Yarın ne cevap vereceğiz?

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mert E.
Teyallam dediğiniz kelimenin aslı nedir? Ben senin ismini farklı şekilde alaya alıp söylesem rahatsız olmaz mısın? Bence bunu duzeltmelisiniz.

@serchester üstad amaç bu zaten polemik yapıp konunun kapanmasını sağlamak, modlar konuyu kapatmak yerine polemik oluşturan üyeleri o konudan engelleyebilir pekâlâ. Ben mesela bir Galatasaraylı olarak Beşiktaş konusuna biraz yazınca polemik çıkmış ve konudan uzaklastirilmistim.

Bazi arkadaşlar diyor ya sikayetciler ya hani e haksızda değiller ama ben dindarlığı savunursam lütfen beni bir siyasi görüşe indirgeyip yaftalamayin.

Burda dinin ne işi var diyen kişilere sesleniyorum. Burda evde bira yapımı konusu döndü zamanında sayfalarca o konuya girip de saygısızlık etmedik. Konuyu baltalamadik zira ben gunahkardan ziyade günahın kendisine düşmanım. Gunahkarada Allah ıslah etsin diye dua ederiz ancak.

Ama sen dinen günah olan şeyin aleni konuşabileceksin ben ise burda ne işi var deyip susacagim öyle mi?

Son düzenleme:
Scudo

boing

Üye
Tepki
282
Başlangıç
1960—61
Bisiklet
Diğer
Eğer yanlış anlamadıysam soru aslında "mahşer gününde Tanrı/Allah/Vişnu/Yahweh/vs. bize "bu insanlara neden yardım etmediniz?" diye sorduğunda ne cevap vereceğiz" şeklinde. Doğru anlamış mıyım? Eğer doğru anlamış isem, madem merak ettiniz, size vereceğim cevabı söyleyeyim:

"Ey tanrı, bu insanları aç bırakan, açıkta bırakan, onlara bu acıları çektiren sen değil misin? Bana niye soruyosun? Bu soruları kendine sor."

Umarım yeterince aydınlatıcı olmuştur. Teşekkürler.

Yeni_kullanıcı

Aktif Üye
Tepki
163
İsim
Oğuzhan Aydın
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
İlk mesajdaki videoyu izlemedim, linke tıklamadım. Diyeceğim şudur ki; Güvenimizi iyi niyetimizi suistimal etmiş insalar bolca oldu. İki farklı etiketin bir araya gelmesi ise haliyle güvensizlik içeriyor.
Önce kendimize yardım edelim. İyi halde değiliz iki yakamız her gün açılırken yeni zam planları uygulamaya konmuşken(dışarıya para gitmesin diye) bu şekilde yardımla yakamız daha da açılıyor. Bizim yardıma muhtaç olduğumuz zamanda bize de yardım gelecek mi ?
Kendimizi bu hale bilerek düşürmek günah değil mi ?

• Beğen
Tepkiler: Türko

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@boing

Kardeş sen kendi dinine göre yorumlamışsın ben islamdan bahsediyorum. Kimin ne olduğu zaten yorumlarından gayet açık anlaşılıyor. Allah onları ve seni hidayete erdirsin inşallah.

@Yeni_kullanıcı

Video izlememişsin yorum yapıyorsun. 2 gün ağzına girecek bir lokma bulamadığın oldu mu? Oruc tutup da orucu acacak yiyecek bulamadigin oldumu. Sadece yağa ekmek banarak yemek yedigin oldu mu. Ya da cocuguna yag yedirip de az kaldigi icin kendin yiyemedigin oldu mu? Bugun disarda cop kutusunu karistirsan yiyecek birsey bulursun. Iste boyle bir ortamda bu insanlara 5tl cikaracak kadar vicdansisiz. Bahaneler çokkk. Ama kendimiz o duruma geldigimizde bu bahaneleri karsi taraf soylediginde bakalim ne dusunecegiz?

@Murat B.

Müslümanın ağırlıkta olduğu bir ülke olduğu için burası müslüman bir ülkedir. Bu ülke İslamın kalesidir.

@Türko

Bunlar böyle kardeş bi yerlerine batıyor :)
Bütün dini konularda polemik mi çıkar ya. Geçen "bisiklet turlarında namaz kılmak" konulu zaten var olan bir başlık altında bisiklet turlarında namaz kılmak için cep seccadesi ile ilgili yazı yazdım. İnsanlar namazla nasıl dalga gecti biliyor musun aklın şaşar. Tamam müslüman olmaya bilirsin (müslüman kişi namaz ile dalga geçmez) bare saygılı ol insanların dinine. Sonra o konu kayboldu gitti moderatorler sagolsun.

Hayır yani bu cep seccadesi isini burada konuşamayacaksak hristiyan agirlikli olan yabanci bir forumda mi yazayim bisiklet turlarinda namaz kilmak icin cep seccadesi diye.emin ol burdaki kadar tepki gelmezdi :)

Ama dedigin gibi evde bira nasil uretilir vs bi konu acilsa sıkıntı yok. Allah hidayet nasip eylesin hepsi kardeşimiz inşallah sıratı müstakimi bulurlar.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: karizmaxi

C.Biberci

Tulpar
Tepki
5.477
İsim
Alp Tigin
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Triathlon
Körfez Savaşı sonrasında ülkeye sokulan 4 milyon ilave mülteci Iraklı kürt ve Suriye Savaşı sonrasında ülkeye sokulan 5 milyon arap..

Mülteci-sığımacı bahaneleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin demografik yapısı alenen bozulmak istenmektedir.Körfez savaşında ülkemize sokulan mülteci Irak kürtlerinin nüfusu katlanarak büyümüştür. Şimdinin Suriyeli arapları da fütursuzca çoğalmaktadırlar.

İnsanlıktan çıkmadık fakat kadın-çocuk demogojisiyle yardım kasmanın alemi yok. Mülteci ayağına ülkeye giren teröristin haddi hesabı yok. Ben gecenin bu saatinde ailemin geçimi için çalışırken mülteci dedikleri vatansız p.çlern birçoğu fitness salonlarında kas yapıp kebap-tatlı yiyerek kan emici asalaklar gibi keyif sürmektedirler.

Bunlara yardım edeceğime sokaktaki aç hayvanları beslemeyi yeğlerim..

Taygun Kon

Forum Demirbaşı
Tepki
1.522
İsim
Taygun K.
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu başlığın ne işi var bu forumda ?
Kardeşim bi talebin varsa yüzlerce mecra var kullan oraları Facebook grupları neyine yetmiyor ?
Haydi diyelim ki burada açtın başlığı dernek - vakıf reklamı yapmak neyine ? Yazsaydın sade bir metin özelden konuşsaydın isteyenle.

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Alp Tigin Tengrikut

Ne hikaye anlatmisin be. Ayni duruma sen dustugunde insanlar hayvan beslemeyi yeğlediğinde o zaman anlarsın mevzuyu. Tok açın halinden anlamaz.

@Taygun Kon

Ne var başlıkta? Mübarek ramazan günü hayır işlemek isteyen varsa diye açtım. Serbest kürsü burası. İstemeyen ilgilenmez kimsenin zorla 5 TL'sini almıyoruz. İstemeyen okur geçer, karşı çıkmanın bir anlamı yok!

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BerkEvren

O sizin fikriniz. Ayrıca ben dün moderatörün birine mesaj attim bu konuyu kapatin amacindan şaştı diye ama sagolsunlar guzel calisiyorlar :)

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Madem öyle, ağzı olup dili olmayan canlılara da bir el atalım... Bu arkadaşlar dertlerini bile anlatamıyorlar.

(link)

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Edip Dinçer
Ayrı bir konu açarsanız daha sağlıklı olur yoksa burada kaynar gider. Malum burası amacından çıktı.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
E amacından nasıl çıktı?

Sizin din misyonerliğinizle. Teyallam dememe bile "doğru kullan" gibi saçma sapan bir tepki geldi. Yok sokakta cami varsa ülke müslümandır (oysa bir ülkenin dini -eğer var ise- anayasası ile belirlenir), yok burası İslam'ın kalesidir (sebep?)..

Benim asıl anlamadığım ise şu: Suriyeli'ye yardım etmek istiyorsunuz. Peki çok güzel. Niye araya aracı bir dernek alıyorsunuz? Maşallah ülkemiz Suriyeli yardıma muhtaç mülteciden geçilmiyor, sokağa çıkın, her köşe başında Suriyeli var, yapın yardımınızı. Hani görünmeyen, yanına yaklaşılmayan, izole insanlar değil ki bunlar. Ama yok derneklere, vakıflara, cemaatlere hizmet işi daha rantable.

Kardeşim dediğin adamların ülkesinde iç savaş çıkart, muhalif grupları besle, sonra gel yardım yardım. Sen aç kaldın mı, çöp karıştırdın mı?

Savaşa şakşak yaparken aklınız nerdeydi?

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
Enflasyondan dolayı artan TÜFE oranında zam yapamayıp evlerinden atılan çocuklu aileler tanıyorum ben. Hem de Türk! İşsizlik olmuş %14 cebimizdeki her kuruş erimeye başlamış. Domatesi en ucuz 6 liradan alıyorsunuz. Bir de ne olduğu belirsiz (aslında bilinen) yardım kuruluşlarına yardım mı yapalım bu nasıl bir saçmalık?

Bence evinden zam yapamadığı için atılan bizim vatandaşımıza yardım edelim. Bunun sevabı daha fazladır kanımca.

thieft3000

Forum Demirbaşı
Tepki
439
İsim
tolga
Bisiklet
Mosso
Suriyedeki ihtiyaç sahiplerine yardım edene kadar kendi ülkemizdeki kendi vatandaşlarımıza bizden içimizden olan bu ülkede doğmuş ihtiyaç sahiplerine yardım edin, Suriyemiş, Filistinmiş bunlar bizi kurtarmayacak "Herkese acıya acıya acınacak hale gelmek" diye bir söz var, hadi hepsini geçtim bunlara bağış yapana kadar gidin Mehmetçik'e bağış yapın gazi ve şehit ailelerinin yüzü gülsün.

özgür duygu

Forum Bağımlısı
Tepki
2.492
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Her kuşu uçurduk leylek kaldı..

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Evet arkadaşlar iki gündür trend topic olarak gidiyoruz sayenizde aynı şekil devam edin 1.sırada kalalım. Ancak böyle ilk sırada kalabiliriz =)

adeko

Üye
Tepki
42
İsim
Adem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konu nerelere geldi ben gündemi değiştirip ortamı yumuşatmak için bir öneride bulunayım :) biraz da Fener'e destek olun bir fenerli olarak zor durumdayız yardımlarınızı bekliyoruz :D

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.125
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@adeko

nereye sms atacağız paylaşırsanız lütfen :D

adeko

Üye
Tepki
42
İsim
Adem
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Şehir - Tur
FENER OL yazıp 1907 ye göndermeniz yeterli , bizim futbolcular arabalarının benzin parasını ödeyemiyormuş yardım etmek lazım :D

• Hahaha
Tepkiler: Türko