Vuelta a Espana 2015 / İspanya Bisiklet Turu 2015

Scudo

x-rayted

Forum Bağımlısı
Tepki
1.102
İsim
Cenk K.
Başlangıç
1972—73
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Peki 20. etap için ne düşünüyorsunuz. 4 tane 1. kategori tırmanış var ve inişle bitiyor.
20. etap da Purito için yapılmış gibi :)
Bir şeyler değişir mi ?

http://www.letour.fr/PHOTOS/VUE/2015/2000/PROFIL.png

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@x-rayted Astana açık açık söylemiş bu etabı bekliyoruz diye :komik::komik: Lotto-Jumbo falan yardım ederse Dumoulin'a işleri çok zora girer Aru'nun :ckkmk:

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@kubilay YAVUZ Öyle şeyler çok oluyor pelatonda :harika: İlk teklif eden Lotto-Jumbo oldu zaten Hollandalı kardeşimizi desteklemek istiyoruz diye ama Giant yöneticisi Angels, ''Teşekkürler ama bu kurallara aykırı, kendi elimizden ne geliyorsa onu yapacağız'' demiş :komik::komik:

kubilay YAVUZ

Aktif Üye
Tepki
84
İsim
kubilay YAVUZ
Bisiklet
Salcano
@taner07 bu gıant yonetıcısı neymıs boyle ya kabul etmemıs aaaa:harika: zaten dumolın kaybedecek

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Bekleye bekleye %6 eğimli bu tırt yokuşu mu beklediniz eyy elit tırmanışçılar. Bu eğimde düşmezki Hollandalı.

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Vuelta'da Roche, Britanya'da Poels..Karanlık taraf bugün iyi çalışmış:):harika:

Daha 2 ay önce temmuz ayında bu Antoine abimiz Sky dataları üzerinden ortalığı yıkmış, bütün bisiklet medyası da kendisine tam destek vermişti.Aynı abimiz gene bişeyler yayınlıyor ama kimse abimize destek verip, ortalığı yıkmıyor nedense..Seneye Fransa Turu'nda toplaşırlar gene el birliği ile:kötü: Abimizinde dahil olduğu ekibin bir sistemi var o limitlerin dışına çıkan herkese sallıyor ki bence güzel birşeyler yapıyor,iyi güzel de neden hep malum takıma olunca ortalık yıkılıyorda diğerleri hakkında yazdıkları tartışılmıyor:)

https://pbs.twimg.com/media/COkXDiTW8AAJfLT.jpg:large

hakan64

Forum Bağımlısı
Tepki
543
İsim
hakan
dumoulin tt etabını 1 dk 4 saniye farkla kazandı. noldu da bu kadar fark attı bu adam. arkasından rüzgar mı esti acaba

Rider Name (Country) TeamResult
1Tom Dumoulin (Ned) Team Giant-Alpecin0:46:01
2Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff-Saxo0:01:04
3Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team0:01:08
4Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky0:01:31
5Jerome Coppel (Fra) IAM Cycling0:01:32
6Nairo Quintana (Col) Movistar Team0:01:33
7Romain Sicard (Fra) Team Europcar0:01:36
8Nelson Oliveira (Por) Lampre-Merida0:01:38
9Stephen Cummings (GBr) MTN - Qhubeka0:01:40
10Fabio Aru (Ita) Astana Pro Team0:01:53
11Bart De Clercq (Bel) Lotto Soudal0:02:04
12Geraint Thomas (GBr) Team Sky0:02:28
13Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis, Solutions Credits0:02:31
14Luis Leon Sanchez (Spa) Astana Pro Team0:02:35
15Jurgen Van Den Broeck (Bel) Lotto Soudal0:02:36
16Ruben Plaza Molina (Spa) Lampre-Merida0:02:38
17Rafal Majka (Pol) Tinkoff-Saxo
18José Gonçalves (Por) Caja Rural-Seguros RGA0:02:41
19Tiago Machado (Por) Team Katusha
20Esteban Chaves (Col) Orica GreenEdge0:02:43
21Niki Terpstra (Ned) Etixx - Quick-Step
22Domenico Pozzovivo (Ita) AG2R La Mondiale0:02:46
23Sylvain Chavanel (Fra) IAM Cycling
24Daniel Moreno Fernandez (Spa) Team Katusha0:02:48

• Beğen

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Angel Tom Dumoulin'in en güçlü olduğu yer zamana karşıdır, geçtiğimiz sezon dünya şampiyonasında 3.olmuştu, diğer genel klasmancılar ise hep kötü zamana karşı yapmalarıyla bilinen adamlar, bu yüzden fark bu kadar açık :harika:

@Özgür R Öncelikle Capileira değerleri yanlış, hatırlarsan toplu olarak gidilmişti ki bu değerlerin pelatona göre değil de bireysel çıkışa göre hesaplandığını düşününce direkt olarak hesaptan çıkıyor, sonraki Encamp tırmanışı 11. etap olan Andorradaki efsane etabın son tırmanışı, diğer yokuşlarda sallana sallana çıktıklarını düşününce 400 watt çok uçuk bir değer değil ama iyi bir değer :harika: Aynı şekilde Schleck'in kazandığı Alba etabını da hatırlarsan pelatonla lay lay lom çıktılar son kmye kadar, bu değer de yanıltıcı, doğru değil bence :harika: Aynı şekilde 15. etabın son etabı olan Caballar da laylaylom çıkılmıştı son 1-2 kmye kadar, bu değerler çok güvenilr değil :komik:

Ayrıca bu değerlerin ne kadar yanıltıcı olduğunu şöyle açıklayayım, değerler watt olarak verilmemiş; watts etalon olarak verilmiş yani sporcular sabit 70 kg olarak değerlendiriliyor :harika: Tom Dumoulin içlerindeki en ağır adam o bile 70 kg değil, 68-69 civarı sanırsam :kyfmyrn:

Okan A

Aktif Üye
Tepki
293
Bugün herkes yatıyor. Yarın İspanya'nın imparatorluk dönemi sarayı olan Escorial eşliğinde enfes bir kapışma olacak gibi. Tur resmen düelloyla bitecek gibi duruyor...

• Beğen

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
@taner07

Benim söylemek istediğim de zaten bu değerler üzerinden sporcuları dopingci diye yaftalamak değil.:) Bu rakamlar bir fikir veriyor bize ki sadece bu değerlere bakarak kesin konuşmak yanıltıcı oluyor,bende öyle düşünüyorum aynı zamanda:harika: Benim merak ettiğim 2 ay önce bu abiler el üstünde tutulup ortalık niye ayağa kalktı :) Aynı abiler Fransa Turu sonuna doğru Quintana-Froome değerlerini de yazdılar. Quintana Froome'dan daha yüksekti ama ben hiç okumadım bir yerde bu nasıl iştir diye yazan çizen,halbuki 2015 Tour bir takımın ve liderinin doping yaptığı üzerinden baya hararetli tartışıldı:) Tur bitti Froome 1.10 önündeydi sadece Quintana'nın ve Alpler'de iki tırmanış etabında da Quintana bastı gitti Froome arkada bakarken:)

Yani işin özü kim yapıyor bunu,kimler yönlendiriyor, amaç nedir?:) 2015'te 3 tane büyük tur koşuldu,koşuluyor.2 tanesinde bu sporun güzellikleri, ataklar,ataklara verilen cevaplar üzerinden yani sadece sportif açıdan yorumlar,makaleler vs. Diğer bir tanesinde ise ne olduğu ortada:)

Jalabert,Rasmussen nereye kayboldular,niye sorgulamıyorlar birşeyleri. Hikayeden iki tweet atarak Vuelta'yı bitirdiler.:)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
@Özgür R Vuelta'yı ben bile doğru dürüst izlemiyorken, kimseyi neden tepki vermiyor diye de sorgulayamıyor insan, Tom Dumoulin'in yarın doping yaptığı ortaya çıksa kimin umrunda olacak ki? Çok sıkı takip etmeyen insanlar bu adam kim onu bile tanımıyor, yarın kaybolsa yokluğunu hiç farketmeyeceği bir adamı da sorgulayamıyor, beyin vazgeçiyor :komik::komik:

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
@taner07

Ben forumu kastetmiyorum, genel bisiklet camiasından bahsediyorum.:) Burada ağlıyorum sadece niye böyle diye:p Seneye doping konuşulacak turlar ve spor konuşulacak turlar bazı sporcuların programına göre önceden mi belirleniyor, Movistar'ın lastik değişimi neden gündem olmuyor, Movistar'ın yaptığı açıklama yeterli görünüyor, aynısını başka takım yapsa ortalık nice olur vs:)

Doping muhabbeti değil yapmak istediğim, sadece bazı şeylere dikkat çekmek istiyorum:)

taner07

Forum Bağımlısı
Tepki
4.946
İsim
Taner Yılmaz
Bisiklet
b'Twin
Tom Dumoulin efsane atak yapıyor, forumda tık yok, helal gençler böyle devam, seneye TDF'de yine kalabalıktan kasar buralar :komik::komik:

Özgür R

Forum Bağımlısı
Tepki
2.208
Sanchez el vermiş Aru'ya:) Ceza gerektirip gerektirmediği tv görüntülerine bakılarak inceleniyormuş Vuelta jürisi tarafından:)

(link)

https://pbs.twimg.com/media/COox5VEWUAAJOZc.jpg:large

Videoda 4:05'te..

Oleg Tinkov'da Giro'da Contador sorun yaşarken birlikte atak yapan Astana ve Katusha'ya giydirmiş:) Yarın Tom Dumoulin'e yardım edeceklerini söylemiş:)