v jant

superonlayn

Daimi Üye
Tepki
50
çift katlı v jantların sibopların kısa gelmesi haricinde bi dezavantajı varmıdır?

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Eğer eski tellerinizle örecekseniz yeni V jantı ve eski jantınız V değilse telleriniz de uzun kalacaktır. Ayrıca kimi V jantlar fazla ağırlar. Yine çift katlı yapıya sahip ancak daha düşük profilde ve kesinlikle istediğiniz sağlamlıkta jant çemberleri bulabilirsiniz. Aklıma ilk gelen en ekonomik olanı Rigida/Weinmann ZAC 19...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
rigida explorer kullanıyorum..ağırlığı için bi şey diyemem..ağırdır hafiftir bilmem ama ben de dahi akort bozulma sorunu olmadı :D

Gürsel A.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.153

Yoktur ama bazıları biraz ağırcana buna karşılık sağlamdır.Uzun siboplu iç lastik bulursan iyi olur. Bulamazsan lastik şişirmek bazen dert olur. Hepsi bu..

bisikletcanavari

Forum Bağımlısı
Tepki
1.243
agırlık haricinde sunu diyebilirim ismi duyulmamıs cift kat jant dahi kullandım ve bu jantla sayısız merdiven inislerim olmustur froblem cıkarmadı .....

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
ben de antreman jantı olarak v profil jant kullanıom (crossroc ları ziyan etmemek için) bana max derecede dayanabiliyor diebilirim :D

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
vardır ben birkaç yüz km kullandım. DANDİK ÖTESİ bir janttır. inanılmaz derecede esner. ayarı hemen bozulur elinizde jant anahtarıyla gezmek zorunda kalırsınız. almayın. zac 19 ya da benzer uygun fiyatlı jantlar bütün bisikletçilerde mevcut.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kişisel bir görüşümdür katılıp katılmayacağınızı açıkçası merak ediyorum. Kimi yerlerde 8 $'a kadar fiyatla bulabileceğimiz ZAC 19 jant sanırm piyasadaki fiyat/performans oranı en yüksek olan jant. Sizce de öyle mi? Veya başka bi alternatif sunabilir misiniz? Hem jant arayışı içinde olan "superonlayn"a da yardımcı oluruz. :)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

ZAC 19 jant sanırm piyasadaki fiyat/performans oranı en yüksek olan jant. fikrine katılıyorum.işin aslı piyasayı yada piyasadaki jantları çok iyi bilmesem de ZAC19 genelde muteberdir, yani itibar edilir, tavsiye edilir.. bir önceki mesajımda da dediğim gibi ben rigida explorer kullanıyorum.tam anlamıyla V jant..ZAC 19 biraz daha U profildi yanılmıyorsam..

tayfur

Forum Bağımlısı
Tepki
1.025
rigida explorer benim de kullandığım ve kaza yapıp da kırdığım bir canttır. sağlamdır, riciddir. kesinlikle tavsiye ederim. :)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134

açıklayıcı olması için yazayım..
tayfurun bahsettiği "rigittir"den kasıt "esnek değildir"dir :D ..yani tahmin edebileceğiniz gibi akort ayarında bozulma olmuyor :)

• Beğen
Tepkiler: tayfur

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
zac 19 piyasada ucuza alınabilecek en iyi jantlardan 1tanesi...
1diğeride çifti 30$ olan rigida xc420 bu jantta piyasadaki performans/fiyat oranı en yüksek olan jantlardan 1i... hem oldukça hafif hem de sağlam tabiiki bunların 2side u profil.. ben seçenek olarak v profili pek tercih etmem ama elimde olduğu için kullanıyorum oldukça da memnunum çok kötü kullanıyor olmama rağmen.. ama en önemlisi de jant işçiliği...

koray386

Üye
Tepki
32
Arkadaşlar alex marka jantlar hakkında bilgisi olan varmı?
sanırım taywan malı ama ben tasarımlarını çok beğendim alex marka jantlardan
ace- 19 ve dc-19 u zac 19 la fiyat performans yönünden kıyaslayabilirmisiniz?
(link)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Koray386, ZAC19 çok sağlam bir janttır. Daha önceleri Rigida/Weinmann ortaklığından üretiliyordu, şu an direk olarak Rigida tarafından üretiliyor. "eyelet"li olan versiyonu, yani tel başlarında pulları olan versiyonu 515-520 gr civarı gelmişti, bizzat tartmıştım.
Alex'in jantları da oldukça sağlam jantlar, genel olarak oldukça kaliteliler. Başka bir mesajınızda fiyatlarının aynı olduğunu söylemişsiniz, bu durumda zevkinize göre tercih yapabilirsiniz. Ya da ağırlıklarına göre de tercih edebilirsiniz.

Ufak da bir dipnot düşeyim, merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz konu hakkında daha önceden konu açılmış, mesaj atılmış ise bu konulardan sadece birinin altına mesaj atmanız, cevap almanız için yeterli olacaktır :). Ya da yeni bi konu açıp, eski konuların hortlamasının da önüne geçebilirsiniz :). Anlayışınız için teşekkür ederim :)...

koray386

Üye
Tepki
32

tesekkür ederim halil mesajları gecenin 1 nde dalgınlıkla attım