yardımmmmmmmmmmm

evrenselo1

Üye
Tepki
0
ağ kablosu takılı değil diyo biraz bekliom geri gelio ard arda takılı yarım dk geçmeden geri gidio arda birde gidiyo 5sn sonra gelio

Scudo

Said Ergöktaş

Forum Demirbaşı
Tepki
197
konu başlığına daha açıklayıcı ifadeler yazarsanız daha çabuk ve daha iyi "yardımmmmmmmmmm" alabileceğinizi unutmayın..
teşekkürler..

• Beğen
Tepkiler: çağatay_çankaya

tırt kaptan

Forum Demirbaşı
Tepki
640
Her ne kadar konu yeteri kadar açık olmasa da bence modem bağlantını kontrol et, telefon hattın mutlaka önce modeme girsin oradan telefona gitsin. Eğer spliter kulanıyorsam jackların doğru yerlerde olduğuından emin ol.
Sağlık ve Esenlikler dilerim

Serkan TELYAKAR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.492
Ayrıca telefon hat kablosunda kırılma yada bağlantı kutusunda temassızlık olma ihtimali var bence bir onlarada gözat

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
sanırım rca45 kablo ile bağlısın

kabloyu çıkart ve uç kısımlardaki kablolara bak tam oturmuşlar mı...

oturmuşlar ise renk sıralamasına bak

sıralamayı veriyorum

tırnak arkada iken soldan sağa doğru 100mbit
ethernet rca5 kablo bağlantısı

turuncu beyaz
turuncu
yeşil beyaz
mavi
mavi beyaz
yeşil
kahve beyaz
kahve

sıralama bu şekilde iken bağlantın 100mbit olacaktır
bilgisayarcılar dikkat etmez sıralama aynı olsun yeter derler 10mbit le değil 100 le bağlanmak çok şeyi farkettirir....

tecrübe ;)

• Beğen
Tepkiler: egecanince

evrenselo1

Üye
Tepki
0
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim 2 tane 20cm,uçlu adsl kablosu aldım iki tarafıda keserek kabloları bantladım ve sorun çözüldü hepinize çooook teşekkür ederim

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
yardımcı olamadık sanırım ama bilgiler forumda bulunsun
lazım olur ;)

birçok bilgisayarcı gerçekten 2 tornavida ve xp ve 98 cd sini alıp bilgisayarcıyım diye gezerler :)

sıkıyorsa gelsinler de bizim epson fx 1170 yazıcının TR üğşçöı harflerini yazma sorununu çözsünler :)

çözebilecek var mı sanmıyorum ama biz bir yolunu bulmuştuk bu sadece basit örneklerden birisi ...

Bilgisayarcıda çalıştım

ve abim ; babam mali müşavir
20 pc nin teknik servisine ben bakıyorum ,
elimden geldiğince yardımcı olurum pc konusunda da ;)

Fethi Aktunç

Forum Bağımlısı
Tepki
243
Bisiklet
Trek
bilgisayarcılar dikkat etmez sıralama aynı olsun yeter derler 10mbit le değil 100 le bağlanmak çok şeyi farkettirir

Türkiyede en azından ev kullanıclarında en fazla 2mbit lik bağlantı varken 10mbit yada 100mbitlik kablonun ne farkı olabilir..birde kablo uzunluğu önemli değilmi?

MersiLee

Aktif Üye
Tepki
40
@Ercan Bayram

Sizin anlattığınız tabire uyuyorum sanırım;
Elimde her zaman Bir düz bir de yıldız tornavida bulunur. Ayrıca Windows işletim sistemleri cd si de yanımdam eksik olmaz.

Ama bunlara ek olarak, 1 GB lık Flash bellek ve Toshiba diz üstü bilgisayarımda yanımdadır :)

Ayrıca çalıştığım şirketin 27 şubesi benim sorumluluğumdadır; her şubeye ortalama 3 bilgisayar dersek bu da 81 bilgisayar ve bulunduğum yerdede ort. 20 pc dersek toplam 101 pc eder ve benim sorumluluğumdadır :)

Bir de sizin epson fx 1170 yazıcının TR üğşçöı harflerini yapmasını bilmiyorum. Lazım olduğu taktirde de bir şekilde mutlaka yapılıyordur. Eğer yapılıyorsa da yapabilirim demektir :D