Yama ile sorunum yardım :(

Süleyman.

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Süleyman
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar iç lastiği yama yapıyorum ve lastiği şişirince yama açılıyor sizce neden tutmuyor ? :( Kafayı yiyecem 2-3 gündür neredeyse 10-11 tane yama israf oldu ya :( Bu Arada Daha geçen hafta yama yaptım böyle bi sorun başıma gelmedi yardım :(

Scudo

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
zımpara yapıyormusun delik olan yere ?
zımparasız tutmuyor malasef ve yapışkanı yeteri miktarda sürüp bikaç saniye kurumasını bekle ve yamayı yapıştır olay budur :)

• Beğen
Tepkiler: S26

erol__152

Aktif Üye
Tepki
65
İsim
ersin
Bisiklet
Mosso
dün benimde patladı iç lastik taktım ne uğraşıyorsun o kadar al sende bi iç lastik

Süleyman.

Aktif Üye
Tepki
79
İsim
Süleyman
Bisiklet
Diğer
@Melih Çolak
Şu ana kadar hiç zımpara kullanmadım. Her zaman sorunsuz hallediyordum ama bu sefer böyle bir şey geldi başıma :( Deneyeceğim Teşekkürler.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Yüzeyin iyice zımparalanıp parlaklığının giderilmesi gerekir. hazır yama dahi olsa iki yüzeyede derby, baly sürülüp 10,15 dakika bekleyip el ile dokununca parmaklara yapışmadığında iki Yüzeyin birleştirilip baskı uygulanması gerekli düz bir zeminde çekiçle hafif hafif vurmak ta olabilir.

Zekeriya Çab

Forum Bağımlısı
Tepki
1.657
Zımpara sadece yüzeyi pürüzlemdirmez yüzeyde lastiğin YAPIM aşamasında oluşan çizgileride duzler hava eğer
Bir Aralık bulur çıkarsa bütün yamayı atar. Şimdiye kadar delik o çizgilere denk gelmemiştir atmamıştır şimdi denk gelince atmıştır. Ayrıca çok kaliteli lastikler hariç bütün lastiklerde daha az veya daha fazla esneyen yerler olur. Dış lastiği takamadam dışarıda şirirsen bölüm bölüm kalın yada ince kalır işte senin yama ince kalan yere denk gelince esneme tam olmadığından atar.

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
Bu arada zimparalama islemini ne kadar yapmak lazim? Ben de ilk yamami bugun yaptim. Iki patlak lastik icin dort yama harcadim(ikisi basarisiz oldu. birinde fazla yapistirici surdum, digerinde dogru duzgun yapismasi icin bastirip beklemedim). Lastigi sisirince yamadigim tarafin biraz inceldigini gordum, zimparalamadan muhtemelen. Bu o bolgeden dogan bir patlamaya sebep olur mu acaba?

Tepki
10
İsim
özgür cem yurt
Bisiklet
Salcano
patlak olan yeri iyice zımparala sonra yamayı yapıştır