Whistle 1163V

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Arkadaşıma bu bisikleti almayı düşünüyoruz, fiyatı 780 TL civarı şu anda. Bu fiyatın üstüne çıkamıyor malesef. Forumda bu modeli kullanan görmedim hiç. Yorumlarınızı alabilir miyim? Bu fiyata başka ne alınabilir?

(link)

Scudo

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Güncel.

Kron xc1000-Whistle 1163V-Sedona 711V arasında gidip geliyor, birkaç gün içinde alacak..

Fatih Şengöz

Aktif Üye
Tepki
100
Bisiklet
Merida
@FarukDemir

Ben kullanıyorum :) ama yeni kullanıcı olduğum için başka bir bisikletle kıyaslayıp sana iyi veya kötü özelliklerini söyleyemem. Soracağın sorular olursa yanıtlamaya çalışırım.

Üretimi Bianchi fabrikasında yapılan bir bisiklet. Yalnız İtalyan markası. Donanım olarak Trek 3500'den iyi. ağırlık olarak hafif.

randie

Aktif Üye
Tepki
89
@FarukDemir

Bence marka seçimleri yerinde. Bunların arasından alınacak model kesinlikle tatmin edici olacaktır. Teknik detayları dağ bisikletinde anlayan kullanıcılar karşılaştırabilir bence o denli fark olmaz, gözünüze hoş görünmesine ve deneme sürüşüne göre karar verin.

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@adil fatih

Teşekkürler cevaplarınız için, ağırlık şu an için önemli değil. Zaten yeni başlıyor arkadaşım. Görsel olarak bu 3 modelden en çok hoşuna giden whistle olmuş. Sanırım kararını verdi :)

• Beğen
Tepkiler: Fatih Şengöz

başar akten

Daimi Üye
Tepki
117
711 bildiğim kadarıyla daha hafif bir bisiklet..
parça olarak da pek farkı yok sanırım..
ben 711 derim :)

• Beğen
Tepkiler: FarukDemir

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Bugün gittik bir bisikletçiye, bu bisikletleri canlı olarak gösterdim. Kron'dan vazgeçti. 1163 ve 711 arasında kaldı. Bakalım,yarın kararını verecek :)

Yorum yapanlara teşekkürler..

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
Yalnız, bizim baktığımız 1163D modeli idi. Mekanik diskli olan. Ben daha önce mekanik fren kullanmadım hiç ama hakkında hep olumsuz yorumlar okumuştum forumda. Şimdi aradı beni,1163'de karar kılmış. Son sorumuz: 1163D mi 1163V mi? :)

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
iyi bir mekanik frende hiç bir sıkıntı yasamazsınız ayrıca camurda suda v frenden daha iyi performans sağlıyacakdır bende shimano nun mekanik disk freni var gayet memnunum

• Beğen

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
1163D nin frenleri buymuş :bilmiom:

-SHIMANO DISK FREN BR-M416A MEKANİK

Alkan Koç

Forum Bağımlısı
Tepki
461
Bisiklet
Trek
bendekide aynı model gayet iyidir

FarukDemir

Forum Bağımlısı
Tepki
397
@Alkan Koç

Tamam o zaman, çok teşekkür ederim

Doğukan Yıldız

Aktif Üye
Tepki
31
Hocam alt seviye mekanik diskleri tavsiye etmiyorlar genelde. Bende bu aralar bisiklet arayışı içerisinde olduğum için bilgi sahibi oldum biraz. Giriş seviyesi için v fren daha mantıklı olacaktır diyorum.

• Beğen

Özgür Kaan SİREL

Aktif Üye
Tepki
29
Bisiklet
Corratec
bende bugün whistle 1163 h modelini gördüm gayet şık hoşuma gitti peşinde 750 tlye bırabileceğini söyledi. alma konusunda kararsızım birçok model var. aslında gözüme hoş gelen Carraro D’AMBIEZ 915 ama onuda her yerde kullanamazsın o yüzden. sedona-carraro,geotech,trek,kron gibi markalar var. öncelikli olarak önerebileceğiniz model ne olmalıdır ? bide sonradan özelliklerini yükseltebileceğimiz modelleri söylerseniz sevinirim.