Yarış gündemi

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Almanya Turu'nda ikinci etabı Quick Step'in genç yıldızı Schachmann kazandı.Schacmann'ın zamana karşısı çok iyi fena da yokuş çıkmayan bir adam.Biraz Bob Jungels'e benziyor.İleride genel klasmancı olabilir.

DlX5JiUXoAEBJBG.jpg

Scudo

a.valverde

El Imbatido
Tepki
2.598
@hamlet2006 bugun yarisi ben de seyrettim , Mohoric'in alacagini dusunmustum son anlarda ancak kafa kafaya guzel bir finish oldu. Ancak Tom Dumoulin son anlarda sprint'e katilmamasi beni sasirtti . Acaba yarisi "hediye" mi etti, cunku yaris esnasinda gordugum kadariyla Schachmann ile sohbet ediyordu. Belki ben yanlis algiladim , belki fiziken rahat degildi. Siz ne dersiniz , ben mi yanildim ve haksizlik ettim ?

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@a.valverde

Tom Dumoulin bildiğin gibi çok iyi bir rouleur çok iyi bir zamana karşıcı .Yani uzun kilometler boyunca yüksek watt basabilme üzerine uzmanlaşmış özel bir sporcu.Bu özelliklerinden dolayı Dumoulin'e tempocu,ritimci diyebiliriz.Yani kendi temposunda ve ritminde hareket edebilen yarışan bir sporcu.Anlık güç değişimlerine uygun değil,yani patlayıcı gücü sınırlı.Diğer ikisine göre sprint özellikleri(patlayıcı gücü) çok daha kötü.Schachmann ise bu konuda hem Mohoric'ten hem de Tom'dan daha iyi.Sonuç çok normal.
Böyle durumlarda bir Quick Stepli görürseniz şöyle bir düz mantık yürütün:Quick Step'in genlerinde ''sprint'' vardır.Bundan dolayı Quick Steptekilerin hemen hepsi iyi sprint atar diye düşünebilirsiniz.

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
andre greipel bir etap daha alarak öldü yaşlandı diyenlere tokat gibi sahada cevap veriyor :(

QWEZXC

Aktif Üye
Tepki
159
GT tekrar Sky takımı ile anlaşma yapmış 2021yılına kadar

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Romanya Turu'nda Milli sporcumuz Onur Balkan son etabı kazanarak genel klasmanı 2. tamamladı.Ayrıca en iyi genç bisikletçi mayosunu da almış oldu.:harika:
DnxzFiHXkAA_aWC.jpg

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Ünlü klasik uzmanı Philippe Gilbert, Tour De France 'daki sakatlığından sonra Grand Prix d'Isbergues'i kazanarak geri döndü.
Phillgil 'in Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'na katılması ise malesef ki gerçekleşemeyecek.Gilbert'in Uzakdoğu'da yarışması kesinleşti gibi.:(
gettyimages_1004594806_670.jpg

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Juan Antonio Flecha Innsburck(Avusturya) daki Dünya Yol Yarışının etabını incelemiş.
Felaket bir yokuş var.
Tabii bir bu yokuşun inişi var.
Çok teknik bir iniş diyor.

Buradan hareketle iyi tırmanış ve inisçiler avantajlı diyebiliriz....

Harika bir heyecana sahne olacak gibi...

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
Alejandro Valverde.....

Yasli kurt, tecrübe abidesi, herseyi olan adam....

Daha bircok sayilabilir...

39 yasinda Dünya Sampiyonu....

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

ak.if

Aktif Üye
Tepki
261
İsim
akif genç

Romanya başarısından sonra Onur Balkan'ı şu sporcular arasında ilk 10 içinde 7.sırada görmek! Bu sene ikinci kez denk geldim daha önceki bir paylaşımımda da böyle bir başarısı daha vardı bu yaz mevsiminde. Onur Balkan'a tebrikler.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Team Sky ,gelecek yıllarda genel klasmanı domine etmesi beklenen Kolombiyalı genç yıldızı Egan Bernal ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.
(link)

Saomi Miks

Aktif Üye
Tepki
331
İsim
Şaomi Miks
@hamlet2006

Umarım ikinci Quintana olmaz.

Quintana, Aru genel klasman için büyük umutlar bağladığımız genç yıldızlardı. Haya kırıklığı yaşattılar.

Ama şöyle de bir durum var. SKY zayıf ata oynamaz. Hem de 5 yıl gibi çoook uzun bir sözleşme.

Aslında onlar şimdiden 5 yıl imzalayalım ki ucuz olsun demişlerdir. 2+3 yada 3+2 olsa daha gelişmiş deneyimli bir bisikletçi için yüksek ücretler ödemeleri gerekirdi...

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.067
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Kesin olmamakla birlikte Gaviria 1 yıl daha sözleşmesi olduğu halde Ouick stepsin yıllık ödemeler için sponsor bulamadığı taktirde UAE geçeceği konuşuluyor. Zira Gavirianın yıllık ödemesi 2 milyon euronun takıma ağır geldiğini yazılmış. Ayrıca Enric Mas'ında takımdan ayrılma yolunda olduğu konuşuluyor.

• Beğen

Triban

Forum Bağımlısı
Tepki
4.349
Dil bilmediğim için emin değilim ama sanırım tek günlük bir Belçika kupası yarışı yapılmış..Eurosportta gösterildi bu yarış..
(link)
Kazanan da Lotto Jumbo'dan Danny van Poppel..Son anlarda çok akıllıca bir atak yaptı:harika:
(link)
Son 1,5 km;
(link)

GÜNCEL..
Bugün Giro dell'Emilia yarışını BMC'den Alessandro De Marchi kazandı..:harika:

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu yılki yarış sezonunu başarılarıyla domine eden Quick Step'in sponsor bulmasıyla ilgili kara bulutlar nihayet dağılmak üzere.:harika:İnanılır gibi değil pro pelotonun en başarılı takımının geleceği ile ilgili sorunlarını daha yeni çözebilmesi çok düşündürücü.:kötü:
Quick-Step_Floors_Webshop_2.jpg

Büyük patron,büyük kurt Patrick Lefevere,takımın geleceğine dair ''güzel ve önemli'' gelişmelerin olduğunu resmi olarak duyurdu.Pazartesi yeni sponsor açıklanacakmış.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çağdaş78
Tabi ki sana katılıyorum.

Yalnız bu Gaviria'nın UAE ile sözleşmesi olduğu halde görüşmesi,olayın tam içeriğini bilmesem de, aklıma şunu getirmedi de değil.

Pavel Nedved'in Juve'nin şike davası sonrası küme düşürüldükten sonra takımı terkeden yıldızlar arkasından söylediği unutulmaz söz
maxresdefault.jpg

@Bigpatron

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Sonbahar klasiklerinden Paris Tours'u, Team Sunweb'in gelecek vaaden klasikçi rouleuru Soren Kragh Andersen kazandı.Soren Kragh Andersen,10,8 km kala Quick Step'in klasikçi yıldızı Niki Tepstra'dan kaçtı ve kazandı.Niki Terpstra'nın çok önemli bir rouleur ve klasikçi olduğunu düşünürsek önemli ve kaydadeğer bir başarı.
Do6YcHcW4AAuZYG.jpg

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@hamlet2006 hocam bir ülkenin insanlarının hem fizyolojisi hem psikolojisi hem de ekonomisi için amatör spor diyorum.Profesyonel spor sadece birkaç yıldız ve büyük tekeller için.

• Beğen