarıya da ihtiyacı var..
5-Wout van Aert..Çok formda ama hiç kazanamadı..Mart ayında 5 klasiğe katıldı,2 defa kürsüye çıktı..Diğer sonuçları da iyi sayılır..Kazanmaya ihtiyacı var ve kazanmalı da..
Yarışa katılacak sporcular;
(link)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.347
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Şu an izlediğim yarış ne yarışı acaba? Eurosport 1'de izliyorum ama ne yazık ki ingilizce ?.

Son düzenleme: