Whistle miwok 1163v - Sedona 711v

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar bisiklet almak istiyorum ama gerçekten kararsız kaldıgımdan bu konuyu açıyorum zira cebimde tonla para ile gezmiyorum ve birdefa alacağım bu bisikleti..

Ilkten sedona 711v çok hoşuma gitti, daha sonra kronun 2011 modellerini gördüğümde xc1000 çok hoşuma gitti fiyat/perforamans olarak vede tabiki görünüş olarak. Fakat daha sonra fazla gösterişi itici gelmeye başladı..
Boyum 1.79mt apış yüksekliğim 84cm..
Herzaman hayalimde bol beyazlı bir bisikletim olsun istemişimdir, beyazın sadeliği ve albenisi cezbedicidir. xc1000'in 18" kadrosu beyaz-siyah bu hoş ama sele borusu, sele ve gidonun beyaz olması hiç yakışmamış fikrimce kertenkele figürleri çok cocuksu..
Tamda gerçekten hoşuma giden bir bisiklet bulamadığımdan bisiklet alma fikrinden soğuyordum ki, bakmaya tenezzul etmedigim whistle'nin modellerini gördüm..
Herzaman v fren taraftarıyımdır, o yüzden diskli modellere pek bakmıyorum..
miwok 1163v nin siyah-beyaz kadro rengi çok hoşuma gitti, sanki bir modacı tasarlamış.
Bisiklet içime sindi önemli olanda bu olsa gerek ama kafama takılan bazı sorular var..
xc1000'in full alivio setine rağmen 1163, giriş seviyesi için kronun çok mu altında?
1163 ün farklı jant dizim sistemi hakkındaki göruşleriniz nedir?
Bisikleti alırken veya aldıktan sonra aynakolu 48dişli birşeyle değiştirmeyi düşünuyorum yüksek hızda sürüş yapmayı sevdiğim için, bu konudaki görüşleriniz nedir? ( yol bisikleti önermeyin )
Seçimlerimden bütçemin 700tl civarı olduğunu anlamışsınızdır, tavsiye edebileceğiniz başka model-marka varmıdır?
whistle markası hakkındaki genel görüşleriniz nelerdir?

Åafak 15 urfada askerim, hayırlısıyla istanbul'a varınca alacağım bisikleti,

Yorumlarınızı eksik etmeyiniz :)

Scudo

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Mesajı telefondan yazdim ve tam gonderiken tarayici kafayi yedi, umarim yoneticiler bir sikinti olmadan diger konulari silerler, ozurlerimi sunuyorum...
Askerlik.. :)
Ayrica turkce karakterlerde sikinti cikartmis mesajimi duzenlemek isterdim ama nobete gitmem gerekiyor :(

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Belki telefondan girdigim icindir, mesajimi nasil duzenleyecegimi bulamdim, yazdiklarimdan hicbirsey anlasilmiyor :( Okadar ugrasip fikir sorayim dedim burnumdan geldi ya..
Yinede mesajimi okuyabilen varsa, goruslerini bekliyorum :)

Tepki
15
Düzenleme:

Arkadaşlar bisiklet almak istiyorum ama gerçekten kararsız kaldığımdan bu konuyu açıyorum zira cebimde tonla para ile gezmiyorum ve bir defa alacağım bu bisikleti.

İlkten Sedona 711v çok hoşuma gitti,daha sonra Kron'un 2011 modellerini gördüğümde xc1000 çok hoşuma gitti fiyat/performans olarak vede tabiki görüntü olarak.Fakat daha sonra fazla gösteriş itici gelmeye başladı. Boyum 1.79 bacak arası yüksekliğim 84cm...
Her zaman hayalimde bol beyazlı bir bisikletim olsun istemişimdir beyazın sadeliği ve albenisi cezbedicidir.Xc1000'in 18'' kadrosu beyaz siyah bu hoş ama sele borusu,sele ve gidonun beyaz olması hiç yakışmamış fikrimce kertenkele figürleri çok çocuksu...
Tam gerçekten hoşuma giden bir bisiklet bulamadığımdan bisiklet alma fikrinden soğuyordum ki,bakmaya tenezzül etmediğim Whistle'ın modellerini gördüm.Her zaman V fren taraftarıyımdır o yüzden diskli modellere pek bakmıyorum.Miwok 1163v nin siyah-beyaz kadro rengi çok hoşuma gitti sanki bir modacı tasarlamış.Bisiklet içime sindi önemli olan da bu olsa gerek ama kafama takılan bazı sorular var.
Xc1000'in full Alivio setine rağmen 1163,giriş seviyesi için Kron'un çok mu altında?
1163'ün farklı jant dizim sistemi hakkında görüşleriniz nedir?
Bisikleti alırken veya aldıktan sonra aynakolu 48 dişli birşeyle değiştirmeyi düşünüyorum yüksek hızda sürüş yapmayı sevdiğim için, bu konudaki görüşleriniz nelerdir? (yol bisikleti önermeyin)
Seçimlerimden bütçemin 700 TL civarı olduğunu anlamışsınızdır,tavsiye edebileceğiniz başka model-marka varmıdır?
Whistle marka hakkındaki genel görüşleriniz nelerdir?

Şafak 15 Urfa'da askerim,hayırlısıyla İstanbul'a dönünce alacağım bisikleti.

Yorumlarınızı eksik etmeyiniz.

• Beğen
Tepkiler: Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
Konu günceldir arkadaşlar, acera ile alivio arasındaki farklar neler?

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
@Ertuğrul Mengi

Sen zaten kararını vermişsin zaten, sadece kafanda bitirememişsin. Sonuçta için hangisine ısınıyorsa onu alacaksın.

Farklılıklara gelince birinin (1163V) sadece arka aktarıcı ve kollar Acera, diğer bölgeler alt versiyonken (ön vites: seri dışı, frenler: seri dışı, aynakol: seri dışı, fren kolları: acera, vites kolları: acera, ruble: seri dışı 8'li) , Rengini begenmedigin alet full alivio bir sisteme sahip (ön vites: alivio, arka vites: alivio, aynakol: alivio, frenler: alivio, fren kolları: alivio, vites kolları: alivio, arka dişli: alivio 9'lu).

Acera 8x3= 24 vites, Alivio (2011) 9x3=27 vites.

Kronun kadrosuna lafım yok, hele 2011 U6 kadro müthiş. Ama Whistle'ı inan bilmiyorum. Ben de almadan önce bayağı bir incelemiştim 1163V'yi ama bir türlü içime sinmedi. Umarım sende umduğun gibi çıkar.

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
uhm.. :)
mesajiniz gerçekten derinden etkiledi xD
Acaba 18" kronu alırken sele borusu ve gidonunu fark ödeyerek değiştirebilirmiyim.. Bu iki parça yüzünden xc1000'den soğudum :)
Yeniden kararsız kaldım iyimi :)

Ertuğrul Mengi

Daimi Üye
Tepki
238
Bisiklet
Merida
kron ve miwok arasında 150tl civari fark var, ne acera nede alivio görüp kullanmış biriyim, miwok alırsam çok mu eksikliği hisseerim acaba.. Ayrıca miwokun diger komponentleri daha kaliteli sanırım? sele borusu, gidonu, v.s.

Daha sonradan 48 dişli aynakol takma fikri ile ilgili düşünceleriniz nedir?

Ileride vites sistemini yükseltirim dersem miwokun kadro kalitesi nedir? zira kronun kadrosu u6.. yeni birşey ama neyin nesidir? Belki uygun fiyat için kalitesi düşürülmüş bir materyaldir?

edit : üstteki mesajı 2 defa atmış tel. bari yeni şeyler yazayım, bi düzen tutturamadım :)

Fatih Çaçoron

Aktif Üye
Tepki
41
Cogu satıcı bu imkanı saglıyor Ertugrul. Bu parcaları icine sinmemis ise degistirmelisin.