yardım

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
nette gezerken gözüme bir şey çarptı ve kafama takıldı 80mm maşayı tadilatla 110 mm çıkarmışlar peki 120 mm lik bir maşayı 100 mm e indirmek mümkünmü.maşa manıtau trace elite.

Scudo

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
biraz daha açayım aklıma gelen fikir söyle nasıl amortusörü yüksetmek için takoz konuluyor bundada 20 mm lik bir boru kesilmesi yapılabilirmi iç düzenegi nasıl etkiler bunu ögrenmek istedim.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Tabiki maşanın kısalmasınıda sağlayabilirsiniz...Maşayı yükseltmek için İçindeki onun 80 yada 100mm de sabit kalmasını sağlayan bilezikleri çıkarmanız yeterli yada çıkarılacak bilezik yoksa takoz (kaba tabirle) konabilir... Ama 80 mm bir maşayı 65mm yada 100 mm lik maşayı 80mm yapmak nispeten daha kolay...Bunun için bu boğazın altına taktığımız spacer tarzında parçalar var bu parçaları maşanın bağlantı kısmına ekleyince maşayı alçaltmanız mümkün... Maşanın iç borularını keserekte bunu yapabilirsiniz tabi ama bunun size bir ağırlık faydası olacağını sanmıyorum yani olur ama öle çok kaliteli maşalarda zaten iç borular çok hafif... Ve kesme işleminin geri dönüşü yok...
Onun dışında 100mm likbir maşanın keçe conta ve destek parçaları 80mm lik bir konumda çalışmayı sağlayacak kadar sağlamdır ama 80mm lik bir maşayı 100mm yaparsanız conta, keçe ve destek parçaları yeterli desteği veremeyebileceğinden bir süre sonra arıza çıkarma durumu olabilir...

• Beğen
Tepkiler: nuriaktürk

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
benim 100 mm e düşürmek istememin ilk amacı agırlık degil yine bisiklet forumdan ögrendiğim sanıırm halil öztürk yazmışdı sürüş sırasındaki dezavantazı ortadan kaldırmak için 100 mm e indirmek yada yeni bir 100 mm almak istiyorum.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
valla 100mm ve üstü gerçekten tr şartlarında çok lazım değil gerçekten... Ama o kadar uğraşmak nası olur bilemiycem...

bisikletci

Forum Bağımlısı
Tepki
380
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nuri sendeki maşa sanırım 100 ün üzerinde bi maşa (100 e düşürmek istiorum demişsin ) ... U-Turn yokmu senin süspansyonda ( yokki baska careler arıosun benimkide soru işte ) . birde markasını ögrenebilirmiyim ?

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
@bisikletci
manıtau trace elite 120 mm bendeki amortusör