Yarim kilo kadro

Tepki
131
@mustafa kemal güler

valla harika yorumlamış arkadaş tebrik ediyorum ve katılıyorum :in: :in:

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@mustafa kemal güler

@hakan güler

Bende size gülüyorum :) Çünkü bizi anlamanın ucundan bile geçmiyorsunuz :) Ben 2.8 kg kadro ile 9.5 kilo bisiklet toplayıp yrıştım 7 kilo MTB ile yarışan Master yarışşmacılar var. Siz bunları görmüyprsunuz işte...

Adam o maşayı neden almış SADECE SAHİP olmak için :) Tıpkı Bağdat ceddasinde trafişkte ilerleyemeyen Ferrariler gibi :) Sahip olmak bile yeterli bizim için...

Ki Lance bu kadroyu verseniz zaten yarışamaz ki çünkü yarışmak için değil aradaki ark bu bunu anlayın önce... HAFİF MALZEMELR YARIŞMAK İÇİN DEĞİL SAHİP OLMAK İÇİNDİR :)

Lance siz 2 kilo kadrolu bisiklet verseniz o gene gider zaten. Tıpkı ABsolonun 2 Kiloluk Bianchi kadrosu ile dünya şampyonu olduğu zamanki gibi :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hafiflik bisikletin ve sporcunun en öenmli konusu.Hep bu kg nedir?Diye soranalrda zamanla ya şunu değiştirsem,bunu değiştirsem gibi muahbbetler çıkıyor ve bakıyorlar kendilerini bu işin içinde bulmuşlar.O yüzden bence eleştirmeyin.Ve ciddi anlamda bu işleuğraşanalrın bırakın ağırlığı adamalr sele borusu 1cm farklı olsa,G,don boynu 1 kısa olsa adam aylarca o bisiklet de en güzel performansını toplıyamıyor.Zaten bu bakış açısı,yani hafifliğin olması destekleyenelr bence profesyon adamalrdır.Kişisel düşüncem..

Tepki
205
@Hasan Çağri

aynı şeylerden bahsediyoruz burda bu kadroyu alacam diyen arkadaslar var niye?sadece sahip olmak icin bu hafifligi bulana sozum yok tabiki mukemmel ama sadece sahip olmak sacma geliyo...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
@mustafa kemal güler

Profosyonelliğe sorunsuzluk ve ardından esnemezlik ve dayanıklılık gibi ölçütleri dahil edebiliriz. Yalnız bu değerler olması gereken sınırlar içinde olduğu müddetçe hafiflikte pek tabiki profosyonellik tanımına gidiyor.

Tepki
205
@Güney Tuncer

bu dediğiniz malzeme kalitesi açısından olabilir gerçi oda su goturur ve tartısılır fakat bugun atıyorum cebimde en kralından hafif kadro en hafif donanım toplayacak kadar para var ve bisikletle hic ugrasmamısım bu benim profesyonel oldugum anlamına gelmez ve bi ise yıllarını vermis insanlara hakaret olur bu sadece cebimin profesyonel oldugu anlamına gelir....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Mustaf akardeş tabi sizleri rencide etmek istemem ,profesyonellik kavramı Güney abi'nin tarfi ettiği gibi.Fakat , Profesyonel sporcuların tercihidir.Tabi maddiyatla bağdaşıyor ama sponsoru veya kendisi başarıya artı birşey yapmak isterse bunu bisikletin kalitesine yani ağırlığına önem vererek başlamalı.Bunu yarışan pro.sporculara da sorabilirsin.Adamlar ağırlık yapmasın diye mataralarını dahi yarımdan az dolduruyor. :) Sence bunun nedeni hafiflik değil mi?
Ve şunuda bir sorayım ; siz bir yarışcı olsanız xtr ilemi yarışmak istersiniz yoksa alivio ile mi? :) Xtr ı seçme nedeniniz ne olurdu?

Polemik için yazmadım,Lütfen yanlış anlaşılmasın..Sadece paylaşıyoruz..
Sevgiler..İyi forumlar..

(link) (Burada bu konuya bağlı konu var.)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kayhan

Kayhan,O zaman sen shimao sise devam et onlar oldukca ağır ve kırılmaz.. ;)

Enes ÇALDIR

Aktif Üye
Tepki
94
Helyum basmanın hiçbir etkisi olmayacaktır sevgili arkadaşlar. Kadronun içindeki hacmi düşünün bir balon kadar bile değil. Birde helyum dolu normal bir balonun kaldırma kuvvetini düşünün.

Ayrıca helyum sıvı hale geçermi diye sormuş arkadaşımız. -268.93 derece sıcaklık oluşturabilirseniz kadronun içinde geçer tabiki :)

Helyum bir soygazdır başka hiçbir gaz ve madde ile tepkimeye girmez zehirlemez gayet güvenli bir gazdır. Fakat çok küçük atomları olduğu için saklanması ve sıvılaştırılması çok zordur.

Öte yandan bisiklete gelecek olursak. Bu bir konsept otomobil gibi bence. Yapabileceğimiz şeylerin sınırı yok bakın denilmiş. Ama gerçek hayata uyarlanması çok zor.

Olaylara bide bu açıdan bakılmalı :)

• Beğen
Tepkiler: S26

Bora

Forum Bağımlısı
Tepki
1.432
Bisiklet
Focus
Bisiklet su an on siparisle satin alinabiliyor, fotolar da montaj falan degil.
Demek ki adamlar arayi o kadar acmislar ki, gercekten yaptiklarina bile inanmiyoruz:rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: T0LGA

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@T0LGA

İlk Fotodaki arka manzara montaj.. :) Çünkü bisiklet boşda duruyor.:p
bisikletin reklamı için yapılmış bir montaj.İnanması zor ama gerçek bir bisiklet..Bora teşekkürler.:in: Sevgiler ve İyi forumlar.

kadircan daglar

Aktif Üye
Tepki
42
Abi Aslında Şuda Var Helyumu Basıcan Buna Lastiklere Sonra Uçucan Gökyüzüne.:D Birde Bunun Taksim Meydanında Patladığını Düşünürsek Çernobil Katliamı Kaçınılmaz Olacaktır :D

Dizdar MERT

Forum Demirbaşı
Tepki
216
Arkadaşım yukarıda helyum etki etmez diyolar uçucam gökyüzüne diosun :D

iamhasancanbam

Daimi Üye
Tepki
530
Bisiklet
Sedona
Şişme bisiklet ha . :D
Daha neler çıkacak kimbilir. Ama bu bisikletle otoban gibi bir yolda uçarsın yani.