Yari finaldeyizzzzzz

Scudo

SoldieR52

Forum Demirbaşı
Tepki
327
@Sahinoz

Walla 2 maçdır melekler koruyo :) Almanya maçı dahada zor olucak Arda, Tuncay, Emre Asik Almanya macinda yok lar:(

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Forumumuzun kalitesinin , farklı bir ses duymaya son derece müsait ve gelişmiş insanlardan kurulu olduğunu düşündüğüm için yazıyorum.

Şu son olaydan ve verilen tepkilerden sonra anlıyorum ki , hepimizin daha çok değer vermesi gereken "Genel Türk Sporu" üzerindeki "futbol sporu" gölgesinin kalkması artık mümkün görünmüyor.
Spor yapılmayan !!! sadece izlenen !!! bir şey olmaya mahkumdur artık bu topraklarda.
Hele bu şans ! devam edip de , şampiyonluk falan gelirse , diğer öksüz spor branşlarının hepsini gömün gitsin. :)

Olimpiyatlar ne zaman bu arada ! :)

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
@Soner Sarıhan

Şu dakika itibariyle yer yüzünde daha önemli bir spor organizasyonu mu var ben mi bilmiyorum?

Başka branşlar bu kadar değişik faktörlere açık olmadığı için sistematik bir biçimde geliştiremediğimiz spor dallarında öksüz kaldığımız kesin.

Sevincimizi doyasıya yaşamak ve abartmak için bir engel görmüyorum. :)

BİLGE

Üye
Tepki
67
Son dakikada gösteriyoruz kendimizi! Sıradaki bizimle oynuyacak takım son dakikaları korkuyla beklicekler:D:D:D:D

ozantuna

Forum Bağımlısı
Tepki
270
O kadar silah atılıp bir kişi bir ananın bile evladı yaralanacak ölecekse İnşallah bundan sonra hiç kazanamayız.Bu kadar bilinçsiz bir toplumun bir parçası olmaktan o kadar utanıyorumki galibiyete sevinemiyorum bile kendini bilmezler yüzünden kim öldü kim yaralandı diye düşünüp durdum tüm akşam o silah seslerinden sonra.Eger bir silah sesi duyarsanız hemen polis yada jandarmayı arayıp ihbar ediniz.Ölen siz,sizin çocuğunuz kardeşiniz,sizin eşiniz ananız babanız olabilir;milli maça sevinirken,yarın ... mezarlığında bir yakınınız için ağlayan biri olabilirsiniz.geçen hafta yine doğuda bir düğünde atılan silahtan çıkan bir mermi kendi dayı oğlunu öldürdü bir kendini bilmezin.Kendinizi yılbaşı kutlamasında ölen 20 yaşında ünüversite öğrencisi nin annesi babası yerine koyun,acaba hiç bir galibiyet o canı gerigetirebilirmi?Lütfen herkez bir silah sesi dahi duysa polisi arasın evi apartmanı komşusu dahi olsa tarif etsin...YARALALAN ÖLEN SİZİN YAKININIZ,SİZ DE OLABİLİRSİNİZ BUNU UNUTMAYIN...

• Beğen
Tepkiler: SoldieR52

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@Barış Kılınç

Türkiye de futbol sistematik bakımdan gelişmiş midir ? :eek:
Türkiye nin en büyük klüpleri olduğunu iddia eden klüplerin , kendi şehirleri dışında şubesi bile yok.

ahh evet unuttum.

kara para aklamak,
milleti uyutmak,
şike yapmak,
hangi takıma geçerse çocukluğundan itibaren o takımı tuttuğu konusunda yalan atmak,
maçlara satır bıçakla gitmek,
stadyum dışında köpekler gibi sürtüşmek,
koltukları kırmak,
rakibin otobüsünü taşlamak,
kendi takımına, rakibe, golü atana, yiyine, hakeme, havada uçan kuşa küfretmek,
bileğinden tuttuğu takımın kanının akacağını iddia etmek,

yaa
çok sistematik gerçektende futbol.

dünyanın en önemli spor organizasyonu her kafaya göre değişebilir.

bence olimpiyatlar bu işin zirvesidir.

bakalım milli gurur olimpiyatlarda ne hale düşecek ( maalesef :( )

Barış Kılınç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.154
Türkiye'de futbolun sistematik açıdan geliştiğini söylememiştim. :eek: Küresel bir boyutta mücadele olduğu için bir şekilde bunun ulusal futbolumuza yansımasından dolayı belirli bir seviyeyi yakalamamız kaçınılmaz. Onun dışındaki şiddet olaylarının çoğunluğu toplumun bilinç seviyesi ve "oyunun" doğru oynanmamasından kaynaklanan hadiseler. Tıpkı İngiltere'nin 90'lardan bu yana sistematik bir şekilde önleyebildiği şiddetler gibi. Ancak unutmamalıyız ki orada bir haftalık futbol seyircisi kadar tiyatroya giden insan da mevcut. :)