ümit carraro bisiklet g-force özelikleri Arkadaşlar İyimi?

Mert Aksu

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Selam arkadaşlar bisikletten anlarsınız 319 tl aldığım dün bu bisiklet.Ümit sağlam deyil dediler toplama gibi aldım.Vites atmıyordu dükkana sorduk sorun fakrikadanmış napcam sölermisiniz tecrübeli kişiler vardır.Özeliklerini geçiyim.

(link)

Kadro :Hi - Ten Amortisörlü
Maşa :Hi - Ten Amortisörlü
Jant :24 - 26" Alüminyum
Lastik :24 - 26 x 1,95
Fren :Logan V - Fren
Vites :21 Vites
Vites Kolu :Microshift MS16
Arka Arttırıcı :Qilong QLB-14
Ruble :DFP İndex
Aynakol :Dotek ES377 - PM5

Bu resilerde altaki parçaları:(link)

2 Yıl Garantida garanti Bişey sorcam ben anlamam fazla bisikletten ama garanti var aldığımda vites atmıyordu napmam gerek adam bisikletci yapar dedi.

Scudo

Mert Aksu

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Double Süspansiyon sistemi ne işe yarar.Arabada süspansiyonu bilyorum.

Mert Aksu

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar hala cevap gelmedi yardım lütfen iyimi kötümü.

Tepki
32
Bisiklet
Carraro
Neye göre iyi neye göre kötü sonuçta bu bisikleti almışsın kötü denildiği zaman gidip geri mi vereceksiniz sanki... Madem içinizde soru işareti vardı ya da olacaktı bunu bisikleti almadan önce sorsanız ya buradaki insanlara.

• Beğen
Tepkiler: onurdemir

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Eğer bisikleti geri verme şansın varsa geri vermeni öneririm. 319 TL o bisiklet için çok fazla. Bu bisikletin emsalleri Carrefour ve Migroslarda 200 TL civarı fiyatlara satılıyor. Keşke 100-150 TL daha fazla verip Salcano ng650 yada Kron xc150 falan alsaydın. Dürüst olmak gerekirse kötü ve yanlış bir bisiklet almışsın, keşke almadan önce forumda danışsaydın.

• Beğen
Tepkiler: enzo

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Başlıkta Carraro ile Ümiti yanyana görünce afalladım bir an için. Daha sonra Carraro değil de Coranna olduğunu görünce rahatladım. İade edip yenisini alın. Tüketici Haklarını Koruma Kanunu'na göre 14 gün içinde mazeret göstermeksizin ürünü tam bedel iadeli olarak iade hakkınız var. Bu süre 7 gündü daha önceden ve hâlâ birçok alışveriş sitesinde(dev e-ticaret siteleri dâhil) 7 gün olarak görünüyor. Mayıs 2013'de Bakanlar Kurulu Kararı ile bu süre 14 güne çıkarıldı. Umarım fiş/fatura almışsınızdır ürünle ilgili. Kolay gelsin...

Mert Aksu

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Arkadaşla bisiklet sizce nasıl diye sormuştum yorumlar gelmedi gökalp hariç.

Mert Aksu

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Bisiklet özelikleri iyimi?İçim alarak binmek istiyorumda ümit nasıl diye sordum? olumlu cevabı alamadım.Herkekese teşekürşer çok tecrübeli bisikletten anlayan var.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Halil EROĞLU

Kapıdan Satışlar
Madde 8- (Değişik: 6/3/2003-4822/12 md.) Kapıdan satış; işyeri, fuar, panayır gibi satış
mekanları dışında yapılan satımlardır.
Bakanlık, kapıdan satış yapacaklarda aranılacak nitelikleri, bu Kanuna tabi olan ve olmayan
kapıdan satışları ve kapıdan satışlara ilişkin uygulama usul ve esaslarını belirler.
Bu tür satışlarda; tüketici, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içinde malı kabul etmekte
veya hiçbir gerekçe göstermeden ve hiçbir yükümlülük altına girmeden reddetmekte serbesttir.
Hizmetlerin satımında ise bu süre, sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Bu süre dolmadan
satıcı veya sağlayıcı, kapıdan satış işlemine konu mal veya hizmet karşılığında tüketiciden herhangi
bir isim altında ödeme yapmasını veya borç altına sokan herhangi bir belge vermesini isteyemez.
Satıcı, cayma bildirimi kendisine ulaştığı andan itibaren yirmi gün içerisinde malı geri almakla
yükümlüdür.
Tüketici, malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalarından
sorumlu değildir.
Taksitle yapılan kapıdan satışlarda 6/A maddesi, kampanyalı kapıdan satışlarda 7 nci madde
hükümleri ayrıca uygulanır.

(link)

(link)

İlgili kanunlarda bu süre 7 gün ile sınırlı. Ayrıca bahsettiğiniz durum, mesafeli satış sözleşmelerinde geçerli. Elden aldığınız bir ürün için iade hakkınız bulunmuyor. İade tamamen firmanın inisiyatifine bağlı. Herhangi bir sorun varsa, servise gönderiliyor. İade alan yerler de var ama bu bir hak değil, firmanın inisiyatifi.

Konuyu açan arkadaş; bisiklet kötü. İade kabul ediyorlarsa et, yoksa elden çıkarmaya bak.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

Yapıştırdığınız metinleri kendiniz okudunuz mu? Birincisi kanun 2,5 ay kadar önce değişti ve güncellenmeyen dosyalar olabilir sitelerde. İkincisi sizin kapıdan satış dediğiniz metinde bile "Satıcı, cayma bildirimi kendisine ulaştığı andan itibaren yirmi gün içerisinde malı geri almakla
yükümlüdür." ibaresi var. Yani ben aldığım malı 14 gün içinde istemiyorum diye iade için satıcıya bildirimde bulunacağım, o da en geç 20 gün içinde geri almak zorunda. En güzel yöntem mail veya faks ile iade isteğinde bulunmak ve gönderi belgenizi elinizde tutmak. Herhangi bir olumsuz durumda Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunulabilir. İlgili kanunları değiştirmemişler belli ki. Biraz daha araştırma yapalım lütfen...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Halil EROĞLU

Bu dediğiniz şey, mesafeli satışta geçerli olduğu gerçeğini değiştiriyor mu? "Bu tür satışlarda" diye başlıyor o kısım. Bu tür satışların tanımı da ilk cümlede verilmiş. Neyi araştıracağım anlamadım. :) 14 gün konusunda da bana resmî bir belge gösterirseniz, elbette kabul ederim. Dükkana gidip görerek aldığınız şeyi ben bunu beğenmedim ve iade ediyorum dediğinizde, bunu kabul etmeme hakları var.

Mert Aksu

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar sizce bisiklet kaç gün dayanır.Güzelmi konforlumu özelikleri nasıl?Keşke 100lira üstüne koyup güzel bi marka alsaydım ama hangisini bisiklette ben sürmekten başka anlamam acemiyim süreviliyorum fakat acemiler için iyi bir bisikletmi?Söylerseniz Sevinirim 2gündür aradığım cevap iyi diyenlerde oldu üstüne koyupta daha iyisini alsaydın diyende.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@ahmetcan44

Öyle bir hakları yok yasal olarak. Tabii ki elinizde fiş veya fatura mevcutsa. Hakları olmaması bunu yapmayacakları anlamına gelmez; fakat şikayette bulunursanız mağduriyetinizi de karşılmak zorunda kalabilirler iade haricinde. Tüketici haklarını bilmiyorsak, olmasının ne önemi var. 14 gün meselesi de Bakanlar Kurulu'nda imzaya açılan yeni kanun tasarısında değiştirilen maddelerden birisiydi. Tasarı kuruldan geçti, yakında tüm metinler değişecektir...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Halil Bey, malın herhangi bir kusuru bulunmaması halinde, bunu iade almama hakları var. Denemesi de bedava, mahkemeye bile verebilirsiniz. :)

İşin etik kısmını tartışmıyorum. İade almaları hoş olur. Aşağıdaki konunun en altındaki uzun mesajı okursanız, durumu kavrayacaksınız;

(link)

Aynı şekilde şu konunun ikinci mesajında açıkça belirtilmiş;

(link)

Ben internet üzerinden ve mağazadan çok defa alışveriş yaptım ve tecrübem mevcut. Cayma hakkını kullanabileceğiniz durumlar açıkça belirtilmiştir. Ben bunu beğenmedim, vazgeçtim iade ediyorum diyemezsiniz her durumda.

enzo

Forum Psikopatı
Tepki
1.183
İsim
Enes Ç.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Oldukça fazla vermişsiniz, maksimum ederi 150-200 lira olan bisikletler bunlar...

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
işe yaramaz çelik çatı profilinden bisiklet yapmışlar ağırlığı 20 kg vardır

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
@ahmetcan44

Firmanın insiyatifi o eskidendi eğer işi bilen bir insansanız size her yol paris anlatabildimmi her şeyin bir yolu yordamı vardır.

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Sayın ahmetcan44 şu anlamda söylüyorum mazeret göstermeksizin işden adam çıkarmak,haklarını hiçe saymak hele hele işin kurnazlığına ,çakallığına gitmek.onlar çok eskide kaldı Adamı duman ediyorlar artık öyle x firmayım iş benim insiyatifime kaldı felan onlar eskidendi.tabiii işi bilene anlamayan ve bilgisi olmayan tüketici'de malesef aynen devam.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Elden satışlarda mazeret göstermeksizin iade etmek de kanunlara aykırıdır. Daha açık şekilde anlatmam mümkün değil. Yukarıda gerekli referansları da verdim. Okursanız anlayacaksınız. Mazeretsiz adamı işten çıkarmayı geçtim, mazeretsiz işi bırakmak da kanunlara aykırıdır, bunun konuyla bir bağlantısı yok. Nereden çıkardınız anlamıyorum.