Uyku tulumu önerileri

okan_ergun

Daimi Üye
Tepki
40
kaz tuyu uyku tulumları kullanın çok güzel ve yenı termal teknolojılı clımacool teknığı ıle uretılenlerıwar terletme olmuyo...

Scudo

anobias

Üye
Tepki
9
@andac

burda espırı olmakla beraber tulum ıcerısınde ıc camasırıyla yatmak tavsıye edılen bı durum degıldır..vucutttan ter va yag uzun vadede gozeneklerı tıkayacagından tulumun ferformansını olumsuz etkıler...cok sıcaksa uzun ınce seyler gıyılmelı cıplak ten tuluma temas etmememlıdır..:)

• Beğen
Tepkiler: Umut SÜRÜCÜ

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Yeni konu açmadan burada sormak istedim. İlgilenen olur umarım.

Bende tulum olarak Husky 0 derece Mini bir tulum var. Gerçekten küçük ve hafif. Bisiklet için çok ideal. 4 mevsim de çadırım var. Şimdi bir kış döneminde ortalama -15 derecede bu tulum işe yarar mı?

Asıl sorum ise şu: Eksi derecelere doğru tulum ebat ve ağırlık olarak artıyor. Ben yanıma bir bivak alsam sıcaklığı -10'lara kadar çekmiş olur muyum? Teşekkürler...

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Bazen kendim çalıp kendim oynuyorum. Yine bir sorunumu kendim test ettim. Geçenlerde yaptığım bir kış turunda -1 -2 derecede bu tulumda kaldım ama ölmemek için aralarda resmen 7-8 defa soğuktan uyandım. Tulumun bence üzerinde yazan 3 adet derece değerinden orta seviye yani low comfort değeri önemli. Benim tulumun low comfort değeri 8 derece idi. Donmanın eşiğinden döndüm resmen...

Arkadaşımın tulumu -26 derece idi ve fosur fosur uyudu adam :) Ama bisiklet açısından oldukça büyük ve ağır bir tulum. 1,5 kg'a yakındı sanırım. Benim tulum 800 gram ve oldukça küçük. Aradığım da bu anlamda küçük ama etkili bir tulum olmalı fakat sıcaklık düştükçe ebatlar büyüyor sanırım...

Tepki
105
@olgun şenel
Hayır bivağın herhangi bir sıcaklık yalıtımı yoktur. Sadece su geçirmezdir. Biraz daha iyi modelleri gore-tex olabiliyor o kadar.
(link)
bu güzel bi tulum olabilir bisiklet için.

• Beğen
Tepkiler: olgun şenel
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar bende bisiklet turlarında kullanabileceğim hafif, küçük boyutlu -5 e kadar kullanışlı bir sentetik uyku tulumu arıyorum. 3 mevsim kullanabilmeliyim. Lafuma extreme 600 e baktım ama bazı sitelerde +2 bazılarında ise -2 deniliyor. 600 gr. oldukça hafif. ama ısı aralığı konusunda şüphelerim var. Bu ürünü kullanan ya da benzer özelliklere sahip 3 mevsim kullanabileceğim bir uyku tulumu önerisi olan varsa bekliyorum.

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
Net bir bilgim yok ama sadece şunu diyebilirim ki Tulum üzerinde yazan 3 değerden (high comfort-low comfort-extreme tested) bence orta dereceği baz alan. Yani extreme tested -5 yazıyor diye -3 derecede rahatlıkla uyuyabileceğini düşünme. Bu sadece -5 derecede ölmeyeceğini ifade ediyor bence :) En mantıklısı Low Comfort değerinin baz alman...

• Beğen
Tepkiler: Özdemir ÖZDEMİR
Tepki
0
Olgun Şenel bey tşk ederim. Önerilerinizi dikkate alacağım. Peki sizin bisiklet turları için hafif ama ısı aralığı 3 mevsimde yeterli olabilecek (gerçekte -5 de bile rahat edebileceğim) bir uyku tulumu öneriniz var mı?

olgun şenel

Forum Demirbaşı
Tepki
223
Bisiklet
Specialized
:D :D Bende zaten burada o anlamda bir tulum sormuşum. Sanırım öyle bir tulum yok. Yani hafif ama etkili yok. Gürkan Genç'e de baktım bazı turcuların arkalarındaki tulumlara da baktım arkada kocaman tulum var. Tabii kış şartlarında.

Marka model dersende Husky, Marmot, Lafuma falan ince farklar var. Ben ıslanma durumuna binaen sentetik öneririm. Neticede üzerinde yazan değerde sizi ısıtacaktır. Ben de şu an yeni bir tura yelken açmadığım için bir tulum almadım ama yukarıda yaşadığım deneyimde arkadaşımın durumu ortada :)

• Beğen
Tepkiler: Özdemir ÖZDEMİR

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
Arkadaşlar merhaba.Ben uyku tulumu alacağım fakat hiçbir tecrübem yok.Limitim 100TL.Bana bu konuda neler önerirsiniz nasıl bir tulum almalıyım.Kış haricinde her mevsim kullanabilirim..Teşekkürler.

bajak

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Salcano
cocoon 300. 100-200 arasında kim ne tutturursa satıyor. kaz tüyü ve çok küçük ve hafiftir. dağda bile bunu kullanırım.

• Beğen
Tepkiler: Yılmaz Adıgüzel

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
cocoon 300 pahalı gelirse Karrimor Hibernate 3 -16°C Uyku Tulumu 80tl ye kadar satan yerler var, fermuarı biraz dandik ama çok güzel iş görüyor kış hariç.
Genel olarak yazları kullanacaksan bu ikisi özellikle de cocoon300 yazın fazla sıcak olabilir.
Her ikisi de daha çok bahar ayları için idealler.

• Beğen

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
Açıkçası 4 mevsim uyku tulumlarına hele ki yılda taş çatlasa 5 kere dahi kullanmayacaksan 200 lira dökmene gerek yok.

Carrefour'dan aldığım kendi fason imalatları zarf - envelop tarzı fermuarlı uyku tulumuna (fermuarlar tamamı ile açılınca battaniye gibi oluyor) 22 lira verdim. Bu uyku tulumuyla Keşan Saros Dağ Bisikleti Festivali, Muğla Gökova Bisiklet Festivali, Kastamonu Küre Dağları, Kastamonu Çatak Kanyonu Yürüyüş ve Bisiklet Turu, Kapadokya Bisiklet Festivali, Yalova Bisiklet Festivaline katıldım... Tek ihtiyacımı; ısınmak ve üşümemek; fazlasıyla karşıladı.

Uyku tulumu yanında anne işi polar bir pike almayı da unutma; annenize söyleyin anlayacak ve temin edecektir.

• Beğen

Yılmaz Adıgüzel

Aktif Üye
Tepki
54
Bisiklet
Sedona
@Eser Sevinç

Karrimor hibernate hoşuma gitti benim için ideal gibi.Yorumlarınız için teşekkürler söylediklerinizede bakıyorum ama en çok hoşuma giden bu karrimor hibernate oldu sanırım.

alicanm

Üye
Tepki
3
trimm arktis veya balance alın derim k2 outdoordan veya dogaspordan 1 sene kullandım eksi 20lerde kaldım en ufak sıkıntı yaşamadım çok kaliteli malzeme, işçilik 120 lira civarı olması lazım..Yazın battaniye gibi örtersiniz en kötü ama yazın zaten tulum felan kullanmıyorum yılın bi ayı kampta geçer yazın benim en fazla bi polar giyer onla uyurum. :) Kaz tüyüde kullandım bakımı zordur, ayrıca kalitesiz bir kaztüyü tulum soğuklarda başını çok ağrıtabilir.En13537 gibi bir standardı olması lazım o olmayanı almazsan iyi edersin.

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Selamlar,
Bu ürününn kullanıcısı olarak tavsiye ediyorum. Biraz fazla yer kaplıyor ama fiyat - performans olarak çok iyi.
Bence indirimdeyken alınabilir.
(link)

• Beğen