uygun fiyatlı - kablosuz km saati ?

tarık akman

Daimi Üye
Tepki
54
nerden almalıyım. nereye baksam pahalı ürünler. sigma'nın en düşük seviyeli ürünü 509 var. 30 küsür lira. onu alsam alırım fakat kablolu diye istemiyorum. kablosuz, uygun fiyatlı, 1-2 sene dayanabilecek bir km saati arıyorum. nerden ve hangi ürünü tercih etmeliyim?

teşekkürler.

Scudo

Obsessad

Üye
Tepki
39
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ucuz kablosuz km saatleri var fakat kullanışlı olmadığı, sağlıklı ölçüm yapmadığı hatta zaman zaman hiç ölçüm yapmadığı gibi şikayetler çok duyuluyor..bence bütçeniz sınırlıysa kablolu almak en mantıklısı..ben öyle yaptım kablolar da hiç rahatsız edici durmuyor.

Tepki
14
tchibo.com adresinden Solar marka bir km saati aldım şimdiye kadar 2 kere kullandım. Herhangi bir problem yaratmadı. Kablosuz 35 lira fiyatı var, internette tükendi ama mağazalarından bulabilirsiniz diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Mahsus Mahal

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ersin Aksoy

Aynı saati ben de aldım ve gittiğim km leri ve harcadığım saatleri karşılaştırdığımda doğru ölçüm yaptığını gördüm, kablosuz ve aşağı yukarı özellikleri sigma 1009 ayarlarında. Tchibo mağazasından 32 küsur TL ye aldım. Yalnız, uzun müddet güneşe maruz kaldığından mıdır yaklaşık 10 saniye süren bir sapıtma aralığı oldu. Şehir dışında güneş altında 20 lerde giderken aniden 70-80-90 lara çıkıp ufak bir fiske darbesi ile tekrar 20 lere düştü. Dipnot olarak belirteyim. Sonuçta çin malı bir aletten bahsediyoruz, ama biraz daha basmakalıp bir çin malı olarak algılayınız.

İyi sürüşler

Murat Semiz

Obsessad

Üye
Tepki
39
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@tarık akman

ben kablonun hiç bir dezavantajını yaşamadım..maşaya sararak aşağıya iniyor ve görsel olarak ince bir kablo görünmesi dışında hiç bir etkisi yok bana

Şafak Başlar

Forum Demirbaşı
Tepki
347
Bisiklet
b'Twin
@Ersin Aksoy

Ben de kullanıyorum. Aslında özellikleri güzel de, manyetik alanlardan etkileniyor. Çantamda saklamıştım, bir gecede 300 km yol almış bu şekilde. Trafonun yanından geçerken , alçaktaki elektrik kablolarının altında ilerlerken sapıtıyor. Hız 90 lara çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: Mahsus Mahal
Tepki
14
:) ben yeni kullandığım için böyle şeylerle karşılaşmadım henüz tabi acemiyiz bisiklete para verince km nin ucuzuna kaçtık ne yapalım.

emre karakoç

Daimi Üye
Tepki
212
Tschibo saatler gerçekten elektrik trafolarından etkileniyor. Benim bazen geçtiğim bir yer var ve ordan her geçişte hız 99 km görüyor. Gerçi total mesafe uzun yolda çok etkilenmiyor ama ortalama hız değişiyor.

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Vay be Tchibo'nun kablosuz yol bilgisayarını kullanan amma çok kişi varmış. Bendede aynısından var, bende Beşiktaş'daki Tchibo'dan 27 TL ye almıştım bu ürünü. Şu anda hala kullanıyorum. Arada bir hızın sapıtmasını saymazsak fazla bir yamuğunu görmedim.

özcan parlakoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
375
ne 30 lirasından bahsediyorsunuz :D 2 senedir 5$ lık ürünü kullanıyorum bir kere bile sorun çıkarmadı 5700Km yol yaptım. pahalı ürünlerdeki tüm özellikler mevcut (kadans nabız vs hariç)

(link)

Mahsus Mahal

Daimi Üye
Tepki
94
İsim
Aydın Bez
Bisiklet
Specialized
@Şafak Başlar

Bende diyordum bu aletin sorunu ne? Meğerse manyetik imiş sorunu. teşekkürler bilgi için.

Ba arada Thcibo solar Bisiklet Bilgisayarı kesinlikle güzel bir alet. sirkeci'de her dükkanda bulabilirsiniz, stoklamışlar.

Ayrıca Decathlon mağazasında da 10 farklı moden bilisiklet bilgisayarı bulunmakta.

serkan yıldız

Daimi Üye
Tepki
162
Tcb km saatine dönmüş konu ama ben de birşeyler bellirteyim. Yukarıda arkadaşların bahsettiği avantaj ve dezavantajlar aynen doğrudur, ben de yaşadım. İlave olarak 2 yıl kullandıktan sonra ansızın bozuluverme özellikleri var bir de bu aletlerin...