İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

uniceftnn

Üye
Tepki
1
Merhaba,
@cckaraduman İlk olarak detaylı inceleme ve konu takibi için çok teşekkür ederim.Ben bi konuda bir şey sormak istiyorum. Saate mesaj, mail ve WhatsApp gibi uygulamalarının bildirimlerinin geldiği belirtiliyor ancak hem inceleme yazısından hem ürünün videolarından telefona gelen mesaj ve maillerin telefondan okunup okunamadığı hakkında bi bilgi edinemedim. Acaba bu konuda bilgi verebilir misimiz? Teşekkürler şimdiden.

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman
Scudo

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cem_filiz
Merhaba, geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Hava durumu konusu eski telefon uygulamasında sorunsuz çalışıyordu ama uygulama yenilendikten sonra bende de çalışmaz oldu ne yazık ki. o_O Firmaya 1-2 mail atmıştım ve geliştirmeleri sıraya aldıklarını ve zamanla yapacaklarını söylemişlerdi ama bildiğim kadarıyla Amazfit Stratos (Pace 2) çıktıktan sonra yeni saat üzerine çalışmaya yöneleceklerini ve Amazfit Pace'e daha uzun aralıklarla güncelleme gelebileceğini söylediler :naslyany: Bildiğim kadarıyla global versiyonun yeni yazılımı 1.3.6 için bir test grubuna gönderdiler güncelleme. Yakında çıkmasını bekliyorum. Ben en çok bluetooth senör desteğini bekliyorum ama artık pek ümitli değilim. Neden derseniz bu özellikler stratos'ta mevcut ve bizim saatlere de bu özelliği verirlerse stratos'un eski modele göre yüzmek dışında bir avantajı kalmayacak.

@uniceftnn Ben teşekkür ederim okuduğunuz için. Evet bildirim geldiğinde ve daha sonrasında ekranı yukarı kaydırarak gelen mesajları bildirimleri okuyabiliyorsunuz.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@cckaraduman

Hava durumundaki sıkıntıyı buldum sanırım. Mesela telefondaki uygulama otomatik konum algılamada "Nilüfer"i yazıyor altta, ama hava durumunda ona karşılık gelen bir yer bulamayınca çalışmıyor. Manuel aratınca da zaten Nilüfer çıkmıyor, çünkü veritabanında yok. Onun yerine Bursa olarak aratıp seçince sıkıntısız çalıştı.

VO2Max hesabı, iyileşme süresi (recovery time) hesaplamasına teorik olarak bir engel olmaması lazım - ki Stratos bunları yapabiliyor ve ciddi bir donanım farkı yok (veya biz farkında değiliz). Bunlar bir tık daha sporcu saatli haline getirirdi. Stratos bu işte "olmuş" olacak gibi geliyor.

1.3.6'da ne özellik gelecek acaba, merak ettim..

Tabii Stratos çıktıktan sonra oturup Pace'e ilave özellik kazandırmaya çalışmalarını beklemek, maalesef pek de gerçekçi değil, dediğiniz gibi.

Yanlış da anlaşılmasın, cihaz bu fiyata göre mevcut özellikleri ile çok çok iyi. Ama yazılımla pek çok daha ileri seviyeye gelme imkanı varken, burada sınırlı kaldığını görüyor insan.

• Beğen

oulouloul

Üye
Tepki
11
İsim
Oğulcan
Bisiklet
Whistle
Kusura bakmayın da, 200 $ stratosa verilmez. Gear s3 , gear fit 2, apple watch series 2 kullandım. Bu saatten fersah fersah ileri teknolojiye sahip saatler. Şuan pace kullanıyorum, 100$ fiyatıyla en iyi fiyat/performans saati. Gayet memnunum. Fakat 750 tl verilip alınacak bir saat değil stratos. Kullanmadın nereden biliyorsun demeyin, ekran işlemci ram pil aynı. Birkaç küçük yazılımsal gelişme ve tabi ki şu geçirmezlik dışında fark yok. Şuan için pace daha mantıklı.

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Saate güncelleme geldi dün ama bir fark göremedim şimdilik .

• Beğen

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
@waafy Bildirimler değişmiş. Eskiden sırayla bakılırken, şimdi önce liste halinde çıkıyor, ör: 5 önceki bildirime ulaşmak daha kolay.

GPS algoritması güncellenmiş. İlk kilitlenmeyi ve doğruluğu arttırıldığı belirtilmiş.

Günlük aktivitelerde dağcılık görülebilir hale gelmiş.

Tam listesi şu şekilde;

Updated GPS firmware to improve acquisition speed and measurement accuracy.
Show all notifications in one list and details can be revealed by tapping the item in the list.
Daily summary widget now includes data from mountaineering activities.
Fixed the issue of "some data failed to sync" error frequently showing in Amazfit Watch app.
Optimized AGPS sync and .gpx file import process.
Improved music control stability on iOS.
Improved accuracy of sleep tracking and rendering time of sleep data in the app.
Fixed some issues with manual HR measurement.
Other minor bug fixes and improvement on UI and power consumption.

Tepki
65
Merhaba arkadaşlar saati iki gündür kullanıyorum gayet şık hafif ve kullanışlı fakat saat üzerinde km ayarı bulamadım mil üzerinden ölçüm yapıyor ve Strava atarken km ye çevriliyor Strava senkronizasyonu telefon dili İngilizce olmadan olmuyor (iPhone) bu gibi sorunların çözümü hakkında bilgisi olan var mı ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

behamehal

Üye
Tepki
37
@Mustafa Şahin
Hocam uygulama üzerinden, ayarlarda seçeneği var. Ordan metric seçeneğini seçebilirsiniz.

Tepki
65
@behamehal

Yanıt için teşekkürler uygulama üzerinden km olarak ayarlı ama nedense koşu esnasında mil olarak ölçmüş bakalım bugün tekrar deneyelim
Ayar olarak buradan bahsediyor sunuz değil mi

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
@Mustafa Şahin saati kapatıp açın bazen işe yarıyor .

Yeni güncelleme ile saate gelen mesajlar daha organize olmuş .
Ben de spotify kumandası çalışmıyordu sadece telefondan şarkı durduğunda ekranda mesaj olarak şarkı ismi çıkıyordu artık güncelleme ileri geri durma ses kontrolleri gelmiş .
Pil süresi hissedilir derecede düştü ama . Sadece bir uzun bisiklet aktivitesi olduğu halde 2 gün dayanmadı . Birkaç deneme ile daha netleşir. Gps bağlanma hızı zaten fena değildi bakalım daha da mı hızlı oldu o da ortaya çıkar ilerleyen günlerde!

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Şahin Evet oradan yapılıyor ayarı. Bir değişiklik olmazsa mil'e alıp daha sonra tekrar km ye alın.

• Beğen
Tepkiler: cem_filiz
Tepki
65
Bu gün indoor (koşu bandında) demedim bu sefer doğru ölçtü bakalım diğer kullanımda düzgün ölçer umarım hayır koşuda kullandım bakıyorum saate normalde koştuğumun yarısı gösteriyor boşu boşuna beni yordu yaaa [emoji23] koşarken

Tepki
65
@cckaraduman

Teşekkürler şimdi koşu bandında denedim düzgün ölçtü

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
Benim saat de geçen hafta ulaştı ve bugün koşu bandında deneme yaptım. Nabız ölçme durumu önemliydi benim için ve hem nabız bandı (göğüse takılan) taktım hem koşu bandının kendi nabız ölçme sistemini kullandım hem de mi band 2 kullandım diğer kolumda. Mi band 2 haricinde Amazfit, nabız bandı ve koşu bandı aynı değerleri gösterdi hep, mi band'e kalırsak maşallah kalbimiz atmıyor :)

Tepki
0
İsim
Hasan Ovalı
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Saati 10 gündür kullanıyorum. Daha önce tek şarj ile 5 gün gitmişti. Yeni güncelleme ile pil performansı çok düştü. Bu durumu çözmek için bir önceki versiyona dönülebilir mi? Yok sa yeni versiyonun çıkmasını bekleyeceğiz?

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
Saat benim elime de bugün ulaştı. Az kullanayım bende yazarım saat hakkında. ilk günü tamamladık, şimdilik ilk izlenim iyi. Kötü olan ise geldiğinde %40 olan ilk şarj 1 günde %5 oldu.

ysnakblt

Daimi Üye
Tepki
208
İsim
Yasin Akbulut
Bisiklet
Orbea
merhaba arkadaslar ve saygili buyuklerim yaklasik bi 10 gun once bende hepsiburada uzerinden saati aldim aktif olarakta kullanmaktayim saati alis amacim cazibesi ile gps olmasi idi
saati internetten okurken yorumlarda hava durumunu aktif olmasi icin telefon diliniz ingilizce olmasi gerekiyor yaziyordu dili ingilizce yaptim suan icin hersey calisiyor lakin gps i bulamadim bulan arkadaslarim varsa harita uzerinden gittiginiz yolu takip etme cizme telefona gonderme nasil yapiyoruz
bu arada saat cok basarili ilk geldiginde hersey acik wifi bluetooth ekran 3.modda 4 gun dayandi pili suan 4. gun wifi acik ekran parlakligi otomatik bt kapali suanki hali cok guzel
:asik:

Tepki
65
Bu gün 10k koşuda runtastic ile kıyaslayınca 300m eksik ölçtü ve başlangıçta gps telefona göre geç buldu ama mesafe km cinsinden ölçtü bu sefer ben genel manada memnunum saatten
Uygulama da güzel baya detaylı bilgi veriyor.Strava ya telefon Türkçe olsa dahi atıyor yaptığımız aktiviteyi

bibisiklet

Daimi Üye
Tepki
402
Bisiklet
b'Twin
@ysnakblt hocam hangi işletim sistemi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben ios kullanıyorum telefon dili Türkçe’ydi hep, hiç sıkıntı çıkartmadı.

Bu Türkçe telefon dili ile uyumsuzluğu giderdiler mi acaba? Diğer forumdaşların bilgisi varsa cevaplayabilir mi? Merak ettim.

Saati iyi ki almışım dedim bugün. Bisiklet ile antramana çıktım fakat yol bilgisayarında kayıt tuşuna basmayı unutmuşum ama Allahtan saat kayıttaydı günü kurtardık.

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt

musaataseven

Çankırı-Ankara
Tepki
269
İsim
Musa Ataseven
Bisiklet
Carraro
@bibisiklet
Bende android'de telefonda dil türkçe olarak kurdum. Hava durumunu türkçe karakterler dahil çok güzel gösteriyor.

• Beğen
Tepkiler: ysnakblt