Vee Almanya'dan aldığım yeni yol arkadaşıım :) Scott Speedster S10(2012)

Scudo

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
9 aydır münihdeyim ve 1 aydır bisikletle tekrar uğraşmaya başladım,forumda ise çok yeniyim. Konuyu da yeni gördüm. Çok heyecanlı ve mutlu sonla biten bir gün olmuş . Ayrıca bisikletiniz çok güzel. Kazasız günler diliyorum size( hemen karstadta gidiyorum, belki bi indirim vardır :))

• Beğen
Tepkiler: Oğulcan Yürek
Tepki
1
Bisiklet
Salcano
Merhaba hocam. Bende Amerika'ya gideceğim yakın bir zamanda. 1500 dolara güzel bir yol bisikleti almayı düşünüyorum. Tax free olayı nasıl? Ayrıca ürünü adresinize kargolattırdınız mı yoksa havalimanında kargoya mı verdiniz? Havalimanında kargoya verdiyseniz ek kaç euro kesildi ve Türkiye'ye girerken gümrük vergisi vs. kesildi mi? Teşekkürler ve hayırlı olsun :)

• Beğen

egecay

Daimi Üye
Tepki
151
Sizinle konuştuğum günden beri karstadt.de yi takip ediyorum :D Bir süre stoklarda speedster s10 gözükmedi, ardından 2013 model s10lari stoklarına soktular sanırım sizin aldığınız 2012 model s10nun çok avantajlı gelmesinin nedeni 2012 leri stoklarından eritmeye çalışmalarıydı :) Sizde o süper zamana denk geldiniz, tekrar diyorum çok şanslısınız :) İyi pedallamalar.

• Beğen

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@Soner Közen

Bence de karstadt 'ı takip edin ancak sanırım kışa doğru indirim başlıyor ben yılbaşına doğru tekrar Almanya'ya gitmeyi düşünüyorum , belki de bu sefer 2013 modeller indirime girer yeni bir arkadaş daha alırım kendime :p

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@Sencer Öztan

Merhabalar ;
Tax free olayı sen o ülkenin vatandaşı değilsen ve o ülkeden bir ürün alıp kendi ülkene gidiceksen çok ama çok faydalı birşey :D Öncelikle alışveriş yapacağın yerde tax free olup olmadığını sorman lazım sonra onlar sana bir makbuz vericek ordaki bilgilerni doldurup havaalanında uzunca bir tax free sırası beklemen gerekicek ve ordanda paranı ister nakit istersen kredi kartıyla alıp ülkene dönebilirsin... Ben bisikleti uçak beraberinde getirttiğim için herhangi birşey olmadı sadece uçakta taşınması için 100 tl ödeme yaptım(Bu standart ücret spor malzemelerine giriyor) Türkiye ye girerken de gümrüktekiler bunda ne var dedi bisiklet dedim kendın mı kullanıcaksın dedi sporcu kimliğimi çıkartıp gösterdim kutuyu açıp bakmadılar bile x-ray den bile geçirmediler direk gittim :)

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@Eray Geçay

Merhaba , ben geçen gün sitesine baktığımda 2012'nin fiyatı 1.300 euro civarındaydı kampanyaya almışlar ancak ertesi gün kalktı 2013 ler geldi sanırım 1.600 euro civarlarında gene.Gördüğüm kadarıyla jantlar ve lastikler değişmiş hiç çekici gelmedi bana :D Stok eritme çalışması olduğu için baya uygun fiyata almıştım zaten , birde ordaki personelin sıcakkanlılığı sayesinde :) Çok teşekkür ederim size de iyi pedallamalar :)

Tepki
1
Bisiklet
Salcano
@Oğulcan Yürek

Hocam benim sporcu lisansım yok. (Satranç var :p) Ticari amaçla sokmaya çalıştığımı sanarlarsa ne olacak? Ticari vergi+gümrük vergisi mi ödeyeceğim ? :( Bisikletin kutusunu bavula sığdıramadığınızdan sürükleye sürükleye götürdünüz sanırsam havaalanına. Sonra ne yaptınız? Kargoya mı verdiniz yani?

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@Sencer Öztan

O zaman gümrük + vergi ücretini ödüyorsunuz malesef :) Bisikletin kutusunu bagaj taşıyan el arabalarına yükledim geçerken bayağı bi yer işgal ettim havaalanı içinde ancak insanlar anlayışlıydı :D Tax free den sonra özel bagaj alan yere gidiyorsunuz ordan giriş yapılıyor uçağa farklı araçla gidiyor :)

@Burak7445

750 Euro tuttu :)

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
750 Euro'ya ultegra donanımlı scott ha vay be :) Hayırlı olsun müthiş bende kısmetse gelecek ay S30 alıyorum. :)

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@Berke1903

hayırlı olsun şimdiden :)

Dün Almanya seyahatimden döndüm ve bu seferde 900 euroluk ekipmanlar ve 1 adet katlanır bisiklet aldım.150 euro tax free iadesi aldım konuyu en kısa zamanda açıp sizinle paylaşıcam :)

gökhangenel

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Specialized
ultegra set alana yanında bedava bisikletin geri kalan donanımları diye bir kampanya vardı herhalde :)

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
@Oğulcan Yürek

Bu tax free işini biraz açar mısınız biraz geç oldu ama :)

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@Sencer Öztan
@Oğulcan Yürek
yanılıyorsunuz. Gümrük kanununa göre bisiklet ve bilgisayar 1 adet olmak üzere vergisiz getirilebilir. sporcu olmanız da gerekmez
başka deyişle gümrük vergisinden muafsınız

• Beğen
Tepkiler: SongülB.

Oğulcan Yürek

Aktif Üye
Tepki
81
@MehmetAli07

Ancak genede ticari olup olmadığının kontorlü yapılır her zaman.

ToroMir

Sadece Bisiklet
Tepki
1.920
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar konuyu hortlattığımın farkındayım ama bir sorum var. Tax Free yapılacak bisikletin kutusunun hiç açılmamış mı olması gerekiyor. Yani Almanya'da bir süre sürüp Türkiye'ye getirmeye çalıştığımda tax free olayından yararlanabiliyor muyum?