ust vucut gelisimi

Rüzgar Yolgezer

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cesur
Merhabalar,

Forumda buna benzer konular acilmis, fakat aradigimi tam bulamadim.

Bir aydir bisiklete biniyorum, 1000 km yi astim bu ayda.

Yuksek kadans teknigini 3 haftadir yaklasik 600 km dir uyguluyorum.

Gelelim soruma: yuksek kadans bana hizlanma ve maks. hiz anlaminda cok

fayda sagladi.2 gunde 1 de 9 duz 9 ters barfiks 3 er li olarak. 17 den 3 set

sinav, 10 kg dambilla 8 den 3 set biceps calisiyordum(son bir haftadir 5 kg

den cok daha fazla tekrar yapiyorum). Ust vucut gelisimi hakkinda yanlislarim

ve dogrularimi degerlendirebilir misiniz? 3 ay once barfiks cubugu almistim

ve ilk 1 ay ust vucutum cok fazla irilesmisti. iri olmak degil guclu ve atik olmak icin nasil bir degisim yapmali? simdiden tesekkurler.

Scudo

Özgün ÇETİN

Forum Demirbaşı
Tepki
332
karın kasları ve pazular dışındaki kasların bisiklet sporuna katkısı yok.Karın kasları ve pazular harici kaslar Ağırlık açısından dezavantaj olabilir aynı zamanda.tabi eğer yarışmayı planlamıyorsanız kasları dengeli geliştirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Rüzgar Yolgezer

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
İlave olarak sırt kasları boyun kasları arka kol ( triceps) ve omuz kasları bunların hepsi bisiklette önemli olan kaslardır.
Ama ilk önce güç antremanları daha sonra dayanıklılık için çalışmalar yapmalıyız.
İstenilen kas kütlesine ulaşmadan definasyon da iyi bir yöntem değildir.
Abdomenler yokuş çıkmada en büyük yarar sağlarlar ve bu yüzden mekik çok faydalıdır.
Ayrıca kardio da yapmalısınız ve beslenme ve diet te iyi bir fizik için vazgeçilmezlerdendir.

Rüzgar Yolgezer

Daimi Üye
Tepki
41
Bisiklet
Cesur
ilerde yaris kosacagimi zannetmiyorum. bisiklette yuksek kadans -ya da az

agirlik cok tekrar diyebiliriz herhalde- bunu diger vucut kaslarinda da

uygulamak gerekmez mi? mesela barfiks bisikletle bagdastirilabilecek bir

egzersiz midir? herkese tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN

Forum Bağımlısı
Tepki
435
Bisiklet
Trek
:in: @alper benli

Barfiks genel olarak triceps ve biceps kaslarına etki eder az olarakta latismus dorsi kaslarına (kanatlara) enseye çekişte ise sırt kaslarına fayda sağlar ,
Barfiks demirinde iken karın kaslarına yönelikte ayaklarını karına çekerek abdomenleri çalıştırabilirsin.
Barfiksin faydasını herşekilde görürsün.Gidona asılmada sprintlerde ve yokuşlarda kol kaslarında sağlamlığı hissedersin.
Ayrıca sen o zaman pist bisikletçisi olmalısın ağırlığa tam girmek istiyorsan.
Veledromlarda görmek isteriz.:in:

• Beğen
Tepkiler: Rüzgar Yolgezer

Mehmet_Gürsoylu

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Valla şu kadarını biliyorum ki ben gençlik sporda yarışlara hazırlanmak için girdiğimde bana body sporunu bırakmamı söylediler çünkü kaslar insanı hantallaştırıyormuş ki bence bu üst düzeylerde mümkün sadece.Evde yaptığın o basit egzersizler hiçbir zaman sana sağlam bir vücut sağlamaz barfix en faydalı olanıdır birtek o işine yarar ama onuda ellerinin içi öne bakacak şekilde çekersen ve kendini dirseklerin tam açılacak şekilde bırakırsan işe yarar.Ben günde 10 tane çekiyorum sırta ve göğüse ve sırt kaslarını acayip geliştiriyor.Dumble ile yaptığın hareketler ise sadece anlık olarak seni şişirir kalıcı değildir.Beni dinleyecek olursan 3 ay kadar bir body salonuna git çok faydası olacakdır gelişmen için ve karın kaslarını çıkartman içinde bu videoyu izle her akşam yaptığım antremanlar bu
(link)