Xiaomi Mijia hava pompası

_Madmexx _

Forum Bağımlısı
Tepki
3.583
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@roudeur İtiraf ediyorum, kaşındım biraz.
Ama "körler sağırlar birbirini ağırlar" özel mesajıniz kaşıntı yapmış olabilir tabii... :ssrtcbya:

Yukarıdaki mesajınızdan sonra da kusura bakabilirsiniz.

Bu arada tespitiniz doğru eğleniyoruz işte. Biz şanslıyız, siz de bu yaşlara gelince umarım sizi de eğlendirecek ergin pardon gergin tipler çıkar karşınıza:D

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Scudo

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Siyaset, din, ırk, spor kulüpleri, cinsiyet vs. derken pompa için de ayrıştık ya :suspus:
Aynen ne oluyor yahu? :D

Bu başlık kullananların tecrübelerini anlatması için ya da almayı düşünenlere fikir versin diye yazılmış bir başlık değil mi? Burada matematik problemi çözmeye ya da ben polis telsizini taşımak istemiyorum demek mantıklı mı? Neredeyse birbirimizi bu cihazı almıyor ya da alıp cebinde taşıyor diye bıçak çekip kovalamaya başlayacağız...
Yapmayın, lütfen... :D

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sspl özetlediğiniz noktalarda size katılıyorum. Basit bir pompadan konular böyle yerlere sapıyor , varsa kırdığımız arkadaş , ben özür dilerim , kalp kırmayalım yok yere.
Bu konudaki herhangi bir tartışma benim için kapanmıştır.

Tepki
24
Merhaba bu pompadan aldım bende. Yol bisikletim var. Presta uçlu lastiğe bir türlü hava basamadım. Sibobun Kilit pimini gevşetip en üste çekiyorum. Sonra uygun pompa ucunu takıyorum ama basmıyor bir türlü. Anladığım kadarıyla pompa ucunu sonuna kadar soksam da sibopun kilit pimini itmeye yetmediği için hava kanalı oluşmuyor. Yani pompa ucu daha kısa olması gerekiyor gibi. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? İade edeceğim çözemez isem.

• Beğen
Tepkiler: Otepeyurt

beermug

Aktif Üye
Tepki
344
İsim
Kemal Etikan
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Harika çözüm. İşte herkes mutlu olduğu şekilde yaşasın ... güzel örnek için teşekkürler.

İşte burada aslında bir paradox daha ortaya çıkıyor şöyle ki ; yol bisikleti kullanıyorsanız 30 liralık Giyo pompa ile yüksek psi basılamıyor. Ancak lastik patlaktan-yürür konuma geliyor . Bu da bir benzinlik bulmak veya yakınsanız eve dönmek vs. ile sonuçlanacak. Bu pompa da yol bisikletine havayı istediğiniz gibi basıyor (örn 110psi) . Yola devam ediyorsunuz , turunuz mahvolmuyor ama öte yandan biraz ağır bu bir gerçek. Uzun turdaysanız zaten bir sele altı çanta vs. birşeyler vardır , ona koyarsınız. Ben kısa turlarımda yine giyo pompamı taşırım zaten , kısa turumda lastik patlarsa kurtarır noktada şişirir evin yolunu tutarım benzinlik yoksa :)
Küçük Giyo pompanın bir de göstergelisi var, yol bisikletinde onu taşıyorum. Boyutu göstergesizden 2 cm daha uzun. 80 psi son derece rahat bastım. 100'lere geldiğinde biraz daha zor oldu ama aşırı da bir zorluk yaratmadı. Karbon kadrolu yol bisikleti kullanıp gülle gibi kütleli elektronik pompa bana çok mantıklı gelmedi. Tur bisikleti için yine çok fazla ağırlık.
Mtb ile asfaltta kısa mesafe düşük tempo seyreden keyifçi büyüklerimiz için uygun bir ürün olabileceğini düşünüyorum.

• Beğen

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.321
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Üzmeyin birbirinizi Herkes nasıl istiyorsa öyle kullansın değmez kalp kırmaya isteyen ayağıyla isteyen eliyle isteyende bir parmakla işini çözer.

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba bu pompadan aldım bende. Yol bisikletim var. Presta uçlu lastiğe bir türlü hava basamadım. Sibobun Kilit pimini gevşetip en üste çekiyorum. Sonra uygun pompa ucunu takıyorum ama basmıyor bir türlü. Anladığım kadarıyla pompa ucunu sonuna kadar soksam da sibopun kilit pimini itmeye yetmediği için hava kanalı oluşmuyor. Yani pompa ucu daha kısa olması gerekiyor gibi. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı ? İade edeceğim çözemez isem.
Ben de birebir aynı sorunu yaşamaktayım. O yüzden kullanan üyelerden mümkünse kısa bir video paylaşmalarını istemiştim, kimseden gelmedi maalesef. Muhtemelen bir şeyi yanlış yapıyoruz ama ne olduğunu bir türlü çözemedim.

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.321
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BveP presta sibop icin içerisinden çıkan aparatı pompa ucuna takiyormusunuz

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BveP presta sibop icin içerisinden çıkan aparatı pompa ucuna takiyormusunuz
Evet, sorun da burada başlıyor zaten. Sibop ucunu itecek mekanizma schrader ucun içinde anladığım kadarıyla. Ancak presta aparatını takıp sibobun sonuna kadar çevirsem de sibop ucu oraya kadar gidemiyor aparat içindeki deliğin dar olmasından dolayı.

Böyle yazarak açıklamak çok kolay olmuyor. Yarın müsait olursam kısa bir video eklerim.

Dediğim gibi, muhtemelen bir noktayı kaçırıyorum. Üründe tasarımsal bir hata gözükmüyor çünkü. Sorunsuz da kullanıyor birçok kullanıcı.

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Evet, sorun da burada başlıyor zaten. Sibop ucunu itecek mekanizma schrader ucun içinde anladığım kadarıyla. Ancak presta aparatını takıp sibobun sonuna kadar çevirsem de sibop ucu oraya kadar gidemiyor aparat içindeki deliğin dar olmasından dolayı.

Böyle yazarak açıklamak çok kolay olmuyor. Yarın müsait olursam kısa bir video eklerim.

Dediğim gibi, muhtemelen bir noktayı kaçırıyorum. Üründe tasarımsal bir hata gözükmüyor çünkü. Sorunsuz da kullanıyor birçok kullanıcı.
Presta sibop ucunda ki vidayı hafif gevşetip pompa ucunu bu şekil de takıyorsunuz değil mi? Tamamen yukarıya kadar gevşetmemeniz gerekiyor.

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ürün bana ulaştığında inceleyip videosunu çekmeyi düşünüyordum - bu presta noktasına dikkat ederim , yöntemini de bulursam şayet detaylıca ele alırım.
Küçük Giyo pompanın bir de göstergelisi var, yol bisikletinde onu taşıyorum. Boyutu göstergesizden 2 cm daha uzun. 80 psi son derece rahat bastım. 100'lere geldiğinde biraz daha zor oldu ama aşırı da bir zorluk yaratmadı. Karbon kadrolu yol bisikleti kullanıp gülle gibi kütleli elektronik pompa bana çok mantıklı gelmedi. Tur bisikleti için yine çok fazla ağırlık.
Mtb ile asfaltta kısa mesafe düşük tempo seyreden keyifçi büyüklerimiz için uygun bir ürün olabileceğini düşünüyorum.
Çok mantıklı çözüm , zaten uzun olmayan turlarda ben de giyoyu kullanmaya devam edeceğim .. Uzun turlar olursa (300-400km) ve birkaç gün sürecek , bikepack çantalardan birine sığdırım diye planlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: a.valverde

noyanyan

Aktif Üye
Tepki
359
İsim
noyanyan
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam Diyarpala'dan pompalamasyon şarkısını paylaşacaktım ki konu tekrar rayına girmiş.

Pompa benim de ilgimi çekiyor ama boyutları cazip gelmiyor.

• Beğen

Robinson Crusoe

Daimi Üye
Tepki
838
İsim
Robinson C.
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Diğer
Pompa bende var. Gayet kullanışlı.

Preste sibop için pompanın yanında gelen plastik parça yerine elimde metal bir parça var onu kullanıyorum, düzgün çalışıyor. Metal parça da Decathlon’dan aldığım patlak tamir spreyinden çıktı, şansa atmamıştım.

Önce metal parçayı monte ediyorum, sonra pompa ucunu metal parçaya vidalıyorum. Bir otel odasında sıkıştım kaldım şu günlerde ama eve dönünce fotoğraf çekip paylaşırım.

• Beğen

BveP

Aktif Üye
Tepki
324
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En azından bendeki üründe presta uç siboba bu kadar fazla gitmiyor. Problem de bu olsa gerek.

İki adet görsel ekliyorum, daha net anlaşılacaktır sanırım.

Dosyalar

• Beğen

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar, bu pompanın basınç kontrol testini bulamadım ama en yakını şu videodaki sanki. Düşük ayarda +- 1 (65 i 64 )gibi oluyor ama yüksek psi biraz müsaade edilebilir aralığın dışına mı çıkıyor ne:) (95 basıp 88 okumak gibi) ama adam da kontrol ederken fazla hava kaçırmış olabilir tabi...

Tepki
24
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler çok fazla video izledim. Videodakilerle aynı şeyi yapıyoruz ama başaramadım. En basit mantığıyla havası olan lastiğin sibopuna, bu pompanın presta ucunu tek olarak takıp sonuna kadar sıktığımızda hava kaçırmaya başlaması lazım ama yapmıyor. Pompayı takım olarak Sibopa yerleştirdiğimde lastik psi değerini ölçmesi gerekiyor onu da yapmıyor. Yani hava akış kanalı açılmıyor. Sibop pimini gevşetiyorum tabiki farklı kademelere getirip denedim. El pompasıyla basabiliyorum hava ama yüksek değerlere çıkaramadığım için bu pompayı almıştım. Müsait olduğumda video çekebilirim inş.4954845A-8D6A-46E4-9F96-7EF74312B087.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Otepeyurt

Otepeyurt

CARRARO CR-T WORLD
Tepki
250
İsim
Ozan TEPEYURT
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@blackdestiny en azından başka lastikle ve veya diğer sibop türüyle de bir dene bence . Olmadı üste bir arkadaşın söylediği gibi harici ama uygun bir ara çevirici aparat temin edebilirsin. Ama hiç olmadı iade et gitsin tabi :)

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.344
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çalışmıyorsa iade etmeye +1 de benden .. bana geleni test ederim , aynı sorun varsa aynen iade olur .