V fren iyi tutmuyor.

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Merhaba.Forumda yeniyim umarım dogru yerde açmışımdır konuyu.

Bende Salcano Excel 26 jant dag bisikleti var.Arka frenin baglı oldugu koldan tel atmıştı.Ben bunu yerine taktım ve ayar yaptım.Çok düşük hızda çok iyi tutarken azcık hızlandı mı hiç tutmuyor fren bir türlü anlamadım telde papuçlarda hiç bir sorun yok çevremde bisiklet tamirciside yok .Acaba nasıl düzeltebilirim

Scudo

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
pabuçları eritmiş olabilir misin ? eridikçe düşecektir performansı. yavaşken tutabilir ama eriyince tutmaz. bir de hızdan kastın ne şimdi :) 30 km'den sonra benim frenler de nazlanıyor. 1 aylık baradine.

• Beğen
Tepkiler: Invisibleman

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Cevap icin cok tesekkur ederim.Hiz 20bile degil papuclar yeni gibi duruyor peki tel gerginligiyle ilgisi olabilir mi

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
telin durumu frenin tepki süresini verir. tabii burada da sarkık var, sarkık var. freni de sıkmaz.

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
O zaman ben papuclari degistiryim cok tesekkur ederim onerdiginz bi papuc var mi dag bisikleti icin

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
(link)
3 aşağı 5 yukarı fiyatı budur. dezavantajı suda çabuk eriyor. fazla söylenmiyor belki fark edilmedi belki de bana öyle geliyor; sadece leke de yapıyor olabilir. telin de ayarını yap. gayet güzel bir frenin olacak :)

tolsen92

Aktif Üye
Tepki
48
Bisiklet
Salcano
Cok tesekkur ederim tamirci bulmakla ugrasacaktim .

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Arkadaşım alacağın pabuç dört mevsim dedikleri renkli fren pabuçları olsun, disk fren gibi tutar, suda da normal pabuçlardan çok daha iyi tutar. Çifti 20 tl gibi bir rakamdı hatırladığım kadarıyla. Ben yaklaşık üç yıl kullandım, yarısı bile aşınmamıştı. Shimanonun normal pabuçlarını almıştım bilmeden, frene o kadar çok basıyordum ki tel kopacak nerdeyse ama tutmuyordu.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Birde fren telini takmadan yaglayin, oyle gecirin kablolardan. bu da fren performansini etkiliyor. cok etkilemesede frenlemenin biraktigi intibayi kesinlimle yukseltiyor.

ama buyuk pay fren pabuclarinin tabiki. 3 renkli baradine iyidir.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
benim V fren pabuçlarım janta çok uzak. Çok geç tutmaya başlıyor ve az tutuyor. Neredeyse tutmuyor. Bugün bir sıktım fren kolumdan çatırtı geldi. Bisikletim yeni. 6 aylık. Fren ayarını nasıl sıkılaştırabilirim? Hemen tutmaya başlamasını istiyorum. Yokuş aşağı hiç duramıyorum. Ayağımı yere sürtüyorum. Kaldırıma ayağımı koyup frenliyorum. Var mı bir çaresi? Çok tehlikeli.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hogutmen
Tel gerginliğini ayarlaman lazım.
Ayağını sürtetek duruyosan sele ayarında yanlış.

Bişeyleri araştırıp öğrenmeni tavsiye ederim. Mesela fren nasıl ayarlanır, sele boyu nasıl ayarlanır vs. Google amcaya sor.

hogutmen

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Bisiklet
Salcano
Gittim alabileceğim en ucuz bisikleti aldım. Bu tercihimde çalınma korkusunun etkisi büyüktü. Öyle olunca başlarda tutan frenim artık tutmaz oldu. Frenim tektro bile değil. Salcano logolu sypo diye bir marka

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@hogutmen v frenler ucuzdur bi çift alabilirsin. gerçi ayar yapılarak da düzeltilir.
en azından şuan üstündeki frener benim 1997 de 15 liraya abs diye alıp süper kalite tututan frenlerden daha kötü değildir. ??
her fren de olduğu gibi ince ayar ister.

papuçlarda etkendir tabi. ozaman ki papuçlarımda yumuşak tı. 2 haftada bitiyordu :kptmya:

• Beğen
Tepkiler: hogutmen