Uygun bisiklet nasıl seçilir?

Sey_Yeah

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Specialized
şuanda ucuz bir bisiklet kullanıyorum, ne olur ne olmaz diye almıştım ama sevdim bisikleti.

ileride daha pahalı bir bisiklet alırken, vucüd ölçülerime uygun olmasına dikkat edecem

Scudo
Tepki
11
İsim
Mert Karataş
Hepsini okuyamadım ama çok güzel yazmışsınız elinize sağlık

aprillness

Üye
Tepki
1
İsim
Ebru
Merhaba ,
Mbm bisiklet kullanan arkadaşlar var mı? Biraz bilgi almak isterim.
Bisiklet almayı düşünüyorum İstanbul'da Fenerbahçe sahil şeridinde ve Belgrad ormanında kullanabileceğim bir bisiklet olsun istiyorum fiyatla çok değişkenlikte açıkcası cokta fazla bir bilgim yok bisikletlerle alakalı.. Rahat kullanışlı çok ağır olmayan bir seçim yapmak isterim Fiyatta aşırıya kaçmak istemedim lakin internette araştırırken Mbm bisikletleri görüntülerini çok beğendim :) sepeti Olmasını istiyorum çünkü köpeğiminde benimle gelmesini arzu ediyorum :) 1.68 ve 60 kiloyum bana uygun bisiklet seciminde yardımcı fikirler vermenizi ümit ediyorum
Şimdiden teşekkürler

Buraktasci

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
850 - 950 TL civarı bisiklet arıyorum, sizce hangi marka, hangi özelliklerde aramalıyım... YARDIM PLS :kötü::kötü::kötü::kötü:

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.398
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@aprillness mbm bildiğim kadarı ile şehir bisikleti üretiyor. sahilde çok rahat kullanırsınız ancak orman kısmını bilemem. Belgrad ormanına hiç gitmedim ama çok bozuk olmayan stabilize yol ise sorun olmaz diyebilirim. Ama bozuk yollar ya da çayır çimen ise şehir bisikleti ile giremezsiniz. Önce tam olarak kullanacağınız yolları belirlerseniz seçenekleri daraltmak çok daha kolay olur

@Buraktasci bisikleti nerede kullanacaksınız?

Buraktasci

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
@Kazuya iş'e gidip, gelmek için ve haftasonları için aktif sürmeyi planlıyorum yani, markalar aklımı karıştırdı ne iyidir ne kötüdür fikrim yok bütçeme uygun güzel bisikletler vardır diye düşünüyorum.

Kazuya

Forum Bağımlısı
Tepki
1.398
İsim
Emrah
Bisiklet
Specialized
@Buraktasci o halde şehir ya da yol bisikletlerine bakabilirsiniz.
birkaç iyi örnek vereyim. Forumdan kullanıcıları çoğunlukla memnun.

(link)
(link)
(link)

Buraktasci

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
@Kazuya

Çok teşekkür ediyorum ben bunlara bi bakıyım

• Beğen
Tepkiler: Kazuya

omerdemır

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer D.
@Buraktasci

Kardeşim aklından tüm markaları çıkar emin ol çok memnun olacaksın bu bisikletle. bilgisiz insanların yorumu ile yanlış bisikletlere yönelme o fiyata kesinlikle ama kesinlikle Carraro 224 alınmalı!!!!!. o fiyata en iyi bisiklet budur kardeşim. Bisiklet gerçekten şahane. Buradan bu forumda Carraro 224 kullanan bi kardeşimizin koyduğu fotoğraflara ulaşabilirisn.

(link)

Alan ve memnun olmayan göremessin ben yakında Sportıve 230 alıyorum. Eğer 224 hoşuna gitmesse son çare sedona 300 e bakcaksın. eğer o fiyata Salcano alırsan paran çöpe gider. Rezalet servisi var. Ve carraro seni tatmin edecektir. Kesinlikle Carraro almalısın. Başka sorun olursa cevaplayabilirim.

Carraro tasarımda bence dünyanın en iyisi. Sportıve serisi hem şehir hem arazi için üretilmiştir. Ben MTB kadar gereksiz bir bisiklet türü görmedim. MTB alanlara saygı duyarım. Ama 2-3 engebeli yola, 2-3 toprak yok var diye MTB almak gerçekten mallık. MTB %100 dağ yollarında zorlu çamurlu yollarda kullanılır baba. Yoksa Hybrıd candır. O yüzden sportıve seni tatmin edecektir.

Çok kafan karışır kardeşim senin bütçeye max 1000 diyelim. Ve max 1000 tl baz alırsak ben şuan piyasada Sportıve 224 den iyisini göremiyorum.

Buraktasci

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
@omerdemır

Çok teşekkür ediyorum bunları inceliyim ve bugün biraz daha aşağı çektim fiyatımı ve 750 tl e kron 29" XC250 v fren buldum sizce nasıl

omerdemır

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer D.
Ve sportıve kullanan Türkiyede yüz binlerce insan var. Şuradanda Sportıve kullananları görebilirsin. (link)

Yani senin aradağın bisiklet tamda Carraro 224. Eğer çok araştırırsın kafan çok karışır. Kafanı karıştırma o fiyata bundan iyisi yok gibi. varsada hemen hemen aynıdır. bundan iyisi zaten yok.

@Buraktasci

Sakın kardeşim sakın o bisikleti alırsın ne olacagini sana soylıyeyımmmı 3 ay sonra bısıkletten gıcırtılar gelıcek. Maşada sorunlar çıkıcak. Bizzat ahmet arkadaşın aldı 4 ay kullandı ve elınden attı. Sonra Carraro aldı ve şuan çok memnun. Aman diyim uzak tur. Kron un o segmentte bisikletlerinden. Ve MTB alma kardeşim. Dağ evinde yaşıyorsan MTB al. yoksa aşırı gereksiz bence MTB.

Bak bahçelievlerde yaşıyorsun bende oradayım. Bahçelievler gibi bir yerde dağ bisikleti almak %99 hatalı bir davranış olur. Bak ben sana yardımcı olayım. Sportıve ile arada sırada köy yollarında bozuk , taşlı, engebeli yollarda çok rahatlıkla sürersin. Çünkü o tür ortamlara görede üretilde. Hem şehir hem arazi.

Buraktasci

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
@omerdemır

Eyvallah kardeşim Carraro 224 hoşuma gitti araştırmam lazım, hani fiyatı max 800' olarak düşünyorum şuan artık

omerdemır

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer D.
Buyur Carraro kullanıcılar kulubüne bakabilirsin.
(link)

Fazla araştırma kardeşim kafan karışır. Bütçeni azıcık zorlayıp 224 alırsan emin ol yıllarca sürersin o canavarı. D:

q2hn0.jpg

:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Buraktasci

Üye
Tepki
24
Bisiklet
Mosso
@omerdemır Eyvallah kardeşim güzel bisiklet kullanışlı ve eklenebilir özellikleriyle şehiriçi ve şehirdışı için kullanışlı aklımda bu

omerdemır

Üye
Tepki
1
İsim
Ömer D.
Yardım etmek görevimiz.:D

Carraro 2016 modellerini bekliyorum. Tanıtıldağı anda alacağım.

Tepki
0
İsim
LERNA A.
Merhaba,
Foruma yeni katıldığım için konu açamıyorum. Açıkçası yanlış yerde olmadığımı da umuyorum. Aşırı kilolu biriyim ve egzersiz olarak birkaç yıl öncesine kadar severek yaptığım bisiklete binme sporunu seçmeyi düşünüyorum. Tabi uygun boyutlarda bana sorun çıkarmayacak bir bisiklet bulabilirsem. Çeşitli sebeplerden ötürü 4,5 yılda 50kg. civarında bir kilo aldım. Şu an 180kilo ve 1,82 cm boydayım. (2011 'e kadar yarış bisikleti kullanıyordum. o zamandan sonra ise bisiklet misafir olarak duruyor malesef binemiyorum. :( Doktor kontrolünde diyet ve egzersizi birlikte yürütmek için bisiklet arıyorum. Yurt dışında bir iki firma buldum 200-250 kg. binici ağırlığına göre üretilen. Ancak buralarda bulabilirsem daha memnun olacağım. neticede internetten vereceğim siparişte karşıma ne çıkacağını beklemektense gidip görmeyi daha garanti görüyorum. Sizden ricam bu tür bir yükle güvenlik sorunu çıkarmayacak bir marka , model ya da tedarik edebilecek güvenilir bir mağaza varsa bilginiz dahilinde bana tavsiye etmeniz.
cevap verebilecek arkadaşların paylaşımını merakla bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

evtu

Üye
Tepki
1
İsim
evren tuğcu
Merhaba arkadaşlar..Yeniyim ve konu açamıyorum ben de, kusura bakmayın burada yazdığım için..Çocukluğumdan beri bisiklet binmeye merakım olmasına rağmen bisikleti hayatıma aktif olarak katmaya yeni yeni karar verdim..Bu foruma katılmadan önce MTB almaya kesin kararlıydım ama şehir içinde kullanım için çok eziyet verici olduğunu sayenizde öğrendim..Neden eziyet verici olduğu konusundaki görüşlerinizi de çok mantıklı buldum..Bu yüzden MTB den vazgeçtim..Şehir-Tur bisikletine yöneldim..Ama birkaç sorum var cevap verirseniz memnun olurum. Şehir içi bisikletlerinin arazi performansları nasıldır? Yani tamam dağa çıkmıyoruz, şehirdeyiz ama bozuk engebeli taşlı topraklı yollara da gireceğiz elbet..Alacağım şehir bisikleti ile sorun yaşar mıyım? 1 haftadır bakınıyorum ve bazı modeller hoşuma gitti..Yani tamam rahatlık ve konfor çok önemli ama estetik de çok önemli benim için..Bütçem 1000 tl civarı..Bianchi Touring serisi, ya da Carraro Sportive serisi hoşuma gidiyor ama estetik olarak tabi..Sürüş konforları, sorun çıkarıp çıkarmamaları konusu, fren ve vites sistemleri nasıl bilmiyorum..Eminim bu durumda benim gibi olan çok kişi vardır..Cevap verirseniz çok sevineceğim..

niyaziacer

Üye
Tepki
0
Arkadaslar Ben cannondale yol bisikleti Almak istiyorum
uzun yol sehirlerarasi Mesafelerde kullanacagim ozellikle rampalarda beni az yoracak bir bisiklet istiyorum cannondale synapse 105 iyi gibi Yada tiagra aluminum jadro ve karbon masa ne dersiniz hangisi iyi olur cevap verirseniz sevinirim

babil

Üye
Tepki
0
İsim
murat doğan
yararlı bilgiler için teşekkürler.