Xiaomi Mijia hava pompası

Tepki
18
İsim
Yusuf
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Dahon
Bisiklet türü
Katlanır
valla güzel ürün, dahonda pompa olmasa alırdım :)

Scudo
Tepki
40
İsim
Sertaç K.
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@küpçü dostum, tavsiye için teşekkür ederim. Senin mesajından sonra aynı gün sipariş ettim, seviyorum böyle teknolojik şeyleri :) ayak basmalı pompa ile tam olarak kaç psi bastığımı göremiyordum, alırken bir diğer düşüncem de araba lastiklerini benzin istasyonunda şişirmekten kurtulmaktı. Malum çoğu ya bozuk oluyor ya da tam basınç değerini göstermiyor. Ürün elime dün ulaştı, hemen işyerinde arabada denedim açık otoparkta. Sesi bana çok gelmedi, belki de ev içi daha çok çıkarır diye düşündüm, oraya da geleceğim. Neyse arabanın lastikleri 29-30 psi olduğunu pompayı bağlayıp start.a basınca öğrendim ve 32psi.ya ayarlayıp çalıştırdım. Teker başına 2 dk.da 32yi buldu, hatta 32yi tam doldurup pompayı çıkarırken hava kaçmasına önlem olarak sanırım 33ü görüp öyle durdu. Yalnız lastiklerimden birinde bir türlü değeri arttırmadı ki, sayesinde subaplarımdan birinin arızalı olduğunu öğrenmiş oldum. Yoksa benzin istasyonunda bunu anlamam çok zor olurdu. O tekeri de kurcalaya kurcalaya 29dan 26ya düşürdüm, yine eski dost olarak en yakın benzin istasyonunda o tekeri de 32ye tamamladım. İkinci denemem evde yol bisikletine oldu. Adaptör parçayı takıp değeri 100psi.ya ayarladım. Yine subapları tam oturtamamakla alakalı sanırım ilk 1-2 denemede ya error verdi, ya da tam değeri ekranda göremedim. Sonrasında tam oturtarak 80 psi olan tekerleri 1 dk içinde 100psi.a ayarladım. Yol bisikletinde daha hızlıydı doğal olarak. Ses olarak da bisikletim evin içindeydi ve bir elektrikli süpürgeden daha fazla ses çıkarmadı açıkçası, gece 9-10a kadar çok rahat çalıştırılabilir ki zaten 1er dk sürüyor. Sonuç olarak ben ürünü çok beğendim ama yanınızda taşıyacaksanız sırt çantanıza koyabilirsiniz ancak. Forma ceplerine sığmaz, sığsa da saçma olur, düşebilir vs. Şimdilik arabada tutmayı düşünüyorum, haftada 1 de bisiklette kullanırım.

küpçü

Daimi Üye
Tepki
2.473
Bisiklet
Cube
@küpçü dostum, tavsiye için teşekkür ederim. Senin mesajından sonra aynı gün sipariş ettim, seviyorum böyle teknolojik şeyleri :) ayak basmalı pompa ile tam olarak kaç psi bastığımı göremiyordum, alırken bir diğer düşüncem de araba lastiklerini benzin istasyonunda şişirmekten kurtulmaktı. Malum çoğu ya bozuk oluyor ya da tam basınç değerini göstermiyor. Ürün elime dün ulaştı, hemen işyerinde arabada denedim açık otoparkta. Sesi bana çok gelmedi, belki de ev içi daha çok çıkarır diye düşündüm, oraya da geleceğim. Neyse arabanın lastikleri 29-30 psi olduğunu pompayı bağlayıp start.a basınca öğrendim ve 32psi.ya ayarlayıp çalıştırdım. Teker başına 2 dk.da 32yi buldu, hatta 32yi tam doldurup pompayı çıkarırken hava kaçmasına önlem olarak sanırım 33ü görüp öyle durdu. Yalnız lastiklerimden birinde bir türlü değeri arttırmadı ki, sayesinde subaplarımdan birinin arızalı olduğunu öğrenmiş oldum. Yoksa benzin istasyonunda bunu anlamam çok zor olurdu. O tekeri de kurcalaya kurcalaya 29dan 26ya düşürdüm, yine eski dost olarak en yakın benzin istasyonunda o tekeri de 32ye tamamladım. İkinci denemem evde yol bisikletine oldu. Adaptör parçayı takıp değeri 100psi.ya ayarladım. Yine subapları tam oturtamamakla alakalı sanırım ilk 1-2 denemede ya error verdi, ya da tam değeri ekranda göremedim. Sonrasında tam oturtarak 80 psi olan tekerleri 1 dk içinde 100psi.a ayarladım. Yol bisikletinde daha hızlıydı doğal olarak. Ses olarak da bisikletim evin içindeydi ve bir elektrikli süpürgeden daha fazla ses çıkarmadı açıkçası, gece 9-10a kadar çok rahat çalıştırılabilir ki zaten 1er dk sürüyor. Sonuç olarak ben ürünü çok beğendim ama yanınızda taşıyacaksanız sırt çantanıza koyabilirsiniz ancak. Forma ceplerine sığmaz, sığsa da saçma olur, düşebilir vs. Şimdilik arabada tutmayı düşünüyorum, haftada 1 de bisiklette kullanırım.
çinliler yapmış :=)

• Beğen
Tepkiler: Sertac Kahraman

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Görüyorum bazı arkadaşlarımız kaba vs denmiş :) İşe giderken patlayan lastiği 0dan 120psiye kadar şişirmek için can çekiştiği kimse anlamıyor :D Tüm gün parmak-bilek-kol ve gogus agrısı çekmek hoş olmuyor.Lastik şişene kadar tüm vucut soğuyor buda ayrı bir sıkıntı, o yuzdendir kabası mabası yok bunun. Yaninizde 500ml su şişesi taşıyın bi zahmet :D :D

• Hahaha
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
7.077
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
Görüyorum bazı arkadaşlarımız kaba vs denmiş :) İşe giderken patlayan lastiği 0dan 120psiye kadar şişirmek için can çekiştiği kimse anlamıyor :D Tüm gün parmak-bilek-kol ve gogus agrısı çekmek hoş olmuyor.Lastik şişene kadar tüm vucut soğuyor buda ayrı bir sıkıntı, o yuzdendir kabası mabası yok bunun. Yaninizde 500ml su şişesi taşıyın bi zahmet :D :D
İşe giderken patlayan lastiği hemen eski haline şişirmek zorunda değilsiniz. 70-80 psi bile yeterli olur akşama eve dönene kadar. Hatta yolda benzinci gördüğünüzde eve dönmeden de tamamlayabilirsiniz.
Elektrikli pompa almayın demiyorum, sadece elinizi kolunuzu zorluyorsa çok uğraşmanıza gerek yok :)

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşe giderken patlayan lastiği hemen eski haline şişirmek zorunda değilsiniz. 70-80 psi bile yeterli olur akşama eve dönene kadar. Hatta yolda benzinci gördüğünüzde eve dönmeden de tamamlayabilirsiniz.
Elektrikli pompa almayın demiyorum, sadece elinizi kolunuzu zorluyorsa çok uğraşmanıza gerek yok :)
80psi çok fena zıplatıyor beni :) ortlama 35km hız, max 60-65 hız yaptıgım için 80psi çok dengesiz oluyor. Hele ön teker ise, virajda aşırı dengesiz ve ön freni yogun kullandıgım için risk artıyor.. Bu yüzdendir mecburi olarak min 110psi basmak zorundayım. Gittiğim güzergahta 1 benzinci var sadece :) co2 tüp düşündüm fakat uzun vadede karlı olmuyor diye vazgeçtim. Şarjlı pompa gorunce hemen sipariş verdim, ilk sayfada paylaştiğim linkteki..

• Beğen
Tepkiler: Özcan

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.120
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
80psi çok fena zıplatıyor beni :) ortlama 35km hız, max 60-65 hız yaptıgım için 80psi çok dengesiz oluyor. Hele ön teker ise, virajda aşırı dengesiz ve ön freni yogun kullandıgım için risk artıyor.. Bu yüzdendir mecburi olarak min 110psi basmak zorundayım. Gittiğim güzergahta 1 benzinci var sadece :) co2 tüp düşündüm fakat uzun vadede karlı olmuyor diye vazgeçtim. Şarjlı pompa gorunce hemen sipariş verdim, ilk sayfada paylaştiğim linkteki..
konu dışı olacak ama işe 35km ortalama hızla mı gidiyorsunuz ? stravanız varsa görmek isterim :) 80psıdaki dengesizliği de pek anlayamadım.

• Beğen
Tepkiler: Özcan

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
konu dışı olacak ama işe 35km ortalama hızla mı gidiyorsunuz ? stravanız varsa görmek isterim :) 80psıdaki dengesizliği de pek anlayamadım.
Can sıkıntısından performans denemesi yaptım, 50km güzergahta düz zemin gidiş kafa rüzgarı, dönüş arkadan rüzgar ile ortalama hız 34km/s idi. İşe giderken kendimi fazla zorlamıyorum, işyerinde ayakta durabilmek adına :) Yaz dönemi havanın seyrek oldugu ve üzerimdeki hafif forma ve bisikletin çamukluksuz vs en hafif hali (9kilo), shimano whrs-100 maxxis detonator 700x28 ile küçükyalı-tınaztepe guzergahi 220metre tırmanış ile 30km/s ile tamamladım. 35 dememin sebebi düz hesap olsun diye yazdım :) henuz 35e ulaşmış değilim. Karbonhidrat alımı, bitki agırlıklı beslenme vs sabah yola düşen çiğ nedeniyle hızı düşürmek zorunda kalmak gibi bir çok etkileyen sebepler var. Daha dikkatli beslenme, düzenli antreman ve sömürücü iş hayatı olmasa belkide 35 ve üstü hızları görebiliriz :)

80psi olayına gelirsek, düşük basınç lastikle virajda çok eğilemiyorsun, lastiğin esnediğini hisseiyorsun ve bir kere başıma geldi-virajda arka teker kendini bıraktı son anda toparladım.. uygun basıncta çok iyi tutunuyor. lastiğin tasarımına göre değişiyior özellikle yanal diş tasarımı. Strava konusuna gelirsek stravam olmadı :)) Bir hedefim yok, kimseyle yarışma hissim olmadıgı için gerek duymadım. Yol bilgisayarımdan görürüm bu yetiyor :)

ophellia

Aktif Üye
Tepki
55
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link) Şöyle bir şey de var.

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
çok daha iyisi, daha ucuzu, daha hızlı şişiriyor, daha hafif taşınabilir
(link)

adilmusazafer

Forum Demirbaşı
Tepki
255
İsim
Adil Musa ZAFER
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Aykut asil Hava tüpü bitince nasıl olacak? Kaç psi olduğu göstergesi yok? Çok daha iyisi değil bence. Bu da bir seçenek sadece.

• Beğen
Tepkiler: Burak B.

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
çok daha iyisi, daha ucuzu, daha hızlı şişiriyor, daha hafif taşınabilir
(link)
co2 tüpü.. uzun süreli değil seni eve kadar idare etmen için :) eve geldiğinde co2 gazı boşaltıp normal hava ile şişrmelisin.. Sebep karbodioksit gazı hafif ince gazdır, şişrdiğin lastik kısa sürede inicektir. Acil durumlar için özellikle zamana karşı, antremanlarda iş görür.
(link) Şöyle bir şey de var.
170 dolarmı ne öyle :) Yoksa bizde bundan alırdık, ürün proje ürünü oldugu belli. kasası, parçaları piyasada satılan parçalar. Piston tasarımı onlara ait muhtemel, patentli

Aykut kocaman

Aktif Üye
Tepki
83
Bisiklet
Mosso
@Aykut asil Hava tüpü bitince nasıl olacak? Kaç psi olduğu göstergesi yok? Çok daha iyisi değil bence. Bu da bir seçenek sadece.
kaç psi olması önemli degil benzinciye kadar bisikleti elde götürmekten iyi degil mi? en yakın benzinciye gidip lastiğini indir tekrar 50 psı bas devam et mantığı
co2 tüpü.. uzun süreli değil seni eve kadar idare etmen için :) eve geldiğinde co2 gazı boşaltıp normal hava ile şişrmelisin.. Sebep karbodioksit gazı hafif ince gazdır, şişrdiğin lastik kısa sürede inicektir. Acil durumlar için özellikle zamana karşı, antremanlarda iş görür.

170 dolarmı ne öyle :) Yoksa bizde bundan alırdık, ürün proje ürünü oldugu belli. kasası, parçaları piyasada satılan parçalar. Piston tasarımı onlara ait muhtemel, patentli
benzinciye kadar 30 psı bassın yeter? hafif olması önemli taşınabilirlik ayrıca daha ucuz 10 dolar nere 170 dolar nere

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
kaç psi olması önemli degil benzinciye kadar bisikleti elde götürmekten iyi degil mi? en yakın benzinciye gidip lastiğini indir tekrar 50 psı bas devam et mantığı

benzinciye kadar 30 psı bassın yeter? hafif olması önemli taşınabilirlik ayrıca daha ucuz 10 dolar nere 170 dolar nere
10 dolar da çok para :)
zırhlı lastik kullanıyorum henüz yolda bırakmadı :)
Yanımda 10 tl lik btwin pompası var eğer yolda kalma durumum olursa 5-10 dk kas gücü ile en azından 50-60 psi basabiliyorsunuz

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar hortum kısmı cihazdan ayrılabiliniyor. Bir kaç mesaj önce ayrılamıyor deniyor yanlış yönlendirme yapmayın.

• Beğen
Tepkiler: BurakLEE

AeroKnight

Daimi Üye
Tepki
471
İsim
Emre
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Hala Türkiye'de bulunabiliniyor mu bu cihaz?

Burak B.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.988
İsim
Burak
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@AeroKnight aliexpressten bakin,cok daha ve cesitli modeller var. Urun olculerine ve max bastigi psi degerine dikkat etmen yeterli.

• Beğen
Tepkiler: AeroKnight

Aybek Cihan

Forum Bağımsızı
Tepki
2.876
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur