Xiaomi Yi 4K Aksiyon Kamerası Geldi (Türkiye'de ilk)

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
4K uzun versionu yakında yükleyeceğim, Armut gibi düştüğüm komik bir video oldu :) 10 metre kadar var + baya hasar aldım.

4K render yaptım, 4K uzun versionu geldi http://www.fordclubtr.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.png Doğru atlayan insanlar var tabii çekimde bu sefer http://s3.amazonaws.com/tapatalk-emoji/emoji1.png

Scudo

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
Bu kamerada gps özelliği var mı?
Yada videoyu telefon desteği ile gpsle aktif edebildiğimiz bir uygulama var mıdır.
Videonun yanında parkurun ve hızın göründüğü videolar oluşturulabilir mi?

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Mehmet H.
Ben de öyle düşünüyorum ama tabi bir taraftan da şarj olayını düşünüyor olabilirler.

Gixxer

Forum Demirbaşı
Tepki
400
İsim
Yiğit Tabas
Bisiklet
Focus
Sony'nin GPS kameraları boyut olarak da bunlardan daha büyük tabi onu da hesaba katmak lazım. ;)

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
Yukarıdaki kaya atlayışında kaburgayı çatlatmışım ya.. 15 günü geçti nasıl ağrıyor geçmedi.

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Olgu Erhan
Merhaba ben de bu kameradan almak istiyorum ama türkiyede henüz yok.
Gearbest sitesinde de stok dışı olduğu yazıyor.
Kamera ile ilgili merak ettiğim 3 şey var.
1) Fotoğraf makinesi olarak kullanılabilir mi?(yani bir a4 üzerindeki metinin resmini çekip bilgisayara attığımızda yazılar okunabilir mi acaba)
2) Stok olduğunda gearbestten almaya kalktığımızda 250 dolar yazıyor elimize geçtiğinde kargo, ötv, kdv dahil toplam ne kadara gelmiş oluyor.
3)son olarak bisiklet ve su altı için bilimum alınması gereken aksesuarlar nedir yada bir link verebilir misin şu set de birlikte alınırsa iyi olur kaliteli malzemedir gibi.
Yardımın için şimdiden teşekkürler.

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
@eren konu

Müthiş bir fotoğraf kalitesi var,
Aliexpresste sanırım stok olan satıcılar var oradan alınabilir. Uzun zamandır gearbest stoklarına girmedi. Su kabı içinde aliexpresste satan satıcılar var aparatlara bakıyım. Vergi çok nadir bir şansla çıkabilir %5 ihtimal gibi düşün. %20 vergi ödersin o kadar.

• Beğen
Tepkiler: eren konu

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
@Mehmet H.

Gerçek 4K da ucuz alternatif bulamazsınız.

Ama goPro dan bile üstün efsane bir cihaz isterseniz :

(link)

(link)

Tepki
11
Olympus tg tracker ;)

http://www.cameralabs.com/reviews/Olympus_TOUGH_TG_Tracker/images/results/tg_tracker_log_745px.jpg

Tepki
11
@Olgu Erhan
Sanırım olympus'un fotoğraf kalitesi xiaomi kadar iyi değil. Yani sizin koyduğunuz fotoğrafların kalitesi fazla iyi geldi de. Birde siz bakabilir misiniz?

(link)

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
@Ahmet Bıçkıcı

Foto olayını bak hiç bilmiyorum Olymposta

Ama 250 $ 750 tl yaptığı düşünülürse f/p anlamında yi tabi daha iyi.

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre

Gerçek netlik dosyasını indirebilirsiniz : (link)

Yi 2 4K kamerası ile çekilmiştir, 3840x2160 Çözünürlüğü ile 61 mbits/sec gerçek 4K netliğini vermektedir.

• Beğen
Tepkiler: Mehmet H.

devilmycarlos

Forum Bağımlısı
Tepki
298
İsim
yavuz
Bisiklet
Carraro
@Olgu Erhan hocam merhaba sizi takip ediyorumda donanim haberden de..aksiyon kamerasi alma asamasindayim.1 hafta icinde lazim.2. El almayi dusunuyorum sizce mantiklimi.birde sjm20 ve yi 2k arasinda kaldim...sizce hangisini tercih edeyim..bisiklette video kayit yapmak istiyorum ama genel kullanim fotograf amacli.birde yi satan pek yok ama sj20 yeni alipta satmaya calisan cok var sebebi urunin problemli stabil olmamasimi.sess sorunu oldugunu okudum.saniirm tarih vs sorunuda var..x yi arastirmama gore daha stabil daha az sorunsuz calisan bir alet dogrumudur.sonucta 2. El sj20 400tl iken xyi 300-400 arasi aparatina gore..

Olgu Erhan

Aktif Üye
Tepki
132
İsim
Olgu Erhan
Bisiklet
Lapierre
@devilmycarlos

M20 Xiaomi Yi 2K modeline göre daha başarılı ve image sabitleme özelliği var. Bence M20 tercih edin öyle kronik bir sıkıntısı yok. Ben keyife kullandım bu yaz netlik harika :

oguzcalik

Üye
Tepki
19
Selam bende aksiyon kamera almak istiyorum xiaomi 4k aklima yatiyor. Bu ay japonyaya seyahat edecegim. Oradan da alabilirim. Belki uygunsa birden fazla alip turkiye de de satabilirim. Gittigimde bakacagim artik. Cok ucuz olacagini da sanmiyorum ama...

SM-A510F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi