Wellgo pedal ( kandırıldım galiba yardım )

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar bügün malatya muko bisikletten 45 tlye wellgo pedal aldım ancak pedalın üstünde wellgo olduğuna dair ne bir yazı ne bir amblem ve ucuz naylon poşette verdiler içinden ne reflektör ne bişe. Pedalin olduğu poşette ise Made in Taiwan yazıyor hani kaliteli bir şeye benzemiyor. İnternetteki fotoğraflarında hepsi wellgonun özel kutusu içinde ve koskoca amblemleri var pedalda. Ayrıca pedalın beyaz kısımları soyulmuş hep fotoğraflar aşağıda yardım edermisiniz :( ?

bunlar benim pedal
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.
Fotoğraf bulunamadı.

buda olması gereken orjinal
Fotoğraf bulunamadı.

sizce orjinalmi aldım

Scudo

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@Yunus Emree

peki o nasıl ? wellgo diye 45 tl aldılar gidip iademi etmeliyim eminmisiniz sahte olduğundan ?

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Orijinal olsa bile neden üstünde wellgo yazmıyor? Sırf bu nedenden bile almazdım ben .

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@Emre GÜLEN

peki iadeyi nasıl talep etmeliyim kanıt olarak ne sunmalıyım karşı çıkarlarsa elimde bir şey olmalı

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Wellgo tipinde üretilmiş farklı bir Uzakdoğu ürünü. Benzemesi dışında Wellgo ile hiçbir ilgisi yok. Kullanmadan iade edilmeli.

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@Deniz Gökhan Tezcan

tamam peki iade açıklamam ne olmalı birde internetteki fiyatları nedir bunların

Yunus Emree

Forum Bağımlısı
Tepki
150
Bisiklet
Sedona
@atakan aydin

Siz wellgo diye istemediniz mi orda baksaydınız keşke.

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
wellgo c27 nin rulmanlı modeli piyasada çok bulunmuyor bende aradım bir süre bulamadım piyasadakiler bilyalı c27 ler
aslında aldığınız pedal kalitesiz bir pedal değil en az wellgo kadar sağlamdır kafanızı takmayın pek. zaten wellgonun rulmanlı modelini 45 tl ye alamazsınız muhtemelen
ancak satıcı bu pedalı eğer wellgo diye satıyorsa bu bir ticari ahlaksızlıktır o ayrı dava elbette.

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@emre önen

peki kaliteli olduğunu nerden biliyosunuz ? firmayı duydunuzmu ? satıcı bana wellgo diye verdi, bir diğer bisikletçide buna benzer pedal 30 tl ama üstünde wellgo yazıyo. satıcıya ne desem sizce ?

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bana wellgo diye sattığınız ürün wellgo değil yukarıda arkadaşın dediği marka olduğunu söylersin

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
benzer bir Uzakdoğu modeli aldım bende kullanıyorum şu anda kalitesini tamamen rulmanlı oluşuna bağlıyorum rulman kapalı sistem bir yataklama olduğu için toz kapmasından dolayı bilyalı sistemler gibi yağlama bakım vs gibi sıkıntılar çıkarmazlar
zaten bilyalı pedalların en büyük sıkıntısı (çıt çıt sesi takılma vs gibi problemler ) bakımsızlıktan yağsızlıktan yada kovan çatlamasından kaynaklanır rulmanlı sistemler bu arızaları az verirler pedalın geriye kalan aksamı alimünyum gövde olduğu için hepsinde benzer yapılar mevcut zaten (üst seviye pedalları bunlarda tenzih ederim tabiiki)
siz yine de satıcınızla görüşün içiniz rahat etmez ise eğer kabul etmez ise zaten yapacak bir şey yok doğru mahkemeye :)

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@emre önen

yani diyorum hazır rulmanlı kullansammı diye ama yinede kandırılmak içime sinmiyor, bisiklette yeni orjinal parça kullanayım diyorum

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
bu tarz çok tutulan ürünlerin sahteleri maalesef piyasada çok mevcut yurtdışından bile alsanız sahte ürün satınalma ihtimaliniz yüksek bir arkadaş Erdoğanlarda olduğunu söylemiş ama ben o firmayı fiyat politikaları yüzünden hiç sevemedim ama iade edebilme şansınız varsa elinizdeki iade edin Erdoğanlarla telefonla görüşüp ürün orjinalliği hakkında teyit alabilirsiniz.
bana kalsa uğraşmazdım ki zaten uğraşmadım da anladım ki sahte ürün satınalma ihtimalim yüksek.

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
ya genede insanda sahte diye aklında kalcak hemen bozuldu diyelim o zaman napcam ? kalitesini bilemiyoruz

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Muko bisikletin sahibi buralarda takılıyor mesaj kutusunu yeşillendir bi :) git kardeşim bana wellgo diye bunu verdiniz ya orjinal verin ya da para iadesi yapın de tatlı dille yaklaş ilk olmadı çirkefe bağla..

• Beğen
Tepkiler: H.Genç

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Piyasada Pahalı Diye Bende Dediğiniz ürünün birebir kopyası Rulmanlı Versiyonunu 20 Liraya Almıştım 1 seneye yakındır kullanıyorum.Benimkinin Poşeti Yoktu Ama Kutuda Taıwan Yazıyordu.

TeknoBus

Daimi Üye
Tepki
220
İsim
Atakan
Bisiklet
b'Twin
@MertAG

mustafa abi sahibi hani konuşmuşluğumuz var ama ona nasıl söyleceğim sahte mal diye çirkeflik yapmak olmaz tabi ama elden bir şey gelmiyecek sanki

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@atakan aydin

Yerler yav oda kandırmasaydı seni git hakkını ara..