Yardım Bekliyorum

Batuhan Mentese

Daimi Üye
Tepki
11
Bisiklet
Salcano
sedona borla ile astro 30 a bakmanızıda tavsiye ederim komponentleri fena değil.

Scudo

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@Emre Kalyoncuoğlu
tesekkurler o zaman 21 lere bakayim.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@Batuhan Mentese
tesekkurler
ama sizce masanin kilitlenebilir olmasi onemli degil mi?
birde sanirim bunlarda dag bisikleti katagorisinde.

Batuhan Mentese

Daimi Üye
Tepki
11
Bisiklet
Salcano
Evet dağ bisikletleri kategorisinde. Salcano astronun masası kilitlenebilmekte. Borlanın ise sertleştirilmekte.

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
Carraro 224 dun 21 ve 20 kadro boyu var degil mi?

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
bu bisikletle ghost cross 1300 arasinda daglar kadar fark var midir?keski biraz daha ucuz olsaydi :(

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
arkadaslar hayirli aksamlar,
bugun eski bisikletimi sattim artik is ciddiye bindi.allah izin verirse yeni bisikletimi alacagim ins. 1-2 hafta icinde.ama hala aklimda bin bir turlu sey var.
bu arada butce konusuna biraz deyineyim.1-2 hafta icinde elimde totalde 640 tl para olacak.ama cok begendigim bir model olursa790 liraya cikabilirim.eger olanaklari sonuna kadar zorlarsam(bunu gercekten yapmak istemiyorum beni sikinitiya sokabilir) 940 lira gibi bi param olur.ancak bu ihtimali simdilik dusunmeyelim.yani kisaca benim pazarlikla 700-750 alabilecegim (yani listede 850 gibi bi fiyati olan) bir bisiklet bakiyorum.
onceden de soyledigim gibi dag bisikleti kesinlikle dusunmuyorum.aklima tekerleri dissiz hibritler cok yatti ama tecrubesizlik ve bilgisizlik basa bela :D
amacim asfalt yolda 1 gunde 100 km ye kadar gidebilmek.yokuslari gercekten rahat cikmak istiyorum.bu yuzden 24ten asagi vites dusunmuyorum.ayrica su an v fren dusunuyorum ama cogu modelde disk var :( hibritlere bakiniyorum.
su anda aklimda olan modeller
1-)carraro 224(fakat goruntusu cok hosuma gitmiyor.)
2-)carraro 225(fiyat beni asiyor ama gercekten cok guzel gorunuyor.disk fren olmasi benim icin dezavantaj ama hidrolik disk fren olunca bi kulaga hos geliyor :D )
3-)bianchi touring 713(yine disk fren dezavantaj)
4-)bianchi touring 613(disk fren bas belasi :D ustelik mekanik :D)
5-)ghost cross 1300(keske bu kadar para verebilsem :( )

arkadaslar bisikletimi sattigim icin artik kesin yeni bir bisiklet almam lazim.
kisaca yardimmmm...

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
Eğer bütçeniz el verirse yani biraz zorlarsanız sedona 321 veya carraro 225 alın en azından ömürlük olur.... :)

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
sedona biraz daha dag bisikleti katagorisinde sanirim.o yuzden su an carraro 225 i dusunuyorum.hidrolikler hakkinda ne dusunuyorsunuz.ve 225 hakkinda ne dusunuyorsunuz?

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
hidrolik: frenler arasında en rahat olanı diye biliyorum çok az şikayet gördüm bu zaman kadar o da frenleri ayarlama sıkıntısı...

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
carsidan geliyorum.Bisiklet satan dukkanlarin neredeyse hepsini gezdim.
carraro satan bi tane bayi vardi onun da tedarikcisinde sportive erkek bisikleti kalmamis :( cok uzuldum :(
sonra bianchi touring 713e baktim o da bitmis. :(
simdi ya il disindan alacam ya da baska markalara yonelicem :(
bu arada salcano sedona ve kron satan bir bayi var.ona da girdim.salcano city sportlari katologtan inceledik.fena bisikletler degil gibi city sport 20 ve 30.haftaya ellerinde olacakmis salcanolar.
su an aklimin bir kosesinde sportive 225 var(ne yapsam bilemedim)
yeniden yardima ihtiyacim var...

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
internetten alabilirsiniz ufak çaplı bir araştırmayla tabi illa ki 225 diyorsanız...

G. Yitmen

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Salcano
iyi akşamlar arkadaşlar
konunun yeri burası değil ama asıl başlıkta yazdıgımda pek bakan olmadı sanırım :) ben de kalabalık olan bi yere yazıyım istedim.. ilk defa kask alacağım ama bütçe olarak 80-100 lira ayırabiliyorum.bulundugum şehirde bi bisiklet bayiisinde "levior" marka kask gördüm 80 lira fiyatı bilen gören duyan birisi var mı aranızda tek bildiğim alman malı ve (link) burda yazan çeşitli kurumlardan aldıgı güvenceler veya önerebileceğiniz neler var. benim gibi toy arkadaşlara yyardımcı olursanız çok sevirim..çok teşekkürler şimdiden..
Bol pedallar...

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
@Buğra Kaan
hocam aklimda o var.ama internetten ne kadara bulabilir ve nasil guvenli bir alisveris yapabilirim bilmiyorum.aslinda neredeyse modele karar vermistim burada bulunmamasi cok kotu oldu.
city sport 20 ile carraro sportive 225i ve city sport 30 ile carraro sportive 224 u karsilastirsak neler soylaersiniz???

Altınbaşak

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Mehmet
Bisiklet
Carraro
city sport 30 hakkinda gorusleri almak istiyorum.benim aradigim bisiklet olabilir mi?