UBER'e saldıran t*ksi şoförleri

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
@Birhan K. Haklısın hocam. Benim de geçenlerde aklımdan geçmişti o zaman bakkallar da t*ksici mantığıyla hareket etsin, bim'lere, a101'lere taşla sopayla saldırsınlar var mı öyle dünya diye.

Scudo

salih67

Daimi Üye
Tepki
454
İsim
salih
Bisiklet
Orbea
(link)

Özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'in sürücüsüz araçlarından biri, ABD'de bir bisikletiyle yaya geçidinin dışından karşıya geçen bir kadına çarparak ölümüne neden oldu.

aytacaltay

Aktif Üye
Tepki
305
İsim
aytaç
Bisiklet
Kron
Uber taksicilere yola getirecek gibi, biraz kendilerine ceki duzen versinler kimseye saygilari yok resmen serseri. Ayrica bir arkadasimiz ruhsatsiz tasimaya karsiyim demis ancak ruhsatli tasimayida goruyoruz, dolandiricilik var, uc kagit var, saygisizlik var, hatta taciz/tecavuz bile var ee ben ne anladim bu ruhsattan? Devlet vergisini aliyor ama hic yaptirip yok.

• Beğen
Tepkiler: Rocketman

avcioglu

Daimi Üye
Tepki
467
Bisiklet
b'Twin
Video linki:

(link)

Özel otomobil sahiplerinin mobil uygulama aracılığıyla taksicilik yapmasına imkan sağlayan Uber'in ABD'deki sürücüsüz araçlarından birinin karıştığı kazanın görüntüleri yayımlandı. Araç otonom durumdayken sürücünün yola bakmadığı, yaya şeridi kullanmadan karşıya geçen yayanın ise gölgelerin arasndan bir anda aracın önüne çıktığı tespit edildi.

Haber linki:
(link)

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
(link)

Bir de bu çıktı başımıza.

İtalya'nın Apo'ya haliyle PKK'ya açık destek verişi:
(link)

(link)

Bu da Fransa'nın "sözde Ermeni soykırımını" kabul edip Türk halkının onurunun kırılmasına destek oluşu:
(link)

Peki t*ksiciler ne marka araçlar kullanıyorlar? Fiat ve Renault.
Fiat ve Renault hangi ülkelerin markaları?
İtalya ve Fransa.
İrfan Öztürk'ün mantığı ile hareket edecek olursak t*ksiciler ve t*ksiye binenler daha beter vatan haini oluyor o zaman. Az tutarlı olun be!

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Murat SemizOna hiç bir belediyenin gücü yetmez zaten [emoji6]

Özcan

Forum Bağımlısı
Tepki
6.903
İsim
Özcan
Başlangıç
1978—79
Bisiklet
Specialized
(link) (link)

UBER zannedip saldırdılar
Sabiha Gökçen Havalimanı'nda bir grup taksici, UBER aracı zannettikleri minibüsü durdurarak içindekilerle tartıştı. Yaşananlar çevredekiler tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.
Olay, Sabiha Gökçen Havalimanı girişinde dün akşam saatlerinde meydana geldi. İddiaya göre, bir grup taksici, UBER aracı sandıkları siyah minibüsün önünü kesti. Direksiyondaki sürücü, UBER aracı olmadığını patronunun Adana'dan dönecek annesi ve akrabalarını almak için havalimanına geldiğini söylese de grubu ikna edemedi. Sürücü ile taksiciler arasında tartışma çıktı. Araçtakiler de tartışmaya dahil oldu. Havalimanında güvenlik önlemi alan polis, araya girerek tartışmayı sonlandırdı. Taksiciler olayın anlaşılması üzerine sürücüden özür diledi. Darp edilen sürücü de şikayetçi olmaktan vazgeçti. Minibüsün yurt dışına yedek parça ithalat ve ihracatı yapan bir şirkete ait olduğu öğrenildi.

Kaynak2'deki özeti yukarıya taşıdım. Daha ayrıntılı olan diğer kaynakta, indirip şoför ve yolculara saldırdıkları yazıyor. Polis olayı görüp ayırmış.

Sabiha Gökçen Havalimanı Taşıma ve İşletme Kooperatifi Genel Müdürü Murat Zorlu ise, “Yanlış anlaşılma olmuş. Uber olarak böyle devam ederse bu iş, masum insanlar da sıkıntı çekecek. Sorumlu ne taksici, ne de Uber. Devletin buna el koyması ve çözüm bulması lazım” dedi.

Adamın aracına saldırmışlar, kooperatif müdürü sorumlusu t*ksici değil diyor. Oldu canım.

Guanzo

Aktif Üye
Tepki
88
İsim
Mehmet
Bisiklet
Ghost
Uber taksiler gözümde teröristtir ne vergi veriyorlar ne de plaka ücreti. Kaçak taksicilik yapıyorlar.

BerkEvren

Forum Bağımlısı
Tepki
13.190
İsim
Berk Evren
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
(link)
Taksi & Minibüs & Dolmuş... al birini vur ötekine :snzdglsn::snzdglsn:
20-30 kuruşluk para üstüne göz dikmeyen, mesafe / yol / yolcu seçmeyen Uber örnek alınacak hizmet şeklidir. Ama iyi örnekleri taşlamayı seviyoruz :snzdglsn:

mossocitybiker

Aktif Üye
Tepki
271
Bisiklet
Mosso
Kısa mesafelere almama, alsa da bir ton surat yapma bir afralar tafralar tripler,
Leş gibi sigara yada ter kokan bakımsız arabalar
İki kelime konuşmaktan aciz küfür etmeyi marifet bilen bakımsız suratına bakılamayacak bir kadın bindiğinde sarkınto olmaktan çekinmeyen fırsat kollayan şöförler
Trafikte magandalık kural tanımazlık hem kendi hem yolcu hem de diğer araç sürücülerinin canını tehlikeye atma
Kriz anında ihtiyaç durumunda can derdine düşmüş insanlardan 100 dolar isteme haysiyetsizliği
Turiste İstanbul turu attırdıktan sonra ben havaalanının yolunu bilmiyordum diye utanmadan arlanmadan yalan söyleyen namussuz örnekleri.

Daha say say bitmez de enerjime yazık. Valla isteyen gücensin isteyen alınsın nerde sayko nerde it kopuk sabıkalı tip var hepsi ya taksici ya minibüsçü. Elbette aralarında düzgün olanları var onları tenzih ederim ama keşke aralarında olmasalar. Zaten aklı olan o taksicilik yapmaz Uber'e geçer. He diyeceksiniz ki korsan bilmem ne geçin kardeşim o işleri. Uber resmi ofisi olan vergi veren bir şirket. Vergi vermese bu adamlar bunları çalıştırır mı sanıyorsunuz? Göstermelik araç bağlama ve para cezaları da tamamen bu yamyamların gazını almak için diye düşünüyorum.

Özetle umarım bu taksiciler azalarak biter, bunlar kudurdukça benim keyfim yerine geliyor. Geçen uber çağıdım tam da taksi durağının önüne, Uber e binerken de taksicilerin gözüne baktım hadi delikanlı bir tanesi birşey söylesin diye. Bunlar böyle zaten grup halindeyken ağa efe yalnız yakalayınca abi k.peğin olayım..

Uber kullanıyorum, kullanmaya da devam edeceğim. Kaldırılırsa da korsan kullanırım özel taşıma kullanırım yine de bu leş gibi yamyam sürüsü sarı taksileri kullanmam.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@Guanzo

Bir taksi tüm sene için sadece 6bin TL vrgi veriyor.

Asgari ücretliden aylık ortalama 426 TL kesinti yapılıyor. Senelik 5112 TL eder.

Yani taksi ile asgari ücretlinin verdiği vergi miktarı neredeyse aynı.

Bu tabloya göre taksicilerin vergi verdiği pek söylenemez.

nuhcan

Forum Bağımlısı
Tepki
812
İsim
nuh can
@Ilter Elmas

Şimdiki taksiciler de kolay yolu seçip Devlet üzerinden tokatlamaya çalışıyorlar