Varan Turizm Bisiklet Düşmanı

alicanpek

Aktif Üye
Tepki
79
Sizin de sayenizde, böyle bir gelişme olursa çok güzel olur.
Otomobil sayısına göre evet, az sayıdayız, ama sayımız her geçen gün artıyor.
Eminim diğer otobüs şirketleri de zaman içinde bu yönde gelişim gösterirler.

Scudo

BEfe

Üye
Tepki
14
Yaşadıklarınızı buraya aktarmanız çok güzel olmuş. Bizi bilgilendirmiş oldunuz. Teşekkürler. Bizde tepkimizi gösterir ve o firma ile herhangi bir iş yapmayız.

Tepki
15
Varan'ın yapmış olduğu muamele anlaşılır gibi değil. Sonuçta o tekelde bir firmanın bahanesi olamayacak bir durum. Bir de ; bisikleti kabul eden firmalarda, bisikleti bagaja nasıl yerleştiriyoruz? Yatay olarak mı yoksa demire vs. bağlar gibi mi? Şahsen çizilecek yerlerini sarsamda yatay olması içimi çok da rahat ettirmez.

Süleyman Onur Dülger

Forum Bağımlısı
Tepki
487
Birde çocuk bisikleti yani....
Allah onların ta ......
Ne diyeyim,varmayan turizm işte!Belki ordan oraya varıyor fakat medeniyete asla varamayacak gibi gözüküyor.

• Beğen
Tepkiler: ceyhun555

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Bir dAha Varan Turizme binmiycem o zaman ,ve kimseye de tavsiye etmiycem :)
nasil boyle guzel oluyor ama degilmi:)

Akif Bozkurt

Forum Bağımlısı
Tepki
168
Bisiklet
Giant
Bugüne kadar 4-5 arkadaşla hep otobüs yolculuğuna gitmişizdir,hiç bir firma bu şekilde davranmamıştır.Varan'da,ulusoy'da,diğerleride ama biz bisikletlerimizin ön ve arka jantlarını söküp hazır hale getiriyor ve kendimiz yerleştiriyorduk.sorun yaşadığımız tek ulaşım aracı uçaklar,özelliklede Atlas jet,kutu içerisinde götürüyorsanız ve söylemez iseniz ücret ödemiyorsunuz.ama sorduklarında bisiklet deyin 10 kg deyin söke söke alıyorlar 20 ytl yi,size küçük bir püf vereyim.üzeri yazılı olmayan bir kutu içerisine yerleştirin bisikletinizi,şayet sorarlar ise panel kalorifer peteği deyin yada yedek malzeme,o zaman ödemezsiniz.birde şu var şikaytlerinizi-www.sikayetim.com adresine yazın bakın firma size nasıl geri dönecek görürsünüz.çünkü orada her kes sorunları görüyor.bazı trenlerdede sorun oluyor ona dikkat edin.

ceyhun555

Aktif Üye
Tepki
46
arkadaslar benım abım VARAN TURİZİM genel muduru...

anladıgım kadarıyla bısıkletle ılgılı bır sorununuz olmus ben bu sorunu abıme ıletıp sızlere cvp atacagım...

Ve MTB-BiKE konusmalarının nereye gıttıne dıkkat et o kurdugun cumlenın devamını zaten herkez bılıyor.

Daha duzgun cumleler kullanır ve bılmeden yorum yapmassan sevınırım...

Arkadaşlar zorda olsa abıme ulasmayı basardım ve sızın derdınızı varan tur'la sorununuzu ona bıldırdım ve su cevabı aldım;

Birçok otobüs firmasının oldugu gıbı onlarında kendıne göre şirket politikası diger bir deyişle kuralları oldunu ve bu kuralların ıhlal edılemıcenı soyledı Varan tur'un otobuslerının polıtıkasında belirli buyukluk,uzunlugu gecdıgınde alınmıcagı ve belırlı bır kg. gecdıgınde ek ucret alacakları yazıyormuş.Ve en onemlısı bısıklet,motor vb. tasıtların tasınamıcagı kuralları arasındaymıs.Eger bu konuyu acan beyefendı bıletı arayıp aldıgında veya bıletı almaya geldıgınde otobus bagaj ve genel kurallarını ogrenebılırmıyım deseydınız sıze ıkı sayfa dolusu broşür vereceklerdı ve sız bunu okusaydınız bısıkletın Varan otobuslerıne nasıl alcanıda ogrenırdınız...
Şimdi gelelım bısıkletlerın Varan otobuslerıne nasıl alınacagına bısıkletın kadrosu ve lastıklerını ayırıp bos bır kutuya koyup veya kutu bulamıyorsanız yurtiçi kargonun servıs noktalarından uygun fıyata alabılecenız ve buyuklunu secebılecenız kutular var..Daha sonra bısıkletın bu parcalarını kutuya hareket etmıcek sekılde sabıtce koyup getırdınızde otobusun alacana emın olun.
Ve gelelım okuyup abıme ıletebıldıgım bazı sorular ve goruslere Hasan çagrı'nın mesajında Varan tur' un bısıkletını aldını soylemıs bu durumu soyledım ve bu şirket politikasına aykırı oldunu eger bileti duruyorsa bıze fakslarsa o otobusun soforunun ve hostes'lerıne para cezası ve mahkemeye verebıleceklerını soyledı cunku Varan tur soforlerının hepsının uzman hosteslerının unuversıte mazunu alanında uzman oldunu ve bunu herkezın bıldıgını ve bu kısılerın ıse baslamadan ımzaladıkları bır belge oldunu belgedede hizmet politikasından ve varan tur kurallarını yerıne getırmedıgımde gereklı olanın yapılacanı bılıyorum dıye bır madde varmıs bu maddeye uymayanlar cezalandırıyorlarmıs.Bunun yuzunden onlarca kısı ısınden olmus.Bızım polıtıkamız dunya polıtıkası oldunu soyledı ve bunu turkıyede 4 otobus sırketının uyguladını soyledı...(zaten bu şirketlerde türkiyede kendını kanıtlamıs otobus sırketlerı).Bu sırketlerın ısımlerıne gelınce "Ulusoy-Pamukkale-mersin VIP ve Varan tur" bu sırketlerın dunya otobus politikasını uyguladıklarını soyledı ve madur olan arkadasımızdan özür diledı ve bıraz daha dıkkat etmesını soyledı.
Of ellerım kopdu ne kadar konusmusuz :) neyse benım sorunum yok ama sızler ıcın yazmıs oldum...Bıdahaya daha dıkkatlı olmanız umuduyla...

Moderatör arkadaslar bıdaha boyle bır sorun yasandıgında arkadasların zor durumda kalmaması ıcın konuyu Sabitleştirebilirmiyiz ?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hasan Çağrı

bisiklet taşımasında Kamil Koç en iyisidir herzaman. Alanya yarışına tek başıma gitmiştirm. giderken metro turizmi kullandım.çıkartmadıkları sorun kalmadı. Kamil Koç ise bisikelti görür görmez kardeşim bn sna şu kısmı vereyim istediğin gibi yerleştir bisikletini dedi. bn bunlarda almayacak die korkarken böyle olunca baya şaşırdım.ayrıca yolda yapıktarı KAVUN ikramı çok güzeldi :)

bundan sonra sürekli Kamil Koçu kullancağım.tüm bisikletçilere öneririm ;)

bertone

Aktif Üye
Tepki
45
Gerçekten üzücü bir durum.Hakkınızı aramanız ve bu firmanın iğrenç politikasından bize bahsetmeniz çok iyi oldu.Teşekkür ederiz.

nqnr

Üye
Tepki
34
evet bu benim de başıma gelmişti ve hiç bi firma kabul etmedi ama kamil koç kabul etti ogün bu gündür başka firmayla yolculuk yapmadım :D

afg1

Üye
Tepki
48
Arkadaşlar yıllardan triathlon müsabakalarına otobüsle gitmekteyim ve son olarak karar kıldığım firma Kamil Koç hem hizmet hem de bisklet konusunda açıkçası Metro artık köy otobüsü gibi oldu.Kamil Koçta da bisklete sorun çıkardıkları oluyor ancak sadece şöförler sorunlu. Ancak yazıhaneye gidip müşteri hizmetlerini aradığınızda hemen şöförün no su aranıp bir güzel azarlanıyor ve artık resmen dokunulmaz oluyorsunuz.:)

funq

Forum Demirbaşı
Tepki
332
Bisiklet
Geotech
kamil koç iyidir. ilgili basın açıklamasını bilmeyen bir yere denk gelirseniz de çıktı alın basın açıklaması ve afişin, götürün verin. ben öyle yaptım