Üniversiteden Sponsorluk Almak

Borntobewild

Aktif Üye
Tepki
681
Bisiklet
b'Twin
Ben aldıysam sen de alırsın dostum. Ama söylemeliyim ki çok uğraşacaksın. Bu iş erasmus için belge toplamak gibi.Hatta ondan daha beter.. Elimden geldiğince açık bir şekilde anlatmaya çalışacağım ama bir sorun olursa msj atabilirsin. Başvuracağın yer Üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı olacaktır. İlk önce ne işe yarar bu Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ona bakalım. Üniversitenin mali bekçisidir diyebiliriz. Üniversite kulüplerinin tamamı buraya bağlıdır. Kulüplere yapılacak en ufak bir harcama buradan sorulur. Anlayacağın gibi senin sponsorluk paranı burası verecek.

Öncelikle dilekçe yazmalısın. Dilekçe tam anlamıyla şudur;

T.C.

X ÜNİVERSİTESİ

SAĞLIK KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞINA

Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü 1.sınıf X numaralı öğrencisiyim.

X Üniversitesi Bisiklet Topluluğunun üyesiyim. 1 Temmuz 2014 tarihinde Van’dan İstanbul’a bireysel bisiklet turu düzenleyeceğim. Bu turumda konaklama ve ekipman masraflarımın üniversitemiz sponsorluğunda karşılanmasını arz erdim.

Not: Ekipman masraflarımın bir kısmı tarafımca karşılanmıştır.

Sponsorluk kapsamında üniversitemizin logosunu taşıyan tişört ve flama ile üniversitemizin tanıtımı yapılacaktır. Tur başında ve sonunda yerel basına bildirilecektir.

Adres: İsim, Soy isim

Peki dilekçeyi yazdık şimdi ne yapmalıyız?

Sağlık Kültür ve Spor Daire başkanlığında Spor Koordinatörünü bulmalısın. Buraya gidip dilekçeyi vermelisin. Dilekçene karşı olumlu bir cevap geldi diyelim.

Sonraki adım ekipmanlarını aldırtmak olacaktır. Bu işlere de Satın Alma Birimi bakıyor. Oraya gidip dilekçenin ekindeki şu ekipmanlara ihtiyacım var diyeceksin ve sorun başlayacak. Sorun ne diyeceksin hemen söyleyeyim. Üniversite sana ekipmanlarını alman için para vermiyor. Diyor ki, sen bize ihtiyacın olan ekipmanları, marka model belirtmeden ince ayrıntısına kadar anlatan bir liste oluştur biz bisikletçileri teker teker dolaşıp senin ekipmanlarını alacağız diyor. Şaka değil gerçek. Dolaşacaklar. Düşünsene adam Brooks seleyi her yerde bulabileceğini sanıyor. Neyse bu belgenin ismi Teknik Şartname.

Tek sorun bu değil. Bu ürünleri üç firmada da bulacaklar ve onlara teklif gönderecekler. Bu firmalar ürünlere fiyat çıkarıp üniversiteye geri gönderecekler. Üniversite hangi firmayla anlaşırsa senin ekipmanlar o firmadan alınacak.Tüm ekipmanlarının aynı firmada olma olasılığını sence ne kadar?

Uzun uğraşlar sonucu üç firma bulundu ve ürünler alındı. Firmaları da bulan benim satın alma grubu değil! Firma bulamama sebebimiz ise yine üniversiteden kaynaklanıyor. Üniversite “bak firma ben ürünleri senden alacağım ama ürünler benim elime geçtikten sonra paranı öderim ki paran ancak 1 ay içerisinde yatar” diyor! Siz olsanız kabul eder misiniz?

Ekipmanı hallettik sıra konaklama parasında.

O sıkıntı değil, senden sadece parayı yatırabilecekleri İBAN numarasını istiyorlar o kadar.Sana günlük harcama ücreti çıkarıyorlar.Kaç gün sürecek turun,10 gün diyelim.Günlük sana 50tl veriyoruz diyor ve toplamda banka numarana 500TL yatıyor.

Üniversite bu verdiği paranın doğru kullanıp kullanılmadığını bilmek istemez mi? İster.O yüzden senden konakladığın yerlerin faturalarını kendilerine getirmeni istiyor.Zahmet olmasa faturaları toplarsın artık.

Birkaç sorun daha var ama burada bahsetsem bu yazı bitmez sanırım. O yüzden o sorunlarla da sponsorluk alacağınız vakit saten yüzleşeceksiniz.Ben altyapıyı hazırladım oynaması sizden. İyi şanslar..

Kaynak: (link)

Scudo

Tunahan KORKUT

Daimi Üye
Tepki
119
Bisiklet
Carraro
baya meşekkatli bi uğraş. her devlet kurumunda olduğu gibi süreç çok uzun . ta sene başında vereceksinki bu dilekçeyi anca sene sonuna çıkarsın tura :)

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
peki ya 1 temmuz'dan önce ekipman ve maddi desteği sağlamazlarsa ? belki de sen 1 temmzuda çıkamadın bu gibi sorunlar nasıl çözülür. aklıma şimdiden dilekçe vermek geldi seneye ancak çıkarım ama ne bileyim :D

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
peki hangi şartlarda desteği kesiyorlar? Bende buna benzer bir şey düşünüyorum da :)

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Burger King ve ya Sbarro sponsor olacak,ne güzel olur yaaa..... :cool:

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@Emre Yönlüer

şehirler arası değil bildiğin ankara-ohio* falan yapman gerekir sanırım sbarro için :D

*ana merkez orasıymış :D

• Beğen
Tepkiler: Emre Yönlüer

Borntobewild

Aktif Üye
Tepki
681
Bisiklet
b'Twin
@Tunahan KORKUT

Bir ay içerisinde hallettmiştim.Ama işte evrak işi baya bir uzun sürüyor.

@Şevket Akça

Şevket bende 1 temmuz gibi yola çıkmayı planlamıştım ama ekipmanlar gecikince 7 temmuzda yola çıktım.Sponsorluk alırken birazda sizin ikna kabiliyetinize bağlı.

@Onur Ali İmren

Para zaten sana toplu veriliyor.Banka hesabına yatıyor.Desteği kesme gibi bir şey söz konusu değil.Ama paranın doğru kullanıp kullanılmadığını öğrenmek için sizden her konakladığınız yerin faturasını istiyorlar.

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Hayır onu kast etmiyorum :)

Şimdi beni dizlerimde problem vardı ve bisikletimi sattım. Ama yeniden almak istiyorum alamıyorum çünkü kendi paramı çıkarmak ile meşgulüm eve yük olmadan üniversiteyi bitirmeye uğraşıyorum. Her neyse,yarışlara katılma gibi bir düşüncem var ama bisikletim yok,bütçem yok. Okulda zaten hak getire sosyal etkinliklere pek açık değil. (Görünen o)

amacım bisikleti onlar üzerinden sahip olmak değil,sadece yapabilecek durumdayım ve çalışıp katılmak istiyorum yarışlara. Bu durumda ille de başarılı olmam gerekiyor mu? Bisikleti bana temin ederler mi ve buna benzer sorularım var. :)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Hocam konuyu baltalıyorum .Kusura bakmayın .Okulun , bır nevı yarısa katılabılıcegınız bır bısıklet saglamasını ıstıyorsunuz galıba.Bunu yapmanızın en kolay ve ucretsız yolu katılacagınız kategorı ıle alakalı bır Bisiklet Kulubune gırmek.Bisiklet, yedek parca , gıda , yol masrafı , otel masrafınızı Kulupler ucretsız karsılamakta. :)

• Beğen
Tepkiler: Onur Ali İmren

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
Ben üniversteye gitmiyorum, yine de bulunduğum şehrin üniversitesi bu desteği yapar mı acaba?

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Süpermiş! İstanbul için araştırayım madem..

@İsa Yavaş
Yapacağını sanmıyorum.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
@İsa Yavaş

eğer kulüp sadece kendisini üniversite içinde sınırlamamışsa... çomü pedal topluluğu'na halk da katılabiliyor.

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
@ebubekir sözbir klüpler gel buyur kapımız açık demiyor ki :) sağlam elemanlar arıyorlar yarışlarda kendini kanıtlamış elemanlar arıyorlar :) ondan sonra gel buyur diyorlar zati :D ama bi yaş sınırı var tabi :)
@Onur Ali İmren klüp arıyorsanız çok çalışmanız lazım direk gel buyur demezler yaşınızda önemli klüpler yaşı geçmiş kişilerle uğraşmıyor malasef :) alt yapıya önem veriyorlar ve yaşı genç en fazla 20-23 arası kişilere sahip çıkıyorlar tabi bu kişiler sağlam kişiler yarışlarda kendini göstermiş kişiler :)

İsa Yavaş

Daimi Üye
Tepki
154
Bisiklet
b'Twin
@Şevket Akça
Bizim Baübis gurubuna da katılınıyor ben de katıldım,zaten.

Şevket Akça

Daimi Üye
Tepki
206
Bisiklet
Kron
aranızı iyi tutarsanız belki yol arkadaşı bile bulursunuz. ancak size özel olarak yapar mı bilmem, sanmam. size ayıracağı ödeneği niye kendi öğrencisine değil de size vermesin ?

terelelli

Üye
Tepki
7
İsim
Emre Çelik
Bisiklet
Trek
Yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler.