UCI Gran Fondo Antalya - 18-20 Kasım 2022

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.988
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Bisiklet sever 93
Benim bir arkadaşım da Denizli' den Antalya' ya bisikletle gidip, yarışa sonradan girdiğini söyledi. Hatta süpürge aracına bile binmiş dediğine göre o_O

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Mustafa Zeybek

157397 dosyayı görüntüle

Kalipso tur turizm şirketinin açıklaması,,,,,,komedi

157398 dosyayı görüntüle

Ilk gün zamana karşı blujin ile rahat sürüş olmaz gerçi 20 km idi,,,

157399 dosyayı görüntüle

Zamana karşı pro anlayış giyim tarzı parasımı boşver söylemeyeyim ilk gün zamana karşı antalya 12 mayıs

157400 dosyayı görüntüle

12 mayıs antalya zamana karşı

157404 dosyayı görüntüle

2 'inci gün podyumda iki kişi üçüncü nerde çipemi takıldı bu ne biçim yarış !!!!!

157405 dosyayı görüntüle

Face 'e resim koyuyorsun kimdir bu genç adam yazmiyorsun,2 ve 3 nerde ?

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.118
Bisiklet
Diğer
Evet dün yarış yorgunluğuyla pek bişey yazmaya fırsatım olmadı. Bu gün pek tarzım olmasa da organizasyonu kötüleyeceğim. Yani bi elin parmaklarını geçmiyor diye genelde daha yapıcı yorumlar yapardım fakat bu seferki yarışın cidden savunulacak bir yanını göremiyorum.

Olaylardaki tek sorun ve en büyütüleni olan çip sorununa değinmeyeceğim. Bu konu yeterince tartışıldı zaten. Bitiş hakemi tarafından belirlenen ve olası sprint finiş için kamera sistemi yerleştirmişlerdi gördüğüm kadarıyla. Buna rağmen numaraları baya karıştırmışlar. Kürsü töreni esnasında baya yanlışlıklar vardı. Yani yarışın koşulduğu 2 saat boyunca bile bunu için bir çözüm bulunup finişe gelen adamın direkt numarası alınabilirdi. Yapmadılar!

Uzun etabı 2 gün önceden gittik ve test sürüşü yaptık. Yollarda ciddi çukurlar ve bozukluklar vardı "düzeltirler heralde böyle bi etapta yarış koşulmaz" diye düşündüm. Çeşme'de de yarışmış biri olarak. 40km/h üzeri hızlarda geçmenin ciddi anlamda risk taşıdığı ama yarışırken de bu hızlarda geçmeniz gereken çukurlu alanlar var. Hiç birine önlem almamışlar. Komik komik oklar çizmişler "bu ok ne?" diye bakarken zaten çukurda buluyosunuz kendinizi. 50. kilometrede bu çukurlardan birine girmem ötürü 2 lastik patlatıp. Bu patlaklar sonucu 24 dakika kaybetmem ve ana gruptan kopmamla benim için yarış bitti zaten:) Bu bi tek benim başıma gelmedi. Her 1km de bir sağda solda elinde bisikletle yürüyen birileri vardı. Yolu mıcırdan temizlemeleri, boşluklar, mazgallar için önlem almaları gerekiyordu. Yapmadılar!

Onlarca yarışmacı lastik patlattı bildiğim kadarıyla 3 kadro kırıldı. 2-3 kişi ciddi kırık veya yaralanmalarla yarışa veda etti. Hafifleri saymıyorum yarış sonunda baya bandajlı insan vardı. Bunlar içinde Mutlu Erçevik gibi gayet tecrübeliler de mevcut.

Etkinlikte trafik ışığında araçları bekleyen arkadaşım oldu. Bazı noktalardaki görevliler kenarda çay, kahve içiyordu. Yarışın son 15km sinde bir şerit bisikletlere dubalarla sözde ayrılmış yandan arabalar geçiyor. Hatta yarış için ayrılan kısımdan motor da geçti:) Ücretsiz olan Edirne yarışı kadar trafiği kapatmaları gerekiyordu. Yapmadılar!

Finişe doğru yapılan son yönlendirmede görevli falan yoktu. Finiş karşı şeritte kaldığından ilerideki kavşaktan dönüp finişe tersten girdim. Bu bi çok yarışmacının da başına gelmiş bu arada. Bazıları bisikleti eline alıp karşıya geçmiş. Gözlerinin önündeki yanlışı bile görmeleri gerekiyordu. Onu da yapmadılar!

Kayıt aşaması iki aşamalı oldu çip vs. mevzuları yüzünden ortada kargaşa varken tam 1 saat kayıt sırası bekledik. 2 tane masa koymuşlar 400 sporcuyu kaydetmeye çalışıyorlar.

Bitiş madalyaları yetersiz ve yersizce verildi. Sporcular organizatörün elinden madalya kapmaya çalışıyorlar yüzlerce bisikletçi yarış yorgunluğunda sıraya girip madalya için el uzattılar adeta. Gayet küçük düşürücü bir görüntüydü.

Bitiş alanında sıcakta haşlanmış sudan başka bir şey yoktu. Orada sizi tutan tek şey yarış kritiği yapmak için arkadaşlarınızı görmek. Ne bir gölge ne düzgün bir alan vardı.

baya baya yazılacak şeyler var daha da...

Yani bu organizasyonu görünce "eh ben de o zaman stravadan rota oluşturup haftasonu 100-200 kişiyi çağırıym, adını da uci granfondo istanbul koyayım" diyorum. Trafik falan hak getire.

Yani ciddi anlamda kötü bir organizasyondu. Calypso sports'un hiç bir etkinliğine para verip de gitmem. Hatta bir süre artık fondolara katılmamayı düşünüyorum o derece bıktırdı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Özhan Akgöğ

Rezaletki ne rezalet

Sonuçlar açıklanmadı bu başka rezalet

Biraz önce ali ihsana rasladim,sele üstünde ,idmandan geliyordu,ali ihsan 3 'uncu olmuş,tarık gül ikinci turgay birinci artık neticeleri sokaklardan öğreniyoruz,35-39 katagoride sonuçlar bu kısa mesafede,

157447 dosyayı görüntüle

Tebrikler ali ihsan dostum,,,

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)

@Kudret Kurtcebe

Burda yaş grubu ilk üçler yazıyor, zaten çoğu yarışcı podyumu beklemeden gitti,podyumda 1 ya da 2 kişi gördüklerin ondan dolayıdır abi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ATTy

Komedi yahu,,

@Özhan Akgöğ

Benim kafamı kurcalayan neden o şahis numaraları çaldı,allah allah yani böyle amatörce organizasyonmu olur,!!!

Bisiklet sever 93

Pejocu genç :-)
Tepki
514
İsim
Mert
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ya bir turda bu kadar boş verilmiş bir tur olmaz biz yolu kısaltıp 60 değilse 30 gidip birinci olsa kimse bir şey demez madalya verirler ya bu kadarda olmaz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@Özhan Akgöğ

Yandan arabalar geçiyor valla rezalet,,,söyleyecek sözüm kalmadı artık,

@ATTy

35 katagoride 2 'inci tarık gül üçüncü ali ıhsan değil ,allah allah kafa karıştı,ali ıhsan bu gün ben üçüncü oldum dedi,işin içinden çıkamadım doğrusu birinci turgay değil,ozan özlem üçüncü sadri keser

Uzunda Rınat 3 'uncu olmuş 60 - 64 katagoride,

Gene uzunda 65 artida 3 üncü yüksel kılıç

ATTy

Daimi Üye
Tepki
345
İsim
Atalay HAN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe

Dün açıklananlar böyleymiş, daha sitede yayınlanan birşey yok ama. Bende anlamadım vallahi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@ATTy

Mehmet ali tanaydı 2 inci olmuş 65 artida marmariste öğrenmiş durumu ,komedi ,adresime postalarlar madalyayı diyor :D:D:D:D:D:eek:

Duvarından okudum az önce

60 -64 katagoride fatih altan ikinci olmuş burhan özdemir 3 üncü,65 artida 3 'uncu ali bıdı
Ne doğru dürüst liste var ne de ortalamalar,hiç bir şey yok,verilen ilk baştaki listeyi aynen not aldım,bir kere listede ali bıdı yoktu 65 artida,kısa mesafede solmaz şafak nerde ,ne oldu ona ve de ayhan akın bunlar Kısada idi,vadim fomin yok,akbar roohi ,sergey volkov yok,bunlar Kisadan vazmi geçtiler yabancılar,
anlamadım gitti,

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
@Özhan Akgöğ

Hahahaha çok iyi yazmışsın. Bitişte madalya için numaraları alan dayıya madalya nerde diye sorunca "Benn organizasyondan değilim!" dedi. Bende e niye bitirenleri not tutuyosun o zaman diyip döndüm gittim. O haşlanmış suların orda azcık bakındım, Baktım madalya falan yok! Elleri havaya kaldırım azcık küfür ettim bağırarak malesef :) Sonra çocuğun biri elinde torbayla abi madalya diye yanıma geldi. Ben hayatımda böyle bişi görmedim. :D

Velotürk'ün Çeşme Granfondo sunda masörüne kadar vardı. Beslenme noktaları nokta atışıydı muz vardı enerji barları vardı. Vardı da vardı. Bir daha 150 lira verip hem çocuk sevindirip hemde organize bir granfondoya katılıp hemde hesap isteyenlerin ağzının ortasına vurucam bu kadar netim. Gelin görün 238 TL artı 233 TL otel artı 170 TL yol parası ve yanında en az 150 TL harcadığımız bir organizasyonu görün ve öyle konuşun.

EDIT : Unutulan bir diğer konu. Saat 9:30 da yarış mı başlar arkadaş. Haşlandık resmen. :)

ulaş kaya

Forum Bağımlısı
Tepki
405
Bisiklet
Cannondale
Oteldende kazık yedik neydi o Belkon otel dört yildizmis bir verseler oda tabelasında durmaz ailecek gittik birde:)@sargonnas

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
794
@sargonnas

Aynen katılıyorum veloturkte çocukları sevindirmek ,tabi ben uzakta kalıyorum ,Veloturk ıstanbulda bir adet gran fondo yapar ise şık olur,,,,

sargonnas

Forum Demirbaşı
Tepki
1.501
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Diğer
@ulaş kaya

Innvista da kaldık biz. Bu konuda ben memnun kaldım otel 233 TL ultra herşey dahil odalar yemekler on numaraydı. Belkon u duyduk ondan seçmedik o oteli. Geçmiş olsun maduruz. :)

@Kudret Kurtcebe

Olaya sadece çocuk sevindirmek olarak baksak bile güzel. Ama inan Çeşme granfondo ülkenin en iyi fondolarından biri. Başlangıç ve bitiş de herşey neredeyse eksiksizdi. Ya Antalya da beslenme noktalarını görsen abi ağlarsın. Se ve portakal kesmişler başka bişi yok. Çeşme de muz kola protein barı su mis gibiydi. Ayrıca beslenme noktalarında insanlar vardı ilgili falan. Burda 2 tane çocuk yazık suların kapakları bile kapalı. Bi yerinden tutayım diyorum yok abi yok. Sadece parkuru beğendim. Ama arkadaşlar oklar konusunda çok haklı. Çukurlar oklarla tnaımlanmış ahahahah o ne ya hayatımda öyle bişi görmedim. :) Anlıyacağımız Velotürk hem işi bilen hem bisiklete binen hem bisikletçinin ruhundan anlayan insanlar topluluğu. Ben bundan sonra seçerim arkadaş organizson kimmiş neymiş bisikleti bilirmiymiş... Neyse uzatmak istemiyorum. Rezalet bir yarış rezalet bir organizasyon. Benim için laylaylom bir hızla gezinti havasında dolanma turu... Geçmiş olsun.

Özhan Akgöğ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.118
Bisiklet
Diğer
Şu an sonuçlar açıklandı ortalık karışacak vaziyet alın... Liste tamamen yanlış öyle böyle değil. Kıs parkur kadın yarışmacısı uzun parkur 11.si falan gibi şeyler mevcut. Gözlerim kör oldu listeye bakarken arkada kalan yarışı bitirmeyenler falan listede önlerde. Hayır uci dünya finaline gidecek %25lik sporcuları nasıl belirleyecekler cidden merak konusu.

Her şeyi geçtim burada etkinliğin pahalı olduğundan dem vuranlar oldu. Eh dedik UCI onaylı yarış. Yurtdışında daha da pahalı euro dedik dolar dedik Uci dedik prestijli dedik. En kötü yarışa en fazla parayı verdik ve muhtemelen hiç kimse İtalya vizesi alamayacak.

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özhan Akgöğ işin bir de şu tarafı var, ileride daha düzgün bir organizatör UCI gran fondo serisinin türkiye ayağını yapmak istediğinde bu durum karşılarına çıkacak ve belkide bu seviyede bir yarışı türkiyede göremeyeceğiz bir daha. Şu saatten sonra federasyonun bu tarz yarışlarda aktif rol alması gerekir bence. Zaman tutacak firmaların federasyon tarafından onaylı olması gibi. Bağımsız bir denetleme kurulu gibi hareket etse federasyon, bu rezilliklerin hiçbiri yaşanmazdı. Calypso iki üç tane ufak çaplı yarış düzenleyip nasıl olurda böyle büyük bir şeyin altından kalkabileceğine inanır gerçekten komik.

• Beğen
Tepkiler: Cartier Tour Kemal
Tepki
43
İsim
Mehmet Çetinkaya
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tam bir fiyasko, iphone aldığını sanıp paketten salatalık çıkan vatandaş gibiyim. Yolda sıfır güvenlik tedbiri, yaklaşık 30. Km de yolun ortasında aniden beliren ince uzun dubalar, tehlikeli viraj girişlerinde sıfır ikaz, parkur içinde karşıdan gelen sivil araçlar, susuz kalan bisikletçiler, diğer olumsuzlukların üstünden bi daha geçmiyorum bile. Bir daha caliypsomu aman Allah korusun.

tırıvırı.

Forum Bağımlısı
Tepki
665
organizasyon komple fiyasko liste baştan sona komple yanlış ilk beş doğru olabilir ama gerisi komple yalan rastgele yazılmış sonuçlar