İnceleme Xiaomi Amazfit Pace Smartwatch GPS'li Akıllı Sporcu Saati

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Amazfit Pace 2 için inceleme yazısı yazdım ve paylaştım :) Buradan okuyabilirsiniz: (link)

Scudo

Erdem Topal

Aktif Üye
Tepki
461
Selamlar. Okudum fakat bulamadım. Nette de aradıgımda illa fabrika ayarlarına donup yeniden qr kod gostermem getektigini okudum fakat fabrika ayarlarına donup saate reset atmak istemiyorum.
Saatim telrfonla baglı durumda. Aramaları mesajları bilfirimleri alıyorum fakat uygulamada unpaired olarak gorunuyorum. Cozum icin reset atmaktan baska bir onerisi olan varsa yardımcınolsbilir mi ?

• Beğen
Tepkiler: cckaraduman

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdem Topal iphone kullanıyorsunuz sanırım. Bende de aynı durum oldu telefonla saati unpair ettim. Saat ekranına qr kod geldi. Sonra telefon uygulamasından qr kodu okutarak tekrar bağlantı kurdum. Saat çalıştığında bilgilerim yok olmuş gibi görünüyordu ama yavaş yavaş yerine geldi bilgiler ve artık saat düzgün bir şekilde telefonla bağlanabiliyor. Tek geri dönmeyen watch face'ler oldu. Sanırım önceden telefonla senkronize ettiğim bilgiler saate geri yüklenmiş oldu. Ayrıca saateki bilgileri ayarlar bölümünden internete upload edip yedeğini alabiliyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: Erdem Topal

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Erdem Topal Rica ederim. Evet telefonla unpair edince kendiliğinden geldi.

Buarada yeni Pace 2 donanım olarak eskisi ile aynı ve harici sensörleri destekliyor. Umarım Pace modeli içinde gelecek bir yazılım yükseltmesiyle bizde harici sensörleri bağlayabiliriz.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumun ismi saat forum olmalıymış, şu kadar incelemenin bir tane bisiklete yapıldığını görmedik. Hiçmi bisikletini alıp , inceleme yapan yok burada ?????

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@alikymk Bu saati biliyorum ama özelliklerine hiç bakmamıştım. Bir ara inceleyip bakarım farklarına ve buradan yazarım.

@Adrenalin26 Ben kendi bisikletim hakkında da bir inceleme yazmayı düşünüyorum ve bisiklet kullanıcıları için üretilmiş her türlü aksesuarın da burada incelenmesi bence gayet normal. Ayrıca forumda bisikletler hakkında yazılmış incelemelerde mevcut diye biliyorum.

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
Elinize sağlık çok güxel bir inceleme olmuş.bu saatin bir üst versiyonunuda tanıtmışsınız.Sizce bunu alsak özellikle bisiklet süreken nabız ölçmek için almak istiyorum , yeterli gelirmi ,işimi görür mü ? yoksa son çıkan modeli mi alamak daha mantıklı olur ? teşekkürler.

• Beğen

furkanbr

Forum Demirbaşı
Tepki
416
Bisiklet
b'Twin
Bilekten nabiz olcumu gogus bandi kadar yutarli degil diye biliyorum ayrica band ile olcum yapilirsa saati gidona takip iki elimizle surmeye devam ederek hem hiz hem de nabiz bilgisini anlik olarak takip etmek kolaylasir ama ilk modeliyle de yapilmayacak diye bisey yok tabi diye dusunuyorum.

• Beğen

soulless

Daimi Üye
Tepki
830
İsim
Turgay KASARCI
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@cckaraduman
Öncelikle incelemeler için teşekkür etmek isterim.
Bu cihazı incelemiş biri olarak ve bu cihazın bir üst sürümünü de işin içine katarsak eğer bilginiz var ise bu cihazın Polar M200'den üstün tarafları nedir, var mıdır? Bir üst sürümünden olabilir sanırım ama bu başlıkta incelenen ürün Polar M200'den daha üstün bir cihaz mı?

Kayacik

Üye
Tepki
78
İsim
Zafer
Bisiklet
b'Twin
elinize sağlık, çok güzel bir inceleme olduğu gibi son derece de gerçekçi olmuş, söylediğiniz herşey telefonda var. Teşekürler.
Bu saat bir saat ileride gözüküyor, bunu nasıl ayarlayabiliyoruz, uygulamaya baktım ama saat ayarlamasına ilişkin bir şey bulamadım. Bu konuda bilgisi olan var mı ?

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@OsmaniyeRehber Teşekkürler. Saat nabız ölçümü konusunda göğüs bandı kadar iyi değil tabiki ama ortalma bir tutarlılığı var ben ikisinide kullandığım için saatin tutarlı olduğunu düşünüyorum ama sapmaları sapıtmaları da oluyor. Pace 2 modeli göğüs bandını destekliyor ama donanım Pace 1 ile aynı muhtemelen bir yazılım güncellemesi ile bu özellik ilk saate de gelecek. Bence biraz beklemek gerek 2 saat arasında bir karar vermeden önce. Ama eğer yüzmeyle ilgilenmiyorsanız muhtemelen Pace 1 modeli yeterli olacaktır. Dediğim gibi biraz bekleyip gözlemlemek lazım.

@soulless Polar M200 modeli hakkında en ufak bir fikrim yok açıkçası. Ama internette bu tarz saatlerin karşılaştırmaları mevcut. Bulabilirsem bir karşılaştırma sizinle paylaşırım.

@Kayacik Saat otomatik olarak telefon ile senkronize olunca ayarlanıyor normalde.

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
furkanbr,

Ben şöyle bir olumsuzluk yaşıyorum bisiklet sürerken burada bahsedilgi gibi. Öyle çok yetenekli biri olmadığından hızımı düşürmeden tek elle bisiklet sürerken diğer koluma kıyafetlerinde altında kaldığından bakamıyorum. Durunca da hızlı bir şekilde pause ekranına geçiyor ve hiçbir bilgi göstermiyor (otomatik pause açık bende ,bu kapatılabiliyor) . Saatin gidonda olmasını istediğim anlar olmuyor değil ,ama nabız verisinden de vazgeçmek istemiyorum. Göğsüme de koca bir kemer de bağlamak istemiyorum (göğüs bandı desteklesede ). Ne çok istek ve isteksizlik var değil mi. Bende standart çin malı bir göğüs bandı var. Hem telefonla kayıt yaparken bu band ile hem de saat kaydı tutar verileri karsilastirabiliriz. Ama referans noktamız olmayacak şu doğrudur diye.

Saate harita yükleme;
Daha önce kaydedilmiş gpx haritasını
Bilgisayar\Amazfit Pace\Internal storage\gpxdata yolundan saatin içine atın.
Saat üzerinden sports /settings /sport trail kısmında haritayı seçip kullanabilirsiniz (öncesinde haritaya daha anlamlı isim verirseniz bulması ve seçmesi kolay olur . Türkçe karakter kullanmayın yine de !) Bir aksilik olmazsa cumartesi başkasının haritası ile denemesini yapacağım rotadan çıkınca uyarıyor mu ne kadar iyi gidiyor vs)

İsteyen (link) adresinden longest night yarışının gpx dosyasını indirebilir (solda share kısmında 3 noktalı yerden )

waafy

Daimi Üye
Tepki
305
İsim
Mustafa
Bisiklet
Giant
Telefon uygulamasını strava ya bağladı iseniz ,strava yıda relive uygulamasına bağlayabilirsiniz. Böylece sadece size eylemde bulunmak kalacak gerisi senkronize olmaya bakıyor. Relive mail adresinize gönderiyor. Şu şekilde:

(link)

Yüzde yüz şarjla başladım ve 7 saatlik kayıt sonrasında yüzde 68 deydi pil durumu .24 saat kayıt yapabilir belki.

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
waafy'nin dediğine ek bir bilgi ben vereyim. Relive'in birde cep telefonu uygulaması var. Onuda kurup oradan videolar üzerindeki başlıklar gibi çok temel değişiklikleri yapabiliyorsunuz ve videonuzu uygulama üzerinden izleyip oradan sosyal medya hesaplarınıza paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca uygulama mail yoluyla yollamadığı daha basit kare formatta bir videoyu da size sunuyor. Bu videoda katettiğiniz tüm rotayı harita üstünde gösteriyor ama gezmiyor kuş bakışı etrafında döndürüyor ve o sırada kaç km yol katettiğiniz gibi bilgileri ekranda gösteriyor.

IMG_4700.PNG

IMG_4702.PNG

Kastettiğin kare format video örneğine de şuradan bakabilirsiniz: (link)

@alikymk Bana Amazfit Pace ve Amazfit Bip arasındaki farkı sormuştunuz. Çok bir fark yok aslında aralarında ama bu farkların önemi sizin saatten beklentinize göre değişir. Şöyle bir tabloyu paylaşayım:

QQ截图20170714173955.jpg

Gördüğünüz gibi Bip'te kullanılabilir bir hafıza yok. Mp3 doyası atıp saat üzerinden müzik dinleyemiyorsunuz. Bluetooth ve WiFi yok. Kulaklık yada sensör bağlayamıyorsunuz (Pace'e de sensör bağlanmıyor ama bir güncellemeyle bağlantıyı destekleyeceğine inanıyorum :) Çünkü yeni çıkardıkları saat destekliyor ve Pace ile donanımı aynı). Bip'te kullanılan cam daha iyi ve suya Pace'e göre daha dayanıklı ama hala yüzmeyi desteklemiyor. Desteklediği bütün spor türleri Pace ile aynı. Bip de telefon bildirimlerini ekranında gösterebiliyor. Batarya ömrü tabloda da görebileceğiniz gibi Pace'den oldukça iyi. Pace'in ekranı 320x300 pixel çözünürlüğe sahipken Bip 176x176 pixel. İzlediğim bir inceleme videosuna göre Pace Bip'e göre daha sağlam bir yapıya sahip. Donanım olarak da (işlemci ram vs.) Pace daha iyi bir donanıma sahip. Bip menü geçişleri gibi hareketler de daha ağar ve basit kalıyor. Bip de uyku takibi ve Training gibi bölümler de yok. Daha detaylı inceleme videosunu da buradan izleyebilirsiniz:

Tepki
0
İsim
selimgurkan
Değerlendirme için çok teşekkürler. Sayenizde 3 gün önce ben de bir tane satın aldım. Her yönüyle harika... Bir sorum olacak, saati yüzünüze çevirince ekran ışığı yanıyordu... Fakat şuan herhangi bir hareket olmuyor. Acaba kurcalarken bu özelliği mi kapattım? bilemiyorum. Bu konuda bir bilginiz var mı? Selamlar saygılar.

cem_filiz

Daimi Üye
Tepki
301
İsim
Cem Filiz
Bisiklet
b'Twin
Daha önce bi sipariş verip, vazgeçmiştim. Daha düşük fiyatlar görmüş olda da, 100$ inince sipariş etmeden duramadım. Ama kırmızı kayışlı sipariş vermişim, sonradan fark ettim. Neyse renkli olur, belki sonra da siyah paslanmaz Çelik kayış sipariş veririm, 6$ idi.

Açıkçası Bip modeli ile çok arada kaldım. Bip’in gps kapalı iken 1 ayı geçen şarj süresi çok ilgi çekiciydi + Mi Fit uyumluluğu. Ama bu hem genel olarak daha şık (metal kayışla ofiste gömlekle bile kullanılabilir), hem de watchface desteği çok daha fazla. MP3 çalma kısmı biraz hikaye geliyor. Bluetooth kulaklığım olmasına rağmen, kullanacağımı sanmıyorum. MP3 mü kaldı hem?

Bir de eliptik bisikleti desteklemesi ve “trainer” modu hoşuma gitti açıkçası.

Bisiklet sürerken kayıt için kullanır mıyım? Bilmiyorum, bi gelsin görelim.