Üsküdar Ömerli Sofular Sahilköy Paramandra Beykoz Üsküdar 124 Km

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
@z. usta

üstat paylaşım için teşekkürler vaktim ve havaların da biraz daha iyi olduğu bir tarihte gebze merkezden şile köylerine oradanda polonez köye oradan da sahil yolu üzerinden geri dönecek şekilde rota planlıyorum . bu köy yollarında önünüze çıkan köpekler dediğiniz kadar çok mu ? köpekleri severim ama yollarda yatıp kalkan biraz yabani olmuş köpeklerle kapışmak istemem .. köpek kovucu alet kulanmayı düşünüyorum yem mama taşımak ağırlık teşkil edecek. bu arada rotanızı nasıl tasarladınız veya çizdiniz teknik olarak paylaşmanız mümkün mü.. ?

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@bekotechno meraba genel olarak şilenin köylerinde turluyorum . Son 1 ay içinde ömerli cumhuriyet polenez beykoz rotasından 2 kez ve biraz daha geniş olan ve daha ilerden başlayan yukarıdaki rotadan 1 kez geçtim. Birde ömerli cumhuriyetten devam ederek paşamandıra riva sapağı ve yine beykoz rotasındanda 1 kez geçtim . genel olarak köpek sayılarında artış gözüme çarptı. Ancak şuan buralar nispeten sakin 1 ay sonra kalabalıklaşır ve farklı olur diye düşünüyorum. fazla köpek olmasına rağmen köpekler sersemleşmiş gibi yatıyolar ve bakıyolar. Bu bölgede 3 yıldır bisiklet kullanmış biri olarak, yukarıda bahsettiğimköpek saldırıları ve birkez kezde paşamandıradan çıkıp 2 km sonra beykoza sapan yolda (yukarıdaki son resimler) 3 km lik bir yokuş var orada köpek kovaladı. Birde Formulanın olduğu yerde köpek kovaladı Ayrıca birde paşaköy kurtköy yolunda ortada biyerde çok köpek var. Başka olay yaşamadım.
Rotayı gogıla bakarak ve zaman planlaması yaparak çiziyorum. köpeklerede dikkat ediyorum. Düşündüğünüz rotada mudarlı üzerinden teke sapağına soldan oruçoğlu bıçkıdere kervansaray kömürlük ve anayola çıkıp soldan 4 km kadar güneyden tekrar sağdan ayrılarak tabelalarla beykoza doğru sırapınar hüseyinli cumhuriyet polenez olarak devam edebilirsiniz. buralar genel olarak korkulacak yerler değil diye düşünüyorum ancak bu rotada polenezden ayrılırken yokuştan indikten sonra keskin virajlı yeni bir yokuş var orada herzaman köpekler var ama yatıyolar genelde. Birde orası kalabalık oluyor piknikçilerden. Birkaç kez size önerdiğim rotadan gebze tarafına ve balçık molla feneri üzerinden kocaeliye gittim . Sıkıntı yaşamadım. Zaman planlamasını dikkatli yapar geceye kalmazsanız problem olmaz diye düşünüyorum .Allah kaza bela vermesin kolaylıklar dilerim

• Beğen
Tepkiler: bekotechno

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
Ustam güzel bilgi için teşekkürler tekrar tekrar okuyup hafızama not alıcam

• Beğen