Ve Sonunda Merida Cyclocross 300 bisikletim

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
belki bir yılı aşkın almayı düşündüğüm cyclocross bisiklet, ve o kadar çaba araştırmalardan sonra bir nihayete varabildim.öncelikle sorduğum soruşturduğum herkimse bisiklet satıcıları dahil ne yapacaksın cyclocross bisikleti yol bisikleti al diye söylemlerle karşılaştım. ama yine bir amaca varılamadı ve sonunda aldım :)
ilk sürüşü beşiktaş-alibeyköy arası yaptım, ve bu sabahta işe bisikletle geldim uzun yol için bir şey söylemem erken lakin şunu söyleyebilirim canavar gibi bisiklet, yıllarca mtb kullandım ve mtb ile sarfettiğim eforu bunda okadar sarfetmedim 1. neden şu olabilir öncelikle jant farkı ve bisikletin hafifliği. daha sonraki özellikle performans turlarında deneyimleri yine aktaracağım. şimdilik bir kaç görsel atayım.

Dosyalar

Scudo

sinemaperdesi

Aktif Üye
Tepki
134
İsim
A. Ay
Bisiklet
Mosso
Hayırlı olsun Adem Bey... Allah kazadan beladan korusun. Bende uzun süre cyclocross modelleri üzerinde araştırmalar yaptım. Amacım öyle bir bisiklet almaktı, dolar ve euro'daki aşırı yükselişten dolayı fiyat olarak uygun olan wizart'da karar kılmıştım. Bisikletiniz çok şık ve çok güzel bir tercih yapmışsınız, tekrar hayırlı olsun. İyi günlerde pedallayın inşaallah.

ekren gökhan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.500
Bisiklet
Fuji
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız keyfili sürüşler dilerim

• Beğen
Tepkiler: Adem Dualı

unlike81

Aktif Üye
Tepki
210
Bisiklet
Giant
Hocam ben de yolların bozukluğu, kaldırımdan ilerleme v.s. nedenlerden dolayı cyclocross almayı düşünen bir şehir bisikleti kullanıcısıyım.Deneyimlerinizi burada paylaşırsanız seviniriz.Hayırlı olsun.

• Beğen

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
@unlike81

kesinlikle cyclocross diyebilirim, mtb den geçtim ben yollardaki çukur,bayır ne varsa tam hissediyorsunuz

ilker

Forum Bağımlısı
Tepki
987
İsim
İlker
Bisiklet
b'Twin
Hayırlı olsun, daha sonra yola geçerseniz de şunları söyleme ihtimaliniz var :) '' yıllarca cyclocross kullandım ve cyclocross ile sarfettiğim eforu bunda okadar sarfetmedim''

CANOZAN

Üye
Tepki
41
İsim
CAN
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hayırşı olsun kazasız temiz sürüşler

• Beğen

ilkerdogan

Üye
Tepki
15
Bisiklet
Merida
Cyclo-cross bisikletiniz hayırlı olsun. Ben şehir/tur bisikleti kullanıyorum, cyclocrossa çevirme durumumu gözden geçirdim ancak masraflı olacağı için vazgeçtim. İleriki dönemlerde yeni bisiklet alacağım zaman yüzde 90 cyclocross olacak bu. Hem drop bar hem de şehirler arası tur imkanı, enfes. Güle güle kullanın.

• Beğen

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
@ilkerdogan

tşk ederim, tavsiyemdir, alacaksanız kesin cyclocross alın.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_1549-jpg.34339/

selam adem,eski kadim dost,tavşanlı-boyalıca etap arkadaşım,cyclo cross hep gözdem idi,lakin çok düşündüm ,
biliyorsun eski scott scale 30 'u offroadlarda bitirdik ,kompenantlar çabuk bitmiş idi,cyclo cross benim emekli maaşı aşacak idi yani bakım bedeli,bu nedenle alü-yol gıant tcr aldım-50-34 arkayıda 11-36 yaptım onlu sistem deore ruble,bebek eğiminde zorluk çekmedim,
dostum adem yanılmıyor isem 4 adet fren kolu var teker 700x35 olmalı bisiklet 700 x32 ' i kabul eder silik olur asfaltta gidersin ,toprakta 700x35 emniyet,
inişlerde mtb gidonu toprakta emniyetli idi,bu bisikletin ortasından iki elle gidonu tutarak inmek emniyetli olur ,parmaklar fren kollarında durur,zamanla toprak inişlerde yol gidonu tutuş şekli ile olur yani aşağıdan ,mtb dursun adem onlada sert arazilere dalarsın
işin kötü tarafı tavşanlı-boyalıcada ben yokum artık,o yolu mtb ile gitmiş idik, stabil bol sarsıntılı yol ,bu bisiklet orada fırtına gibi gider ,hayırlı olsun, bu arada bu pazar uludağ olacak ,valla eski kadim dostumu özledim ,hatırlarsın ekremi, ama yurt dışında ,hayırlı olsun adem.

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_1550-jpg.34341/

öndeki salcano emektar....

Atalay Mete

Daimi Üye
Tepki
199
Güle güle kullanın. Tekerinize taş değmesin.
Ben de bir Corratec Dolomiti den sonra Lapierre Alu Cx olanına geçtim. Bir yıldır kullanıyorum. Bizim yollarımız, şartlarımız için oldukça "yol bisikleti".
Zaten Cx ler yol bisikleti klasmanında, 10 kilo civarı bir bisiklet.
En güzel tarafı, her türlü bisikletçi ile birlikte yol paylaşabilmek. Bu da önemli bir sosyal gereksinim. Zira kullandığınız bisiklet tarzı ile ister istemez bir çevreniz oluyor. Benim gibi 58 yaşında iseniz "saf kan yol" cular fazla sportif kalıyorlar. Taşra yollarında MTB lilere ile tam gün eşlik yapabiliyorsunuz. Asfaltta da keyif çatıyorsunuz. Süspansiyonun güvenlik sağlayacağı kadar engebeli araziye girecekseniz o başka..

• Beğen

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Şehir bisikletlerinin her türlüsünü kullandıktan sonra İstanbul şartlarını gözeterek bir cyclocross almıştım.

Gerçi Salcano üretimi olan CYC02 kronik montaj beceriksizliği, Salcano ilgisizliği gibi sorunlara sahipti ancak deneyim kazanmak için yeter de artar düzeydeydi.

Sonradan güzergahımın neredeyse hiç toprak yol içermediğini, sürekli asfalt zeminde sürüş yaptığımı farkettim. Lastikleri inceltmiş, seleyi değiştirmiş, vites sisteminde minör iyileştirmeler de yapmıştım. Ama yine de safkan yol bisikletleri daha çekici geliyordu.

Sonradan gözü karartıp 1000 km'den fazla kullanmadığım Salcano'yu şu an kullandığım Cannondale CAAD10 ile değiştirdim. İstanbul şartlarındaki yollarda çok daha akıcı bir şekilde yol alırken aslında cyclocross'un amacının asfaltta gezmek olmadığını farkettim.

Bagaj takılabilen, kalın dişli lastiğe müsaade eden, daha dik sürüş pozisyonuna sahip bu bisikletlerin yeri turlar veya arazi şartları olmalıydı. Narin diye burun kıvrılan yol bisikletlerinin İstanbul yollarında bana mısın dememesi bu düşünceme temel teşkil ediyor.

Özetle, yoldan çıkmayacaksanız yola gelin. Dere tepe düz gidecekseniz, arada asfalta da göz kırpıyorsanız cyclocross doğru tercih. Sadece dağlarda keçi gibi gezmek için ise mtb'den iyisi yok.

Adem Dualı

Daimi Üye
Tepki
214
Bisiklet
Merida
@Kudret Kurtcebe
değerli abicim teşekkür ederim, salcano emektar kurtdoğmuşları, tavşanlıyı hep onunla bitirdik, güzel günlerdi. cyclocross la da o stabilize yollara gireceğim tabi mtb gibi olmayacak özel bir teknik gerekiyor, yeni bisikletimle yek vücud olma aşamasındayım :) asıl bu cyclocross la kurtdoğmuşa girmek lazım :)

@Atalay Mete tşk ederim.

@Sadettin Z. tşk ederim, mtb nin tadı başkadır tabi. cyclocross la yol,stabilize yine kısmende olsa dağ bayır gidebiliyorsunuz, ama tabiki bir yere kadar.

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
merhabalar hayırlı olsun öncelikle ben de cx düşünüyorum ve bu merida güzel geldi ama fiyatı tam olarak nedir acaba? eğer fazlaysa sanırım mosso cycle cross alıcam mecburen

• Beğen