Yaklaşık 1000 TL lik en iyi bisiklet?

Tepki
6
ben de yeni aldım 436d. sirkeciden almıyacaktım bi gezim dedim bisikletlere bakarım. ileri ticarete uğradım daytone var mı dedim gösterdiler hoşuma gitti. tabi araştırmasını yapmıştım. her yer 1000 tl c.varı fiyat veriliyordu. taksitle 1000 liraya aldım. 50 km den fazla yaptım. memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Alper Kemal
Scudo
Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@kenanyıldız

İleri Ticaret'in linkini verebilir misin acaba? :)

cnyn rdr

Forum Demirbaşı
Tepki
371
Bisiklet
Diğer
konuyu okudum da baya bi dağılmış :) ben de daha fazla dağıtmayayım diyodum son anda vazgeçtim '' Neden düşük donanımlı bilinen markalı bisiklet alalım ? '' gibisinden devam etmiş konu ( herkesin fikri kendisine doğrudur saygımız var ) ben sadece '' yüksek donanım '' daha doğrusu vites takımlarına yatırılan onca paraya anlam verememekteyim bu konuyla ilgili birkaç söylemek istediğim şeyler var şöyle ki ;

özellikle bisiklete yeni başlayan ve genelde yaşı da ( bana göre ) küçük kardeşlerimizde görüyorum üst sınıf vites sistemleri merakını hak da veriyorum aslında bir yandan öyle düşünmeleri doğal sanki biraz
arkadaşlar bisikleti bisiklet yapan 21,24,27 vites ya da ne bileyim 30,20 olması değildir ! ( hadi ordan diyenleri duyuyor gibiyim :) ) neden derseniz çoğumuz yarışçı değiliz;bu işi zevk için yapıyoruz yani hiçbirimiz vitesler arası geçiş hızından etkilenecek insanlar değiliz ( profesyoneller hariç )
bisikleti bisiklet yapan arkadaşlar ( bence )

1-Kadro :
( basitçe örneklersek;bir inşaatın temeli,bir bilgisayarın anakartı,bir otomobilin,motosikletin şasisi gibi . . .) herşeyi etkileyen parçadır olayın ta kendisidir bütün sürüş kalitenizi,bisikletten alacağınız zevki etkiler,performansı da tabi doğal olarak ( prolarda ) kadrodan kısarak başlanan bisiklet hikayeleri genelde kadro değişiöiyle son bulur örnek ver diyenler olabilir onlar için çok basitçe;otomobilde hacı murat şaseye porsche motor atmak,bisiklette beyaz eşyecılarda çin malı çelik kadrolu bisikletlere rock shox amortisör mavic jant shimano-sram vites düzmek. . .

kadronun bilindik marka olması önemli değil diyenler biz zahmet bunu ispatlasınlar dediğim gibi piyasada 70-80 tlye satılan alu kadrolar var çin malı markasız ona bildikleri en iyi vitesleri jantları amortisörleri dizip kullansınlar biz de inanalım :) boşuna kaliteli kadrolara o kadar para vermeyelim de mi

2-Amortisörler (mtbde) :
bütün can sıkıcı,gereksiz zıplamaları,sarsıntıları,darbeleri kendi bünyesinde toplayarak sizin ve bisikletin genelini korur sürüş zevkinizi katlar bisikletin ömrünü genel anlamda uzatır ( darbeleri absorbe ettiği için )

3-Jant takımı:
Arkadaşlar jant takımında göbekler ne kadar sağlam ve akıcı olursa sürüş zevki ve kalitesi o kadar yüksek olur.Telleri ve çemberleri de ne kadar sağlam ve kaliteli olursa o kadar net,kararlı ve salıklı bir sürüş olur kalitesiz jant takımıyla karbon kadro dahi olsa sizi bezdirir . .

bana göre bu konu böyle arkadaşlar herkesin fikrine saygımız var saygı-sevgi çerçevesinde her türlü tartışmaya,bilgi alış-verişine hazırız her konuda çok uzun yazdık yine kusura bakmayın :) herkese pedallı günler . . .

Alp Aksoy

Üye
Tepki
30
@Alper Kemal

Rica ederim. Hayır 14,8 kg yarışlara katılmayacağımız için çokta önemli değil mesela Whistle'nin aynı serisi olan Miwok 1161 D 14,2 kg bildiğim kadarıyla ama bisikletçide gördüm yanyana Carraro'nun kadrosu daha sağlam, çok malzeme kullanılmış görünüyordu sanırım ağırlık farkı oradan geliyor. Birde geometrisi mükemmel, kadronun üst kısmında(eskiden 2 kişi bisiklete binerken oturdugumuz yer) seleye doğru hafif eğim var, bu fiziksel olarak yokuş aşşağı inişlerde bisikletin daha iyi yere basmasını sağlıyor tahminimce ve 350km lik deneyimim sonucu. Yine dediğim gibi yarışlara katılmayacağımız, bazen şehirlerarası tur yapacağımız(bagaj dolduracak olup 10kg arkaya yük atacağımız) için 3-5 kilo için bisiklete 2-3 kat fark ödemek bize göre mantıksız... Carraro, Whistle gibi markalar ülkemizde uygun fiyatlar sunuyor hatta Corratec bile... Ama Cannondale, Trek gibi amerikan firmalarının yüksek satış rakamları var, Mc Donalds, Burger King gibi... Amerikan politikası işte hiç sevmem :)

• Beğen
Tepki
23
Bisiklet
Ghost
@ozan erdem

Yorumun için çok teşekkür ederim. Yorumun sonunda çok uzun yazdığını dile getirmişsin. sen böyle yaz istediğin kadar uzun olsun, ben yine de okurum. :)

• Beğen
Tepkiler: cnyn rdr
Tepki
18
Alper Selam
Kron güzel bisiklet olduğu için herkez öneriyor.yanlış anlama sakın.Bende geçen pazar günü xc 750 disk frenli modelini aldım.çok sağlam bisiklet valla şehir içinede gelir,dağada çıkarsın oradada işini görür.

• Beğen