Velotürk GranFondo Adana yarışı *iptal edildi*

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
@Serkan Mıstınoğlu benim takıldığım nokta şu, bizim arkamızdan amatör yarışlar da yapılmaya başlanmıştı sevimsizliğe gerek yok, Edirne'de kırklareli'de ve nice yerde amatörlere yönelik yarışlar düzenlendi herşey ilk sizinle başlamadı.

Scudo
Tepki
43
Selamlar Arkadaşlar,

Son anda gelen bu iptal kararı hakkaten üzücü oldu. Memleketim olduğu icin rahat yazıyorum. Bu aslında Adana icin bir kayip olmustur.

Ben de Ankara'dan gelmek üzere hazırlık yapmıştım. İptal gerekçesini okudum. Rotayı bildiğimden tahminen yolu kapatmak ile ilgili bir sorun olmuştur diye düşünüyorum. Özellikle Adana-Ceyhan arası kısım çok yoğun kullanılan bir kesim. Start bu yüzden erken olacaktı herhalde ama o saatte bile yapmak kurtarmazdı.

İptal sebebinin katılımcı sayısı olduğunu hiç zannetmiyorum. Bildiğim kadarıyla kayıt ücretleri organizasyon giderlerinde kullanılmıyor. Çocuklara bisiklet alımında kullanılıyor. Organizasyon giderleri sponsorlar tarafından karşılanıyor.

Bu tip etkinliklerin büyük şehirlerde veya ana rotalarda düzenlenebilmesi için trafiği tam kapatmadan yapılabilmesi üzerine bir model düşünülebilir. Yurtdışında örnekleri var. Ya da Çeşme'de olduğu gibi sezon dışı tatil beldelerinde yapılmaya devam edilebilir.

Her durumda bu etkinliğe kendi adıma destek vermeye devam edeceğim. Bir sonrakinde görüşmek üzere.

Kazasız sürüşler,

Yiğit

sccetin

SCC
Yönetici
Tepki
5.653
İsim
Serhat C
@Yigit Yazicioglu

Konudaki en güzel, yapıcı ve içi dolu mesaj. Teşekkürler Yiğit. Sana da kazasız sürüşler.

yasarilker

Aktif Üye
Tepki
131
Bisiklet
Scott
sanırım at izi it izine karışmaya başladı konuda

Wasabie

Daimi Üye
Tepki
1.235
İsim
ALİ ALPER
Bisiklet
Diğer
Kesinlikle şehir merkezinde bisiklet yarısı yapmak imkansiz gibi.. Gran fondo organizasyonu olduğu için de böyle karar almış olabilirler. Yunanistan da brevet örneği var. Boylece koy yollarında trafii kapatmadan yarış yapılabilir gelecekte die düşünüyorum

yunakre

Elektrikli 240s :D
Tepki
271
İsim
Yunus Özdemir
Bisiklet
Merida
bence tüm işlemler yapılmadan izinler alınmadan ...
kayıtları işleme koymamalılar

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
iptal masrafları veloturk bütçesinden karşılanıyormuş. uçuş iptal masrafını şahsen talep etmedim. çeşme'ye de kaydımı kaydırıyorum.
gidemeyeceğim bir fondo olsa bile kayıt yaptıracağım, bu ülkede "bürokrasi" gibi devletleri güçlü ve merkezi kılan bir düzeni idare-i maslahata, bugün git yarın gele, "ne uğraşacağım ya"ya evrilten zihniyetle mücadele ederek bisiklet yarışı düzenleyip çocukları bisiklet sahibi yapan bu organizasyona destek vermek boynumun borcu.

2016 yılı benim için her açıdan mutluluklar yılı oldu, her işim rast gitti, kötü bir anım bile olmadı gibi. dönüp baktığımda o kadar çok şeyin arasında mutluluktan gözümden yaş gelen tek an, çeşme gran fondo öncesi bisikletlerine kavuşan çocukların fotoğraflarının gösterildiği teknik toplantı oldu.

velotürk gibi oluşumları sonuna kadar desteklemek gerekiyor.

güvenlik sağlayamama durumu, şaşırtıcı değil. ama adana valiliğini tebrik etme gerek, adana gibi harika şehrin böyle bir organizasyona ev sahibi olmasını engelleyerek ülkenin yönetim zihniyetini özetlemiş oldular.

koyun kardeşim erciyes'i yine, koyun kardeşim elmalı'ya bir fondo, kışa doğru alanya koyun sakin zamanda (tabi uygunsa, illa ki araştırılmıştır bunlar).

furkantrojka

Forum Bağımlısı
Tepki
1.142
İsim
Furkan
Bisiklet
Diğer
Adana milletvekilleri bu durumu meclise taşımalı bence. İçişleri bakanı bir bisiklet yarışında güvenliği sağlayamayan Adana valisinin daha ciddi bir durumda güvenliği sağlayabileceğine nasıl güveniyor?
100 - 150 kişilik bir organizasyonu yapamayan vali bence Adana'nın çıkarlarına ters hareket ediyor.

Adanalı arkadaşlar milletvekillerini sıkıştırmalı.

• Beğen
Tepkiler: Wasabie ve sccetin
Tepki
28
Bisiklet
Salcano
Valiye ve Guvenlik guclerimizin kararina SAYGI DUYUYOR ve tesekkur ediyorum.