İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@Mustafa Şahin "Rahatsız etme" modu açık. Ana saat ekranında iken, yukarıdan aşağı kaydırıp, rahatsız etme modunu kapatırsanız gidecektir.

Rahatsız etme modunda bildirimler çıkmıyor, titreştirmiyor bildiğim kadarıyla.

Scudo

Hulki

Üye
Tepki
25
İsim
Hulki Serdar
Bisiklet
Salcano
Merhabalar,
Bu hafta başı saate güncelleme geldi. Güncellemeyi yaptım ancak Strava'yla bağlantıda sorun çıkmaya başladı. Yaptığım antrenmanları Strava'da göremiyorum. Daha önce böyle sıkıntı olmuyordu. Salı gün 70 km. bisiklet turum var, göremiyorum. Fakat bu sabahki 5 km. koşuyu Strava'da gördüm. Sizce neden olabilir? yorum yaparsanız sevinirim.
Teşekkürler,

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.501
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hulki aynı durumu yaşıyorum ben de. Amazfit uygulamasını aşağı çekip bırakınca senkornizasyon için tetikliyorsunuz uygulamayı. bir de öyle deneyin dilerseniz.

• Beğen
Tepkiler: Hulki
Tepki
65
Merhaba benimde 10km yedi strawa ya göndermedi saat fakat nedenini bilmiyorum sorumun cevabı içinde ayrıca teşekkürler [emoji4]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Bahsettiginiz guncellemeden sonra bende de ayni sey oldu fakat daha sonrasinda bir guncelleme daha yapti ve eski kayitlari da kendisi yukledi o arada kalanlari

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.501
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selam. forum.koşugazetesi.com'da paylaşılan Amazfit Stratos'ta kullanılan çip ile ilgili yazı aşağıdadır.

(link)

Bu yazıda yeni Suunto 9’un muhtemelen (Suunto 9’da kullandığı çipin Sony tarafından üretildiğini teyit etmiş, ancak CXD5603GF olup olmadığı konusunda kesin bir onay vermemiş) CXD5603GF kodlu GPS çipine sahip olduğunu, bu çipin aynı zamanda Amazfit Pace (ve muhtemelen Stratos’ta) de kullanıldığı yazıyor. Çip oldukça düşük güç tüketen bir ünite ve Sony yapımı.
(link)
Bu sayfada ilgili çipin özelliklerine bir göz attığımızda Amazfit’in GPS doğruluğunu ve pil ömrünü açıklıyor. Şaşırtıcı bulduğumu itiraf etmeliyim. Sony’nin ilgili sayfasına göz gezdirince
• Düşük güç tüketimi : Sektördeki benzer ürünler arasında en düşük güç tüketimini sunduklarını, hatta güneş pili kullanan ürünler için bile GPS / GNSS konum bilgisi kullanmanın mümkün olduğu yazılmış. (Elbetteki bu bir saatte mümkün olmayacaktır)
• GPS doğruluğu : Halihazırda kullandığımız saatlerin de problemleri olan zemin / bina yansımaları, kol salınımının bozucu etkilerine karşı tescilli bir konumlandırma algoritması kullandığı yazılmış.
Sonuç olarak Amazfit’in iddialı bir GPS çipine sahip olması markanın iyi birşey yapmaya çalıştığının en büyük kanıtı bence. Suunto yeni serisinde de muhtemelen benzer özelliklere sahip bir SONY çip kullanıyor. Darısı Garminlerin başına

• Beğen
Tepkiler: Alptriatlon

egebartok

Üye
Tepki
0
İsim
Şükrü Ege
Arkadaşlar merhaba sizce bu saati almalı mıyım? Ya da biraz daha iyi model olan ne önerirsiniz?

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@egebartok Ben alalı bir kaç ay oldu. Oldukça memnunum.

+
Pili uzun süre gidiyor. Apple Watch kullanan arkadaşım, pilini her gün şarj etmekten dert yanıyordu, sürekli nabız ölçümü ve gündüz bluetooth bağlantısı açık, 4 günü rahat aşıyor. "giyilebilir" cihazların her gün şarj olması kabul edilebilir değil.
Sürekli açık ekran. Kolumda ekranı simsiyah duran bir saat istemiyorum. Transreflective ekran, dış ışık ne kadar parlaksa o kadar güzel görünüyor. Zaten bu saat dışarıda kullanıma odaklı olduğu için, bu önemli.
Kayışlar standart genişlikte ve bağlantı şeklinde, ben turuncu kayışı almıştım, çok memnunum, ama herhangi bir saatçiden gidip kayış alabilirsiniz, özel bir kayışa gerek yok.
Strava entegrasyonu başarılı.
Telefon yazılımı başta zayıftı, çok değişti, gelişti.
Bildirim sistemi düzgün çalışıyor.
Müzik (Spotify, podcast vs) şarkı ileri / geri, ses açma kısma güzel çalışıyor.
Yüze çevirince ekran otomatik aydınlanıyor, yandaki düğme küçük olsa da, ekrana çift tıklayınca canlanıyor.
Bir sürü saat yüzü (watch-face) var, indirip saate yükleyebiliyorsunuz.
Büyüklük tam kararında bence.
Açık ve kapalı alan için pek çok aktivite çeşidi var, açık alanlarda GPS bağlanıyor, hassasiyetinde sorun yok.

-
Su geçirmez değil, yağmurda bile dikkat ediyorum. Bir üst modeli (Stratos) tam su geçirmez, ama onda fiyat farkı çok (neredeyse x2)
Ekran parlaklığı iç ortamda zayıf kalıyor, ama bu ekran tipinde. Dış ortamda iyi görünüp iç ortamda zayıf kalmasını tersine tercih ederim.
3.parti yazılım, android wear uygulamaları vs yüklenemiyor.
Bilekten nabız ölçümü çok hassas değil. Aynı zamanda Polar H7 nabız bandım var, onunla kıyasladığımda biraz sapma ve biraz gecikme gördüm. Ama bilekten ölçüm yapan bütün cihazların ortak problemi bu. Şu an BT üzerinden göğüs nabız bandı desteklemiyor, yazılımla gelebileceğinden bahsediliyordu.

Daha iyi bir cihaz almak isterseniz, Garmin'lere çıkmak lazım. Fiyat da en az x3 atıyor. Bu haliyle ve bu fiyata bence f/p ürünü olarak düşünebiliriz.

egebartok

Üye
Tepki
0
İsim
Şükrü Ege
@cem_filiz Hocam yorumun için teşekkür ederim. Üst model bir ürün alacaktım, param vardı ama gittim bunu aldım param cebimde kalsın. Ürün iki güne elime geçecek buradan ya da özelden size bazı sorularım olacak bana yardımcı olabilir misiniz?

Tepki
2
Bisiklet
Carraro
slm bende de stratos var satden çok memnunum. Telefonda bir sıkıntı olduğu için amazfit i baştan eski hesap bilgilerimle yeniden kurdum ama eski spor verilerim geri gelmedi. Saati de tanıtmak için mecburen saati sıfırladım oradaki verilerde gitti. Eski verilere ulaşmanın bir yolu var mı. Yoksa mecbur farklı bir yazılım daha kullanmak gerekecek strava gibi

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
Merhaba. Ben de saatin şarjı ile ilgili bir şey söylemek istiyorum. Saati alalı 1 ay oldu. İlk günlere şarjı çok sık bitiyordu. Sürekli kurcaladığım için. Pazar gecesi şarj ettim. Dün uçak noduna aldım. Şimdi 90 saat oldu kullanalı, şarjı yüzde 52. Yani telefonla bağlantısını kesince ve 2 gün sonra da uçak noduna alınca şarjı 4 günde yarıya indi. Sanırım bu karma kullanımla 1 hafta gider 1 defa şarj.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Umutyon

Üye
Tepki
0
İsim
Umut Yön
Bisiklet
Giant
Merhabalar, whatsapp bildirimlerinde aynı kişiden birden fazla ileti gelirse içerik görüntülenemiyor. Ekranda 2 yeni mesaj yazıyor. Fakat içeriğe bakılmıyor. Bir çözümü var mıdır?

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Var mı bu saatten kullanan ben almayı düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kesinlikle tavsiye ederim aldığım günden beri en sevdiğim şey bu saat oldu:)

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Aldığımdan beri kullanıyorum. Güncellemeler ile pek çok yeni özellik geldi, mesela şimdi harici BT nabız sensörlerini de destekliyor ve yeni algoritma ile kendi nabız ölçümü de daha sağlıklı hale geldi.

Yeni sporlar eklendi;
Futbol
Tenis
Kayak

gibi.

Ben bisiklet sürerken kullanıyorum, Strava ile otomatik senkronize ediyor. Pili 4-5 gün gidiyor. Yukarıda zaten detayları yazmıştım, özellikle açık havada ekran görünürlüğü ve uzun pil ömründen çok memnunum.

• Beğen
Tepkiler: Ahmet TOPAL

Ahmet TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.199
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cem_filiz

Hocam kadans gördüm, kadans sensorude bağlanabiliyor mu artık wos2ile? Denediniz mi?

Tepki
1
İsim
Mert
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Mifit yazılımından strava vb. uygulamalara aktarmak için .gpx datalarının nasıl çıkartabiliyoruz ?

Gringo1903

Aktif Üye
Tepki
202
Bisiklet
Scott
Bu saatin Pace 2 Stratos ile tek farkı stratosta bulunan gps'in daha iyi olması mı? Aradaki 300 liraya değecek başka bir fark var mı acaba?

Tepki
65
Merhaba arkadaşlar son güncellemeyle saatin pil performansı düşen oldu mu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi