Yarın iPhone 6S alıyorum

B

BF Okuru

Misafir
@Asusmune Birkaç sene önce münevver karabulutu katleden şahsın ailesi de sürekli çocuklarını hediyelerle şereflendirerek ne hale gelmişti hayatlar...

Scudo
B

BF Okuru

Misafir
Bu kadar boş bir konuya neden bu kadar yorum yazıldığını merak ettiğim için yorum yazıyorum... Konu da sözlük kısmına açılmış. Serbest kürsü de (h)iç oldu. Forumda bisikletten çok bu tip konular paylaşılıyor artık rahatsızlık duyan yok mu aranızda ? İşimize gelmiyorsa okumama seçeneğimizi de elimizden alacak kadar saçmalık doldu ortalık.

B

BF Okuru

Misafir
İphone Li-Po pil kullanmakta. Diğerleri genelde Lityum-iyon kullanır.

li-po:

Lityum Polimer bataryanın avantajları nelerdir?
  • Lipo piller diğer bir çok bataryada görülen, tam deşarj edilmeden şarj edildiğinde oluşan şarj kapasitesi kaybı görülmez. Lityum Polimer bataryanızı istediğiniz zaman şarj edebilirsiniz.
  • Lityum Polimer bataryalar, kullanılmadığı zamanlarda diğer pillere nazaran daha az sarj kaybederler.
  • Lityum Polimer bataryalar hacim ve ağırlıklarına göre daha çok yüksek enerji yoğunluğuna sahiptirler.
  • Lityum Polimer bataryalar daha güvenlidir, elektrolit sızıntısı yapmaz.
@Türka¥

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@Onur YCL ben okusunlar diye insanların kafasına silah dayamadım..Bende tahmin edemedim konunun patlayacağını..
(link) abicim ben yaşıma göre fazla çok şey yaptım.Ve çoğu eşyamı kendim aldım.Yaşıtlarım orda burda sürterken ben çalıştım bunu belirtmek isterim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.499
İsim
Yusuf
@Tolga Çelebi
Dört bin liradan bahsediyoruz dört bin ya :komik: Lisenin başında kendi paramla 5800 almıştım (Sene 2010), anneme verdim hala kullanıyor. Whatsapptır, opera minidir vs. 3G si var WIFI var şuan satılan telefonlardan farkı işletim sistemi ve sistemin gerektirdiklerinden dolayı donanımın yükselmesi. Gerisi fasa fiso bence.
Edit: Şuan Nokia x2 kullanıyorum, whatsapp var güncel uygulamalardan. O uygulamada, telefonu telefonluktan çıkarmadığı için hoşuma gidiyor :D Ve ayrıca mükemmel artısı şarjı 1 hafta gidiyor, bisikletin üstüne el yapımı telefon kiti yaptım her takışımda çıkarışımda düşürüyorum, duşta kullanıyorum sıkıntı çıkarmıyor. IP6 standartları falan hak getire yani :koptum: Mal bu;
nokia-x2-1.jpg
Bu arada bence tüketim, bizim ne kadar tüketeceğimiz ile alakalı. Yoksa Çindeki makineler durmuyor zaten :)

• Beğen

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
neyse ben yatıyorum yorumlarınıza yarın cevap verebilicem iyi geceler :)

B

BF Okuru

Misafir
Ruh sağlığı bozuk olarak doğanlarda var.
Bir tek hasta ruhlu insanı örnek almak bilime ters.
Birde şunu anlamıyorum. Neden nasiyat etmeyi çok seviyoruz ( 18 yaşında erken çocuk babası olarak yazıyorum. sony z3 telefonu hafta sonu işlerinde 12 saat çalışarak aldı ve 1.5 senede içine etti ama yine ben bunuda baz almıyorum )
Biz küçüklerimizi elimizden geldiğince koruyucu davranacağız ama onların da hata yaplarına göz yummazsak doğruyu nasıl bulacaklar.

Tükçede ata sözü derki : Alimden Zalim, Zalimden Alim çıkar. buyrun size çıkarım..Bakalım neler çıkaracaksınız.
En sağlam ( dayak şiddet ) aile terbiyesi ile yetişen Hitler milyonlarca kişinim katili.

Esas buradaki büyüklerin yaşlarınızdan utanacak cümleler altından kalkamayacağınız yorumlar yapmayın.
Şimdi ne demek iphone kullanan çocukların bilinç altına katillik mi işleniyor. Bu mantıkta nasıl bi muhakeme var. Siz ne yer, ne içersiniz.bu neyin kafası Allah aşkına bizlerle kafa mı yapmaktasınız.

@BF Okuru

B

BF Okuru

Misafir
@Asusmune Valla on numara politik cevap vermişsiniz...Tebrik ederim, çocuk şımartmanın iyi bişey olmadığını örneklememden iphone kullanan çocukları katil ilan etmeme bağlamışsınız ya helal olsun size de ortada kafa yaşayan biri varsa bu ben değilim beyefendi sizsiniz bu bir...
İkincisi bilinen tek bir örnek değil en çok bilineni söylemem bilimi tek ıspata bağlamamı göstermez...Ben size daha çok örnek veririm rahat olun...Açın gazetelerin 3. sayfalarını dolu...
Üçüncü ve son olarak da kusura bakmayın beyefendi ama bizler büyük olarak ufaklarımızı doğruya yönledirmekle mükellefiz...Dikkat ederseniz benimle aynı doğrultuda yazan tüm arkadaşlar konuyu takip ederek son anda nasihat etmişler ki bilmiyorum biz içinde bulunduğumuz toplumda bu şekilde yetişiyoruz, amerikayı keşfetmek için kristof colomb olmaya gerek yok seyahatnamesi hazır var zaten...

B

BF Okuru

Misafir
@Asusmune

dezavantajlarını da yazsaydınız, böyle yarım olmuş ;)

Lityum Polimer bataryanın dezavantajları nelerdir?

- Kapasite üstü şarj edildiğinde YANGIN TEHLİKESİ vardır. Her pilde olduğu söylenir ancak li-po lar gerçekten etrafı kasıp kavuracak kadar kuvvetli yanmalara patlamalara sebep verir.

- Fazla şarj olmaması için kaliteli şarj aletleri almak gereklidir. maliyetlidir ancak tek seferlik bir yatırımdır.

- Çok fazla DEŞARJ olduğunda pillerin kapasitleri ciddi oranda düşer, piller şişer ve kullanım ömrü bir anda bitebilir.

- Kısa devre edilmesi durumunda, çok yüksek akımlar verebilen bu piller, patlamalara ve yangınlara sebep olabilir.

- Li-Po pillerin ömrü kullanıma ve kaliteye göre değişmekle birlikte ortalama ömrü 1 senedir.

- Li-Po bir sisteme geçiş maaliyeti diğerlerine göre biraz daha yüksektir. (Kaliteli bir şarj cihazı, kaliteli bir pil vs…)

B

BF Okuru

Misafir
:) :) :) Teşekkürler ama Li-po pili ben çok iyi bilmekteyim. 1979 yılından beri Maket ve Model uçak yapımlarıyla ilgili biri olduğumdan dolayı:)
Şu gerçek varki Li-po tehlike sınıfı yüksek pildir, Şarf esnasında yüksek kontrol ister, ısı ölçüm ister. belli dereceyi aştığında patlar ve fiyat olarak ni-mh ve li-ion pillerden çok üstündür. en büyük özelliği inanılmaz incelikte üretilebilmesidir.

( Alıntı değildir :) )

@Türka¥

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@BF Okuru
Firat sana tavsiyem (link) ile tartismaya girme, degmez. Cocuk yetistirmenin de bir yöntemi vardir. Cocuk simartilarak eytilmez ve gördügün gibi genclerimize dogru yolu degilde ailenizi zor duruma sokun diye tavsiyeler veriyor.
Birak ne yazarsa yazsin.;)

B

BF Okuru

Misafir
Kristof colomb kim bilmem, ne yakınımdır, nede dostum hatta ve hatta dostlarımın dostuda değildir. Bulduğu yeride bilmem.
Ben doğduğum yeri bilir ve yerimi koruma çabasında olan bi canlıyım. O ne yapmış, şu neyi yapmış değildir benim felsefem.
Ben derim ki bu Dünya'ya benden önce geldi diye bana kimse ahkam kesemez ( mantık çerçevesinde ) nede ben birilerinden önce doğdum diye ahkam kesemem. Hele bu bir başkasının yaşam alanı içine giren konuysa hele hiç birimizin haddi değil.
Politika demişsinde kardeş sana ne vadettimde beni politikacı yaptın?

ilk mesajı iyice okuyun bu güzel kardeşimiz ne demiş ve sonrada girin kendi profillerinize sırayla son mesajlarınızı okuyun.
Bu arada sizin yazdıklarınızı okurken "empati" yapın.

Nasiyat işin en kolayı. O çok tutumluluk naraları atanlara seslenmek isterim bir talebeye bir kurşun kalem ile yardımda bulunmuşler mı?

Yada hayat tecrüben derki "kişi en çok neye kızarın" cevabı "kendi hatalarıdır"
Bende diyorum ki kendi hatalarınızın zamanı geçti, gitti. Artık onlarda reşit oldular. Bırakın onlarda hata yapma haklarını kullansınlar, duygularına gem vurmasınlar, baskılara maruz kalmasınlar. sizin yaptığınız mu an paskıdır. Farkındamısınız.

Bu gençleri baskı altına almanın sonu onları sokağa itmek, ite köpeğe muhtaç etmektir. Ayrıca gençleri bu forumda sorgulamaya muhatap tutmak foruma gençlerin akışına ( düzgün, aklı başında olanlar ) engel olur.

Benim semtimde hap atan, esrar çeken ler çoktur. Köşe başında kaldırımda plaka basanların yanına gider uyarırım, çekinmem ama boş lafıda sevmem, sizde sevmeyim. Onlar biz değiliz. Biz ise bizim gibi olsun istiyoruz ama "onlar", "biz" değil. bilmen anlaşıldı angara.
@BF Okuru

Armut ağacının altında Elma yetişmez efendi.
Elma yı ye, çekirdeğini bahçeye ek. O çekirdekten Armut çıkarsa binlerce defa özürler dilerim ama senin gibilerin anlayışı kıt, kapasite zor.
Yine aynı haltı yapıyorsun ve bu yaşta bunu algılayamıyorsun.

Yukardaki söz şudur.
Kişi evladı boksa o çocuğun ailesinim bok olmasındandır.
Evlatlarımız hata yapmaz, bizler yaptığımız hataların aynasıdır onlar.

Efendi bilmem anladın mı.

@Murat Cömez

B

BF Okuru

Misafir
@Asusmune Hah şöyle uslubunuzu bu seviyede tutun bende ona göre cevap vereyim size...Keza kafa falan gibi kelimeleri yaşınıza yakıştıramadım...
Şimdi şöyle ki bir aydır forum üyesi olduğunuz için ve çok da girmediğinizi için o bi kalem vermişler mi dediğiniz insanları tanımadan yargılamayın...Zira ben tanıyorum ve yaptıkları yardımları da biliyorum...Emin olun makbul olanı gizli olduğu için söylemiyorlar...
Bir konuda haklısınız aslında demeye çalıştığınız şey gençlere hata yapma hakkı verin diyorsunuz fakat söyleme şekliniz yanlış bu yüzden de başta ben olmak üzere tepki aldınız...
Burada kimseye baskı falan yapılmıyor yanlışsınız o konuda tekrar yazıyorum sadece doğruya yönlendirmeye çalışılıyor ki siz bu şekilde yaparak ona hata hakkı değil dogmatik olarak yaptığının doğru olduğu düşüncesini empoze ediyorsunuz farkında olmadan...Ki ben dahil yazdığımız mesajları samimiyelte objektif olarak okursanız nasihatten ziyade iyi niyetli yönlendirmeler olduğu anlarsınız...Yalnız şunu da unutmamak gerekir hata yapma hakkıyla şımartılma arasında ince bir çizgi vardır...
Empati konusunda da rica ediyorum bişey demeyin; aklın yolu bir ki kendinizde zaten oğlum 12 saat çalışarak telefon aldı diyerek çelişiyosunuz kendinizle...

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.375
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Asusmune

Ben ne size yazdigimi hatirliyorum nede sizi anlamak istiyorum, burada anlayisi kit biri varsa oda sizsiniz. Siz kimsinizde bana anlayisin kit diyorsunuz, burasi bisiklet forumu efendi sizin gibi felsefecilerin forumu degil.
Biz burada ögütle beraber nasiytda veriyoruz genclerimize, sizin gibi baban aliyorsa al nasil olsa sen ödemiyeceksin demiyoruz.

Birde su cümlenize gelecek olursak...
"Nasiyat işin en kolayı. O çok tutumluluk naraları atanlara seslenmek isterim bir talebeye bir kurşun kalem ile yardımda bulunmuşler mı?"

Iste o nara atanlardan biride benim ve sorunuza gelirsek ben türkiyede ikitane ögrenci okutuyorum aldinizmi cevabinizi, simdi siz söyleyin bakalim siz kac cocuga kurusn kalemi yardiminda bulundunuz.

Burada gelipte genclerin zihnini bozmayin lutfen, onlara 4000TL'lik bir telefonun, su anki durumuna göre yanlis oldugunu söyleyin. Ailesinin pesin parasi olasa tamamda zavalli adam borca girecekmis, bu dogrumu yani simdi.

Birde sunu yazmissiniz...
"Birde şunu anlamıyorum. Neden nasiyat etmeyi çok seviyoruz ( 18 yaşında erken çocuk babası olarak yazıyorum. sony z3 telefonu hafta sonu işlerinde 12 saat çalışarak aldı" ve 1.5 senede içine etti ama yine ben bunuda baz almıyorum )

Neden konuyu acan genc kardesimize baban aliyorsa al diyorsunuzda kenid oglunuza borclanipta I-Phone 6 almiyorsunuz, oglunuzu neden hafta sonlari 12 saat calistiriyorunuz telefon ala bilmesi icin.

B

BF Okuru

Misafir
Hala yargılıyorsun ve işin tuaf tarafı farkında bile değilsin.
Senin o nasihat yerine yönlendirme dediğin şey için bende diyorum ki köşedeki torbacı, Kumarhanedeki bitirim vs vs de kendi düşüncelerine yakın insanlar oluşması için sadece kendilerinde doğru olana yönlendiriyorlar.

Sana son cümlem. Bir başkasının çocuğunu ailesinden başkası yönlendiremez.
Ablanın yada Abinin çocuğuna bile müdahale ettiğinde ailelerde kopmalar başlıyor demem yeterlidir.
Ama uslup önyargılı, uslup hoş değil.

( Cumartesi 3 arkadaş ben 48, diğeri 33 bir diğeri 27 Kadıköy tarafına geçtik. Veledroma gittik, dolaştık. Dönüşte Kadıköy boğa heykelinin ordan karşıya geçerken aşırı alkol almış bir bayan ve yanında bir bey.
Bey Kadının kolundan kibarca çekiştiriyor ( kalabalıktan çekiniyor ) Kadın ise ağdalı küfürlerle bırak gitmek istiyorum diyor.
Bey bırakmıyor. Her ikisi 25-30 yaşlarında.
Ben arkadaşa dedim ki - ben buna müdahale ederim.
Abi karışma dedi ama ben kendimi biliyorum ki karışmadan edemem.
Meydan insanlarla dolu. Bön bön bakıyorlar.
( Belliki hepsi aile terbiyesi almış Götlerinden korkuyorlar )( sana dokunmayan yılan bin yaşasın ama bir gün sana değil ama torununu sokar )
Hemen müdahale ettim.
Birader bi sıkntımı var
Yok
İyi ama bayanın kolunu niye sıkıyorsun, Bırak kolunu. Bıraktı.
Bayan bana dönerek Abi kurtar beni bu şerefsizden demesiyle.
Derhal bırakmasını sert bi dille söyledim.
Etraf yine bön bön bakan hanım evladı ile dolu
Bayan taksiye bindi ve ordan kurtuldu.

Olay aslında kadın cinayetlerinin sonuncusu olsaydı eminim oradaki o güzel terbiye almış olanların gözleri önünde bir kadınımızda can verecekti.

Ben size bir şey diyeyim kötülükler Ademden beri hep çoğunluktur, azınlık ise hep azdır ama az olan kıymetlidir, diğerleri ise sadece yığındır.

@BF Okuru

@Murat Cömez Sen bir daha bana yazma. Çiğ kişiliğin Oralardan buralara kadar yansıyor.
Sen kranka çık aile hekimin sana 2 kutu hap ile bir ay tatil yazsın.
Sen benim adımı yazarak birine mesaj yazıyorsun ve utanmadan sıkılmadan ben senden bahsetmiyorum diyorsun.
Türkçede buna "kıt" derler.
Bunda bir yanlışlık yok. "kıtlık" yokluktur.
Yani fakirlik gibi, edebiyatta fakir kul diye geçer. yani iyi kul olma yolundaya yakın bile denebilir.
Sen beni yasakla gitsin.

Sipioreeee

Daimi Üye
Tepki
102
Bisiklet
Sedona
@BF Okuru abi şöyle söyilyim.(uyku tutmadı bu arada) ilk stajıma 16 yaşımda gittim bundan 3.5 4 sene önce.Stajda 4 ay çalıştım aylık 650 liraya.Benle beraber staj yapan arkadaşlarım..Karıya kıza, sigaraya, ota/hapa ve türevi yerlere harcardı..(bazıları hariç) o 4 ayın sonunda.Toplam 1800 lirayla memleketime dönmüştüm.Ve çoğu arkadaşım da maaşlarını ay içinde bitirip staj btip memlekete döneceği zaman ceplerinde 1 lira olmayıp ondan bundan borç alarak yol parasını almıştı..300 lirasını ilk maaşımda anneme yollamıştım(orda harcadığımda kıyafet, 2 haftada 1 kebap, sabun ıvır zıvırdı) 1800 liranın 1200 lirasına bilgisyarımı aldım. sonrasında 2. stajımda haftalık 50 pound(ozaman pound 3 liraydı) haftalık 150 lira alırdım.Bunun çoğu kontöre ve hediyelik eşyaya gitti.Türkiyeye 150 pound gibi bi parayla dönmüştüm.Ondan sonra bi yerde stajımı devam ettirdim ve ordan da 2 aylığına toplam 900 lira civarı bi para kazanmıştım..yani onunda bi kısmını harcasam toplam elime 1000 küsür lira bi para kalmıştı. onun 650 lirasıyla telefonumu aldım..Bu sene de antalyaya gittim ve oraya giderken ki borçlandığım insanlara borcumu ödedim.Bisikletimin büyük bi kısmını ödedim..Daha bebeyken 10 12 yaşlarımda pazarda bardağı 5 kuruşa su satıp günlük 15 lira kazanıp eski külüstür bisikletimi yaptırırdım..(Gece gece aklıma gelen bu kadar daha fazla gelirse yazarım)

• Beğen
B

BF Okuru

Misafir
@Asusmune Ben mi yargılıyorum yoksa siz burada bana bin tane hikaye anlatarak bilgelik mi taslıyorsunuz...Valla kusura bakmayında mesajlarınızı baştan sona okuyun kendi kendinizle zaten birçok yerde çelişiyorsunuz...Unutmadan ben politika yaptınız demedim zaten politik cevap vermişsiniz dedim ikisi çok farklı şeyler...Emin olun bir sürü şey yazabilirim ama siz bildiğiniz gibi yapın ben bildiğim gibi yapacağım...Ama şunu lütfen unutmayın aklın yolu bir ve sizde burada ne kadar savunuyor gibi görünsenizde aynı şeyi oğlunuzu haftasonları çalıştırıp para biriktirterek yapmışsınız...

B

BF Okuru

Misafir
Yarın haftanın başı. Yat güzel kardeşim, dinlen haftaya dinç başla.
Burası mahkeme değil. Kimseye bunları kanıtlama zorunluluğun yok.
Senin için en önemli tek şey ailendir. Annen dir baban dır Kardeşlerindir. Gerisini boş ver.
Gün geldiğinde sende anlıyacaksın ki el sana sadece nasiyat verecektir. Nasiyatın sermayesi boş boğazlıktır. elinden tutup kimse ekmek vermez.
Ama o güzel insanlar olan Baban ve Annen senin için aç kalıp sanayine en iyisini alacaktır.

Yat uyu güzel kardeşim.

Allah rahatlık versin.

@StevenDiaz07