Yarış gündemi

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
@seko35.50
Bisiklet bambudan yapılma ilginç gelmiştir. :komik:

• Beğen
Tepkiler: seko35.50
Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.372
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İyi olmuş valla ne diyelim. Suratına gelmemiş Allah'tan kimsenin.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
(link)

3. Etabın son 3,5 kilometresi. Sagan çok rahat tutunmuş en sondaki yüksek tırmanış temposuna. Ayrıca geçen seneye göre daha zayıf göründü bana. Amstel, hatta Liege gibi yarışlar aklında var bence. Bu sene olmasa da ileri de belki.

Cem H2O

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Cube
@vetohan
Bu arada profil fotoğrafınızdaki kızı tırmanırken izlemek acayip bişey. Cecilie Uttrup Ludwig. Canavar gibi tırmanıyor maşallah tecrübe kazandıkça muhtemelen en iyi kadın tırmanışçılardan biri olacak.

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
@Cem H2O

Evet, geleceği parlak. Ayrıca kendisi de çok sempatik. :D
Geçen senenin La Course'unun sonundaki röportajını izlemişsinizdir mutlaka. :D

Cem H2O

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Cube

Kıyamam ya :koptum:

Bugünki etapta İlk etabın galibi ve yarış lideri Patric Bevin son 10 kmde feci kaza yapmış ama bi şekilde pelotona yetişmiş.

Caleb Ewan irregular sprint cezası almış dolayısıyla etap arkasındaki Philipsen'e gitmiş

Baya kafa atmış yanındakine irregular sprint falan değil bu. ?

İljo'nun bitişidir

(link)

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Berkem ve Sarper,şu an eurosport 2'de yarış anlatıyorlar:harika:

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Aşağıda Julian ALAPHILIPPE'in genel klasman lideri olduğu
Vuelta San Juan dan 4.Etap var.
Finişte takımı Fernando Gaviria yı gayet iyi taşımış.
Peter Sagan müzmin ikinciliklere devam ediyor.

Son durumda Genel Klasman şu şekilde:

vuelta.PNG

Tüm bunlardan sonra sayın üstad @hamlet2006 vaktiniz var mı? Sezon ufaktan açılıyor gibi. Avusturalya ve şimdi de Arjantin. Takımlar artık sezona daha erken mi başlıyor. Daha Ocak ayından itibaren yarışmaya başlayan sporcular sezonu nasıl tamamlar?
Vaktiniz ölçüsünde özet bilgiler güzel olur.

Bu arada bugün dinlenme günü ve yarış yok. Devam eden 3 günde 5-6-7. etaplar olacak.
Güney Amerika olduğu için yarış saatleri 22 den sonra ya denk geliyor sanırım...

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Saomi Miks

Bu sene siz değerli dostlarımdan müsade isteyeceğim.Bildiğiniz gibi bu konuda sağlıklı yorum yapabilmenin birincil temel şartı çok sıkı yarış takip edebilmektir.Ben bu seneyi yarış takip ederek değil sizleri takip ederek geçireceğim.Forumda sıkı yarış takip eden senin gibi birçok sevdiğim saydığım değerli arkadaşlarım var.Buraları boş bırakmayacağınıza inanıyorum.
Bu seneki temel hedefim (link) yarışına hazırlanmak ve çok saygı duyduğum @Süper Dede Mümtaz Ağabey'i takip etmek.

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Saomi Miks
Dün Sagan alır diyordum ama alamadı..Gaviria formda,bırakmadı Sagan'a..Yalnız Sagan'da iyi gözüktü..
Yarın saat 6'da,tırmanış etabı var..Yine canlı yayınlanacak,bilginiz olsun..
Yarın,daha zevkli bir etap bizi bekliyor..

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
@ahlaksız

Peter Sagan hepsinden ortalama üstü değerlere sahip bir bisikletçi olduğundan ne Genel klasmancı ne Sprinter ne de başka birşey. Hal böyle olunca takım kurgusu da ona göre oluyor. Peter Sagan'ın şimdiye kadar adam akıllı bir Sprint trenini hatırlamıyorum. Kazandığı yarışlarda da kazanma arzusu ve diğer trenleri iyi kullanarak kazanıyor. Dünkü etap sonunu izlediğimde son kısımda bir miktar geriden çıkmış. Maksimum hızda iken en sağdan geçemeyeceğini anlayınca aradan sola geçiyor. Tabii burada Fernando Gaviria faktörü de var. Hem kendisi genç neslin iyi Sprinterlerinden, takımı tamamen onun için çalışınca ortaya güzel sonuçlar çıkıyor...

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@Saomi Miks
Quick step kadar olmasa da,Bora takımı da sprint treni yapar..
Her yarışta son ana kadar Sagan'ı çekemiyorlar,o ayrı..Dün Sam Bennett için takım çalışabilirdi ama Sam ortalıkta gözükmedi..

Dediğiniz gibi Sagan kompleks bir sporcu..Bu sene umarım bir sakatlık filan yaşamazsa,önemli yarışları/etapları kazanmaya devam edecektir..
Gaviria saf sprinter bir isim,dün takım arkadaşı son ana kadar Gaviria'yı taşıdı..Sagan son anlarda yalnız kalmasına rağmen,böyle bir sprinterı az kalsın geçiyordu..Formda,hırslı,güçlü..:harika:

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
Dün Arjantin'deki yarışın 5.tırmanış etabı yapıldı..Sporcular çok acayip bir doğa içinde yarıştılar..Movistar takımı etapta öne çıktı..Rakip yok tabi..
Carapaz,Quintana gibi isimler iyi gözüktü..Quintana çok gıcık yarışıyor,bir gün yarış esnasında dayak yiyecek bu:D
Movistardan Anacona kazandı etabı..

Veto8

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
(link)

Cyclocross Dünya Şampiyonası podyumunda yine olağan şüpheliler; Mathieu Van Der Poel, Wout Van Aert ve Toon Aerts. Van Der Poel'un bu seneki yol performansını çok merak ediyorum. Bu arada Mathieu Antalya Turuna da katılacak Procyclingstats'a göre. Takviminde Ronde de var ki, Wout da orda yarışıyor. CX rekabeti, yola da taşınıyor, mükemmel olacak.

(link)

Kadınlar ise Sanne Cant, Lucinda Brand ve Marianne Vos podyumu oluşturuyor.
Marianne Vos'un kariyeri gerçekten takdire şayan, kaç yıldır her disiplinde en üst seviyede adından bahsettiriyor. Gerçek bir bisiklet ikonu.

drsalihsert

Aktif Üye
Tepki
243
İsim
Salih Sert
Türkiye'de uluslararası yarışlar bu hafta Grand Prix Gazipaşa ve GP Alanya ile başlıyor ancak federasyonun sitesindeki geri sayım ekranından başka ne bir reklam ne bir haber var. Katılımcı listesini de daha bugün GP Gazipaşa sitesinde gördüm GP Alanya'nin da muhtemelen aynı olur katılımcıları ancak listesi yok. Bizim bisiklet sporunu izletmek ve sevdirmek gibi bir niyetimiz yok galiba ki bu kadar sessiz sedasız oluyor. Ben Ankara'da yaşayan biri olarak Gazipaşa ve Alanya'da dahi bu yarışların doğru düzgün reklamının yapıldığını sanmıyorum.(umarım yanılıyorumdur)
Bir de katılımcılar genel olarak Kazaklardan ve Ukraynalilardan oluşuyor. Salcano Sakarya da var. Ancak bu sene kontinental olmayan Torku maalesef yarış listesinde görünmüyor umarım bir karışıklık olmuştur da Torku da yarışa katılıyordur :) .

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.348
@drsalihsert
Torku markasının da sahibi olan Konya merkezli Anadolu Birlik Holding’in enerji yatırımları için kullandığı kredilerin yapılandırması için bankalarla görüştüğü belirtildi.
(link)

Bu arada,Arjantin'deki yarışı movistardan Anacona kazandı..Dün yapılan sprint etabını da Bora'dan Sam Bennet kazandı..

drsalihsert

Aktif Üye
Tepki
243
İsim
Salih Sert
@ahlaksız
Haberi okudum ekonomik olarak zor zamanlar geçirdiğini biliyorum takımın ama Torku tamamen desteğini çekmeden sponsorluk oranını azaltıp yeni bir baş sponsor bulmak takımın yöneticileri için zor muydu acaba? Ekonomi işlerinden pek anlamam ama güzelim takımı yediler.