Yardım

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Oh oh güzel bilgiler gelmiş saolasınız..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
gerçekten çok güzel oldu bu bilgiler hepinize teşekküre ederim...

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Hazır gidon işine dalmışken bir soru daha sorayım, ne kadar rise ettiğinin ne gibi bir önemi var? Mesela Hussefelt'in 25-35-50 olarak üç seçeneği var, 25 olan flat'e daha yakın, ama bunun önemi nedir nasıl seçilmelidir? Bilen varsa çok güzel olur..

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Gidonlardaki rise öncelikli oalrak gidonun esnemezliğini arttıran bir olaydır...

İkinci önemli olan oturma-sürme açısı ve ergonomi meselesidir...

Örneğin ben Single Speed Street bisikletimde 25 mm Rise kullanıyorum...100 mm maşa ve 40 mm boğaz ile... Gidon genel olarak aşağıda kaldığı için bunny potansiyeli yükseliyor...

Genel Freeride amaçlı kullandığım Bianca'mda ise 40 mm rise kullanıyorum 85-130 maşa ve 60 mm boğaz ile...Tamamen rahatlık meselesi...

Zamanla deneyerek görerek en rahatı bulabiliyorsunuz...

Flat bar tercih edilen birşey değildir...Streette bileğe güç bindirir ve rijiditesi azdır...
Zaten dikkat edilirse Street olsun Dj olsun Flat üretimi yoktur firmaların...

Trial için konu değişiyor...Trial da kullanılan gidonların öncelikli flat olmaları Bunny potansiyelini en yükseğe çıkarmaktır...Kontrolde gidon genişliğinin de etkisi var...Ve Flat olmalarından dolayı ortaya çıkan rijitlik sorununu gidonun et kalınlığı çözer...Kimi zaman içi doluya yakın gidonlar kullanılır(5mm et kalınlığı gibi)...

İyi günler...

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
35mm rise sipariş verdim bakalım gelince denerim nasıl oluyormuş ;)