Jordanred Bisiklet Forması, Bisiklet Taytı ve Bisiklet Giyimine Dair Her Şey

ümit whistler'a amortisör

Hikmet Ataman

Daimi Üye
Tepki
30
Arkadaslar benim ümit whistler bisikletim var da ön süspansiyonunu değistirmeyi dusunuyorum.Şöle 100-150 milyonu gecmiycek gibi süspansiyonlu bir undefinedundefinedmaşa önerebilirmisiniz?(ya bide bu bisiklete her maşa takılmaz galiba sanırsam, maşanın kadroya uygunlugu nerden anlasılır kı bunun olcüsü falan nasıl oluyo?)

Çok tesekkurler

Scudo

Selam
Burda en önemli konu kadronun "head tube" yani çatalın borusunun bulunduğu borunun (bölümün) ölçüsüyle çatalın boru çapının uyumlu olmasıdır. Yani kadronun furş yatağı 1" ise çatal borusu da buna uyumlu olmak zorundadır.

Bunun dışında amortisörün "travel" ı yani çalışma yüksekliği diğer bir faktördür. Bu fazla olursa bisikletin açıları değişir ve sürüşte, özellikle manevrada hantallık yaratabilir.. Bazı kadrolar amortisöre göre tasarlanmamış olabilir. (mesela 90 lı yılların Dawes'ları) Takılmaz diye bir kural yoktur ama bisikletin eski sürüş özellikleri biraz kaybolur..

Bisikletin aheadset tipiydi sanıyorum (yani gidon boğazı çatal borusunun içine giren tip değil de boruya kelepçelenen sistem) Bu durumda büyük bir olasılıkla 1" 1/8 ölçüsünde. (çok eskiden oversize denirdi artık standart oldu) Bu ölçüdeyse amortisör seçeneği çok fazla.. 29.- Eurodan 600-700 Euroya kadar çeşit var..
Rock Shox (Judy TT) ,Suntour, Zoom veya RST nin güzel amaortisörleri var bu fiyatlara..

Selamlar..
Gürsel

gürsel abinin dediklerine katılıyorum...
rock shox ı tawsiye ederim bu fiat aralığındaysan eğer 1az daha fazla werebilirim diyorsan gene rock shox ı tawsie ederim :p

Cok tesekkurler arkadaslar bugun bisikletimle bayaa ugrastım ama aheadset tipi olum olmadıgını anlayamadım;) once bi bisikletci bulup bu gidonunu hangi maşalara uyumlumlu oldugunu anlamalıyım heralde sonrada gelsin ROCKSHOX lar(tabi para yeterse:))[ya bu bisikletin aheadset tipi olup olmadıgını anlamanın kolay bi yolu var mıydı ya]

benim arkadaşımda var. ona en fazla 80 lik maşa tak bence. yoksa kadronun duruşu değişir. ve alın borusu zorlanabilir.

:D arkadaşlar 6 sene olmuş adam artık maşayı kac kere değiştirmiştir kac kere bisikletini değiştirmiştir kim bilir lütfen mesaj yazarken tarihinede bakalım:S

• Beğen
Tepkiler: MehmetErtuğrul
Back