İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet TOPAL

Yürüme modunda kadans var, bizim düşündüğümüz kadanstan ziyade, adım frenkansına tekabül ediyor sanırım. BT bağlantı kısmında sadece kulaklık ve HR sensörü işareti çıktı.

Kadans sensörüm olmadığı için test edemiyorum da.

@buyukkoprumert

Bu cihaz MiFit'ten ziyade Amazfit Watch diye ayrı bir uygulama kullanıyor. Strava'yı bir defa eşleştirince otomatik sync ediyor, manual yapmaya gerek yok. Ama illa gpx dosyasına ulaşmak için, aktiviteler kısmında "Export GPX" diye bir kısım var, saatin içinde bir klasöre gpx dosyasını kaydediyor, bilgisayara USB bağlantısı ile (harici disk gibi) erişebiliyorsunuz.

@Gringo1903

Pace'in GPS'i daha kötü değil ki.

Stratos su geçirmez, yanda fiziki olarak yanlış hatırlamıyorsam 3 düğmesi var, VO2Max gibi değerleri hesaplayabiliyor. Çok da bir farkı yok bildiğim kadarıyla.

Scudo

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cem_filiz

Aktivitelerdeki ayarlar kısmında(artık her aktivitedenin içinde) "Accessories" kısmından bağlanacak cihazaları arıyor. Yine cycling kısmında kadans bölümü var önceden yoktu sanırım. Muhtemelen kadans sensorü de artık kullanılacaktır. En sevindiğim kısımı bu oldu...

• Beğen
Tepkiler: furkanbr

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Ahmet TOPAL
Cycling kısmında kadansı göremiyorum ben.

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cem_filiz
Hakkaten şimdi tekrar baktım sadece walk ta var demekki karıştırdım hızlıca bakarken:agla:

Ne güzel olurdu şu cadance da ekleseler:ckskc:

ogirgin

Üye
Tepki
1
İsim
Oğuzhan Girgin
Bisiklet
Mosso
@cem_filiz
ürün geldi mi? gümrükle ilgili sorun yaşadınız mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Uzun zamandır bakamamıştım saate de foruma da. Saati geçen açtığımda ciddi bir güncelleme aldı ve birçok değişiklik var gözüküyor. Çok kurcalayamadım henüz. İnceleyen oldu mu acaba? İlk dikkatimi çeken soccer, tennis ve skiing aktivitelerinin eklenmiş olması. Aktivite içinde ayar kısmı gelmiş. Burada aksesuar diye bir seçenek var. Acaba nabız bandı vs desteği mi geldi? Yine 3D data ve arka plan rengi değiştirme vs gördüm. Bunlar bisiklet için geçerli olanlar. Çok da kurcalayamadım. Eğer bluetooth nabız bandı desteği geldiyse harika. Bilen var mı? :)

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru Aynen nabız bandı destekliyor artık. Ayrıca kendi nabız ölçümü de daha stabil oldu.
Ama hala eksikleri çok. Örneği; gps rakım ölçümü çoğu zaman yanlış. Ya az ya fazla gösteriyor. Kadans sensorü desteği yine yok!
Fakat bir önceki sürüme göre kesinlikle daha iyi olduğu kesin...

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar whatsapp'tan gelen mesajların içeriğini görebiliyor muyuz mesela mesaj geldiğinde sadece bildirimi geliyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet TOPAL

Nabız bandı iyi olmuş. Biraz kurcalayayım ben de. Eksikleri hep var ama piyasada sanınrım f/p olarak bakınca rakipsiz.

Peki uyumlu nabız bantları neler bilginiz var mı? Alırsak nabız bandı hangisini almalıyız? Ya da hepsi zaten standart mı? Pek bilgim yok da bu konuda.

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Ben de koşu sonrası kayıtta sorun çıkartıyor .. Save dediğimde uzun süre bekliyor bir süre sonra ana saat ekranına dönüyor , tuşa basınca tekrar kayıt işlemi devam ediyor ve başka fonksiyonu çalışmıyor . Bu şekilde 2 koşu kaydını kaybettim .Sonra koşu bandında sorunsuz 2 kayıt yaptı. Ve uzun bir koşu da yine takıldı kaldı ben de bıraktım öyle ertesi gün kaydı yapmış ama son km de 15 saat beklemiş gözüküyorum . Saati aç kapa kaydın uçmasına sebep oluyor . Diğer taraftan koşu kaydını yapamamış olsa da uygulamaya adım sayısını gönderiyor. Yeni arayüz çok daha şık olmuş ama save /pause tuşları biraz ufak kaldı ,aynı zamanda kayda başladığınızda ekran kilitleniyor sadece tuş ile açılıyor ki bu iyi bir durum kazara ekrana dokunup yanlış bir şey yapmış olmuyorsunuz .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Güncellemeden sonra sanırım ciddi batarya problemi var. Gece yatarken saati açtım ve taktım. Şarjı %50'ydi. Sabah uyandım şarj %4 kalmıştı. Sürekli nabız ölçümü vs kapalıydı. Bu durumda bu batarya sorunu ile saat kullanışsız hale gelmiş oluyor. Benzer bir sorun yaşayan var mı?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@BF Okuru

Bir kaç kişiden daha duydum, ama bende hiç bir azalma olmadı pil ömründe.

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
1 gecede %50'den %4'e düşmesi güncellemeden sonra olabilecek bir şey değil ekran ışığı sürekli açık kalmış olabilir mi?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayır otomatikteydi ekran ışığı. Sürekli açık kalması da açık değildi. Bir daha şarj edip deneyeceğim.@Şeffaf

Maalesef şarj da edemiyorum. %3'den fazla olmuyor. Hepsiburada'ya yazdım. Geçen sene oradan almıştım. Bakalım ne diyecekler.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Su alma problemine benziyor maalesef.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Almak istedim şu an. Önerebileceğiniz bir site var mı? n11 fln ordan mı almalıyım?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İyi de su ile hiç teması olmadı. Güncellemeden sonra oldu @cem_filiz

Ürünü aldığım yer olan hepsiburada.com'a iade ediyorum. Bakalım inceleme sonrası sonuç ne olacak.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Aazam

Ben alırken TR'deki fiyat görece yüksekti, gearbest'ten almıştım. Ama şimdi, TR'de eski kurdan gelen cihazlar daha uyguna gelebilir. Bakmak lazım

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.516
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@cem_filiz

Aldım bile! :islik: 500 TL'ye geldi..

YutupAdam

Üye
Tepki
49
İsim
RIza
Başlangıç
1961—62
Bisiklet
Claud Butler
Bisiklet türü
Trial
Arkadaşlar, Yolda giderken cycling mode'u seçiyorum, yolculuğum bitip de save ettikten sonra nabız bilgilerini min ve max olarak görüyorum. Bunun yerine anlık olarak görmek istiyorum ki nabzım azalırsa pedala asılayım, fazla yükselirse de yavaşlayayım. Hep ortalama bir nabız aralığında seyir etmek istiyorum kısaca.

Bu bağlamda aklıma iki şey geliyor. Birincisi saat içinde yer alan uyarıları açmak. minimum ve maximum için bir değer belirlesem ve bu değere gelince uyarı verse diyorum. Bu sefer de zırtpırt saate bakmak lazım. Pek konforlu bir şey değil.
ikincisi yeni gelen bu nabız bandı desteği. Hangi ürünle ve ne şekilde kullanabiliriz ? Bu benim isteğimi karşılar mı?