Ve abarttılar Oyunlarda Koku Almak Mümkün

exodos

Aktif Üye
Kayıt
24 Ocak 2005
Mesaj
105
Tepki
9
Şehir
işte ele bir yer
http://www.donanimhaber.com/resimler/image.aspx/gamingsmell.jpg

Yukarıda gördüğünüz alet, PC ve Xbox oyunlarında, koku almanızı sağlayan bir alet. Şu anda halen üzerinde çalışılmakta ve Şu sıralar Las Vegas'da yapılan bir fuarda gösteriliyor. Yakında da piyasaya 200-300$ arası bir fiyattan sunulacak.

Virtual Smells Inventor adındaki bu alet, 4 ana koku kartuşu ile çalışıyor ve bu 4 ana kokuyu birleştirerek, 200 değişik koku üretebiliyor. Ayrıca, kartuşların uzunca bir süre tükenmeden idare edeceği de söyleniyor. İlk aşamada PC ve Xbox için kullanılması beklenen cihaz, ileriki zamanlarda ev sineması için de modifiye edilecekmiş.

Şimdi... Kanalizasyon falan gibi yerlerde geçen oyunları bu aletle oynamak iğrenç olur ama savaş oyunlarında barut kokusu almak, ormanda geçen bir oyunda, mis gibi doğa havasını içimize çekmek süper olur. Ürün piyasaya çıktığında ne kadar rağbet görür bilemem ama şu anda Ankara-Armada sinemalarında, bu alete benzer birşey kullanılıyor. Kısıtlı da olsa, 20 dakikalık özel gösterim filmlerde, koku da alabiliyorsunuz.
 
Scudo

exodos

Aktif Üye
Kayıt
24 Ocak 2005
Mesaj
105
Tepki
9
Şehir
işte ele bir yer
Eee sanal gerçekliğe doğru diyoruz üstadım. Bakalım daha neler görecez.. Bilim kurgu filmleri gerçek mi oluyor ne ? Hepiniz I,Robot' u izlemiştir sanırım. Bu film bir romandan uyarlama ve görülen o ki, yapay zeka çalışmaları tabi filmi buna örnek göstermiyorum hızlı bir şekilde devam etmektedir. Çok yakın bir zamanda sizlere yapay zeka ile ilgili bir döküman göndereceğim. İnsanoğlu işte hayallerini gerçekleştirmek için gerçekliğin üstüne çıkmaya çalışıyor.. Görüşmek dileğiyle...
 

BF Okuru

Daimi Üye
Kayıt
6 Eylül 2004
Mesaj
311
Tepki
280
200 usd civarında ise alınabilir..oyunlar ve filimler için devrim sayılacak bişi..
 

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Kayıt
18 Eylül 2004
Mesaj
1.359
Tepki
1.267
Şehir
İstanbul
Valla yanlış hatırlamıyorsam,daha öncede bu cihaza benzeyen bi aygıtla sevdiklerinize değişik kokular gönderebiliniyordu.İnternet üzerinden