Türkiye'ye bir bisiklet daha.. "Trek 8500ZR"

Bisikleti beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

• Hayır, beğenmedim.

• Toplam katılım
    94

Alican

Forum Bağımlısı
Tepki
739
@Önder

Önder abi ne garip ki bende öyle dedim:p...Sevindim şimdi sende Mythos önerince...
Jantlar tubeless değildi sanırım...Yine en uygunu Mythos olur gibi...:)

Scudo

Orkun Oskay

Aktif Üye
Tepki
165
Özcan bisikletin çok şık olmuş. Umarım uzun süreler zevk alarak binebileceğin bir bisiklettir. Güle güle kullanman dileği ile

• Beğen
Tepkiler: Özcanak

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
hayırlı olsun özcan abi çok güzel bir bisiklet olmuş allah kazasız belasız uzun uzun pedallamalar nasip etsin...

açıkcası zevkleriniz uğruna hiç bir fedakarlıktan kaçmadan böle güzel bir bisiklet yapmış olmanız takdire şayan bir örnek bence...

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@nirvana
İlker merhaba, Polonezköy gezisine katılabilseydin; turlayabilirdin :) Güzel dileklerin için teşekkür. Aynı km.lerde birlikte coşmak dileği ile

@Emir Alaca
Tşk.ler Emir bey. Bütcem ve imkanlar dahilinde overall bir MTB/ATB oldu sanırım :rolleyes:

@johny
Sevgili Alican, seninle baktığımız 1100gr.lık DH lastiklerinde gözüm kaldı inan :D Sırf bu topic altında lastiğe takılan arkadaşlar için o lastiği alabilirim :D :D Hani şu 2.30, siyah kırmızı renklerde olan ohhamsı lastikler. Bisiklet üzerinde resimlerini çektikten sonra sana veririm. Tabi önce Polonezköy'de bıçağın açtığı orman yolunda çamura bulandıktan sonra :cool: ;)

@specialagent
tartmadım, ama 790gr yazıyor..
(link)
Güzel dilekler için sağolun..

alicins

Aktif Üye
Tepki
151
İstanbul/Gündüz Yıldız Teknik Üniversitesi Gece Üs
özcanın bisikletini dünkü polenezköy turunda çooook yakından takip etmek ve inceleme fırsatım oldu.çooook ciciymiş inşallah hep aynı ciclikte kalır hiç can sıkmaz, allah kazasız belasız, bol keyifli turlar, yolculuklar nasip etsin....

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@Önder
@johny

Teşekkürler dostlar. Sanırım benim de kararım bu yönde olacak (IRC Mythos XC II). Bir yerde buldum, ama sadece arka vardı diye hatırlıyorum. Acelem yok bakınmaya devam. Üzerindeki lastikleri ilk kez ormanda ve çamurda denedim. Tur lastiğinden fazlası var Marathon XR'da. Velespit'in Polonezköy gezisine katılanlar şahittir

Alican doğru, tubeless kullanmıyorum..

@Orkun Oskay
Eşini, ama disk versiyonunu yapacaksın yanlış anlamadıysam. Sabırsızlıkla bisiklet adaşımı bekliyorum. Nice km.lerde coşmak, gülüşmek dileği ile selamlar

@d.berkay
Oh be yüreğime su serptin inan.. Ben de verdiğim onca para için vicdanımla çarpışık bir hal içindeydim. Vicdanım kaybetti bu ufak iç savaşı. Ve kendimi hobim ve sağlığım, sporum için yatırım yapıyorum. Başka fuzuli harcamam yok diyerek rahatlatabilmiştim

Sizlerede kazasız belasız sürüşler

• Beğen
Tepkiler: d.berkay

hhtatar

Daimi Üye
Tepki
102
Demek ki çoktandır foruma girmiyorum.
Özcan'a hayırlı olsun demeyi bu güne kadar bırakmışım. :(

Nasıl hevesle beklediğini biliyorum. Sonunda muradına erdin.

Hayırlı olsun. Kazasız, sağlıkla, mutlulukla bin.

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
@alicins
Sağolasın kardeş, dilerim tez zamanda daha cicilerine sahip olursun. Bol keyifli turlarda görüşmek dileği ile

@Ergün (Divinity)
Teşekkür ederim Ergün, çok sağ ol :D

@hhtatar
Abicim güzel dileklerin nasıl mutlu etti bilemessin. Nice gezilerde aynı mutluluğu paylaşmak umudu ile saygılar & tşk.ler.

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
http://i103.photobucket.com/albums/m124/delihayal/Polonezkoy%2024%20Ekim%202006/DSC01965.jpg

http://i103.photobucket.com/albums/m124/delihayal/Polonezkoy%2024%20Ekim%202006/DSC01959.jpg

http://i103.photobucket.com/albums/m124/delihayal/Polonezkoy%2024%20Ekim%202006/DSC01960.jpg

http://i103.photobucket.com/albums/m124/delihayal/Polonezkoy%2024%20Ekim%202006/DSC01975.jpg

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Özcan bisikletin gerçekten çok güzel görünüyor.Bayağı uğraştın ama değmiş.Güle güle kullan.

• Beğen

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167
Özcan başlamışın turlara,tabi bu guzel MTB ile gezmek müthiş bir imkan olsa gerek;)

Güzelll görünüyor.....:D ;)

• Beğen

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
]
@sonmez
Selamlar Sönmez Ağabey, yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim. Ben hep Kron CT1000 'e benzetiyorum bunu. Hoş bütün modelleriniz güzel, ama tur hevesi işte

@Önder
Selam Önder kardeş, 28-29 Ekim'de Lüleburgaz - İğneada turunda test edebildim bisikleti. İki günde 200km. yol yaptı ve benden 10 üzerinden 10 tam puan aldı. Sadece maşanın travel ı hep kafama takılıyor. Uzun olması; süratli ve tehlikeli uzun-inişlerde avantaj. Ama dik rampalarda dağ tırmanışında, arkada yük olduğu için sanki biraz dezavantaj :confused: gibi.. Tam karar veremedim sadece o noktada.. Aslında kaliteli Ön Rack ile çözülebilecek bir detay. Ve tabi o ön bagaja uygun çanta da lazım. Tur meraklıları için; bu tip detay/kaliteli ürünler keşke daha sık ülkemize getirilse :rolleyes: ;) :cool:

@Condor
Nazar sorununu hornet çözmüş sanırım. Teşekkürler arkadaşlar. Konunun böyle bir nazar boncuğuna ihtiyacı vardı.

@alpay erdem
Selam Alpay, Kanlıca gezisinde tanışmıştık sanırım. O zaman bende 6500 vardı ve yanlış hatırlamıyorsam sende de 6500 vardı. Ne vakit değiştirdin? Teşekkür ederim, sanada hayırlı & uğurlu olsun

alpay erdem

Aktif Üye
Tepki
38
selam. evet kanlıca gezisinde tanışmıştık. nasılsın iyi misin. ben kadromu yaklaşık 40 gün önce değiştirdim. sadece kadroyu değil, birçok parçayı da değiştirdim. 6500 den çıkan parçalarla yeni bir bisiklet toplıycam. işm uzun yani. kendine iyi bak. yeni gezilerde buluşmak üzere.

Özcanak

Forum Demirbaşı
Tepki
522
İyidir Alpay, sağol, seni sormalı ?? Nerlerde geziyorsun? Sana da uyarsa birlikte turlayalım bir haftasonu.

Sadece kadro mu değişti yoksa 8500 (disk) hazır bisiklet mi aldın? Anladığım kadarı ile kadro aldın ve üzerine bisiklet topladınız. Topladığın bisiklet konfigürasyonunu merak ettim. Vites, fren, maşa, teker, gidon, sele, v.b.neler kullanıldı? Sakıncası yoksa yazabilir misin?

:04: (link) :04:

Eminim o 6500 de çok güzel olacaktır. Sendeki 6500 kadronun aynısından kullanan arkadaşım var. Çok memnun. Uzun işlerinde başarılar :04:

Tugfox

Forum Bağımlısı
Tepki
1.218
Ozcan abim bunun muhtelif yerlerine bikac yuz tane( :D ) nazar boncugu takmani oneriyorum:) kadro gercekten de kusursuz:)

saglikli gunlerde pedallaman dilegiyle:)

• Beğen

alpay erdem

Aktif Üye
Tepki
38
8500zr kadroyu aldım. üzerine xt aynakol, ruble, ön ve arka attırıcı, xtr zincir taktırdım. birkaç güne kalmaz, xtr hidrolik fren sistemi taktırıcam. ayırttırdım. maşa dük. ileride değiştirmeyi düşünüyorum maşayı. gidon amoeba scud. sele velo. lastikler michelin xc hard terrain. esasında teker sistemi biraz ağır.onu da bir ara xt veya xtr göbek, revolution teller ve mavic çember ile hafifleştirmeyi düşünüyorum. ben esasında 6500 kadroyu elimden çıkardım. bu yeni toplayacağım bisiklet, eşimin olucak. uygun bir kadro buldum. amoeba scud. bence gerçekten çok güzel. sevgili özcan. ben genellikle asya yakasında, polonezköy, ömerli, riva, beykoz, çengelköy, üsküdar, kadıköy civarlarında geziyorum. eğer hava yağışsız olursa, önümüzdeki hafta neden olmasın. arkadaşlarla bisiklet sürmek kadar zevkli bir şey var mı. kendine çok iyi bak. son sözüm şudur ki, yıllarca da futbol oynamış biri olarak, bisiklet sporunun üzerine spor tanımam.

• Beğen