Uğraşmaya Değer mi?

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
Merhabalar arkadaşlar ve abilerim sitede ve bisiklet konusunda oldukça yeni sayılabilirim.Sizden bir onu hakkında görüşlerinizi isteyeceğim bir arkdaşdan cüzi bir miktar karşılığı aldığım schauff profistyle marka bisiklete masraf etmeye değermi ve ne gibi şeyler yapabilirim :) Teşekkür Ederim.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ayhandeniz71
Scudo

andjustice4all

science rocks
Tepki
398
İsim
Doğu Mert A.
Bisiklet
KTM
İçinize sinme meselesi biraz da. Uygun donanımla ben bunu daha iyi hale getiririm diyorsanız uğraşın. Ben olsam kadroda çarık çürük olmadığına eminsem bütçem ne olursa olsun, yerim varsa bu bisikletle uğraşırdım.

• Beğen
Tepkiler: geloturikidakka

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
kadroda biraz pas var ama geçirilebilir

Bende bir de kron xc 150 var hem mtb hem yol bisikletim olsun ümidiyle aldım ama inşallah adam ederim :)

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
Bana örnek olarak bildiğiniz bir konu varsa alabilirmiyim ayrıca yorumunuz için teşekkür ederim :)

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
Merhaba kadronuz restorasyona kesınlıkle degıcek guzellıkte :) Sadece kadro boyunun sıze uygun olup olmadıgı onemlı :) Bu konuyu ıncelersenız kafanızdakı tum soru ısaretlerıne bır nebze yanıt bulabılırsınız.Şimdiden kolay gelsın. Konu sahıbı arkadasın tum konularını ıncelemenizde ,Klasık bisikletler bolumundekı tum konuları okumanızda fayda var :) (link)

geloturikidakka

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Olgun Z.
Bisiklet
Diğer
Önce takili olan km sayacını çıkarmakla işe başlayabilirsiniz :)

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Cok az bir ugrasla güzel bisiklet olabilir. Donanimda degsiklige gerek yok sadece temizlenip parlatilsa yeterli. Boyasina bir sey diyemem, zevk meselesi, bence temiz duruyor ve temizlenip cila yapilsa oda yeterli olur.
Schauff markasi icin birsey demek istemiyorum....
Restorasyon icin bütcenizi belirtirseniz size daha degsik secenekler sunariz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Amaç restorasyon yapıp kullanmak mı yoksa bir sanat eseri çıkartıp hafta sonları yada arada sırada gezinti için kullanmak mı ? Eğer çok aşırı sürmek istiyorum derseniz yeni bir bisiklet aladabilirsiniz. Bu bisikleti ise yavaşça restore edip ikinci bir bisiklet olarak hafta sonları yada gezintilerde kullanabilirsiniz. Çünkü çok güzel bir bisiklet aşırı yıpratmaya gelmez bence.

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
Marka olarak nasıl ilk defa duydum bilgisi olan varmı bütcem öğrenci olduğumdan bayağı bir düşük :) aylık max 100 :D

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Mertcan55
Markasi 1932 de üretime baslayan alman markasi ve iyi bir markadir. Kadro üretimleri bugün bile Hand Made olarak üretiliyor, yani uzakdogu üretimi degildir.

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Bence o gidonun üstünde giden fren kablosu heralde onu kısaltsan yada küçüğünü taksan birde çamurluk taksan eğer yol tutuşuda iyiyse sana ikinci bir bisiklet olarak gayet idare eder.Sorması ayıptır ne kadara aldınız acaba? Hem öyle ay şurası çizildi derdi felan da olmaz

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez
Kazıklanmadım o zaman :) param oldukça birşeyler yapıcam :) bu kadroyu boyatmak ne kadara gelirki bana :)

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
@Evliya
35 liracık ucuz geldi aldım tekeri patlaktı ve akordu yoktu onları yaptırıcam 45-50 liraya gelicek bana ama fotodaki hali 35 lira :)

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Ben olsam uygun yapan bir bisikletçiye gider yaptırırdım heralde.Çünkü teker boyutu büyük ve gerçekten hızlı gidebilirsin.Boyasına felan değermi bilmem ama sürmek için(frenleri de iyiyse) değer bence yaptırmaya.Birde selesini biraz kaldır.

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
@Evliya
Daha hiçbirşeyine dokunmadım bisikletin vites fren km sayaç çalışıyor tekerlerde sorun var onuda yaptırıcam boya kafama takıldı nereye? ne kadara yaptırabilirim :)

Murat Cömez

Tepki
19.390
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Mertcan55
Sanayide bir boyaciya rica etsen, herhalde parca boyarken kadroyuda beraberinde boyar. Ön isciligi kendin yapman gerekiyor. Bence sanayide calisan boyacilar insafsiz olmaz ve bir cocuga yada ögrenciye seve seve yardimci olurlar.

Evliya

Daimi Üye
Tepki
72
İsim
Tarık
Kardeş birşey diyimmi eğer boya atarsa hele böyle kaliteli pahalı bir şey yaparsan sürmeye kıyamazsın öyle her yere koyamazsın çukurlardan felana böyle hep kaçarsın düştüğünde için acır ama boyamazsan en azından üzerindeki boya çok çok çok kötü oluncaya kadar kullanılır.2-3 sene sonra da para geçince eline boyarsın gerçekten güzel bir tarihi bisiklet yapmaya çalışırsın yoksa şimdi yaparsan insan kıyamaz :)

Mertcan55

Üye
Tepki
2
İsim
Mertcan
Bisiklet
Carraro
@Murat Cömez
Ön işcilik olarak boya sökücü sprey sonrasında zımpara o kadar herhalde :)

@Evliya
Bu haldede kullanılırmı :)