Türkiye'nin ağır silahları (bisikletleri)

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Tek başınızayken tanrı korusun, düşer de bir yerinizi kırarsanız. Çok sıkıntı yaşarsınız hocam.
Tek denemeyin derim. Trail neyse de Hızlı inişler sakat.
@Oğuzhan Y.

Scudo

Malik altuntaş

Daimi Üye
Tepki
129
Bisiklet
b'Twin
@Halilibrahim
abi sen bırak bu dh sevdasını enduro motor falan al :D o nasıl boy öyle 2.5 metre alet kaybolmuş altında

• Beğen
Tepkiler: sürma ve MakRo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
@Malik altuntaş

19" Large o :D Bunu satınca 22" XL alacam artık mecburen galiba :D hahaha, shaquille o'neal'ın altına midilli vermişler gibi duruyor :D

• Beğen
Tepkiler: Malik altuntaş

Aldora Road Team

Daimi Üye
Tepki
141
İsim
Üzeyir Sağlık
Bisiklet
Carraro
@Halilibrahim
Kesinlikle çok güzel duruyor altında ibrahim abi boşver sen :D

• Beğen
Tepkiler: Halilibrahim

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.125
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Halilibrahim Abi sorması ayıp değilse boy kaç ? Bende 198'im arkadaşların bisiklete binince çocuk bisikleti gibi geliyor

• Beğen
Tepkiler: iksis

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
Yaş olmuş 25. Downhill merakı sarmış dört bir yanımı. Bütçem yok downhill almaya ama mtb ile başlayacağım dağdan bayırdan inmeye. Siz üstadlara geldim ki sürüş teknikleri almaya. Söz sizde vurun şimdi saza. Amma kafiyeli oldu. Çokta güzel oldu Yapım gereği çılgın şeyler yapmak istiyorum ama yaptıklarımın devamını getirmeyerek yarıda bırakıyorum Şuan tamamen downhill merakı sarmış ve kararlıyım bu konuda. Sadece sürüş tekniklerini öğrenmek istiyorum epey araştırdım ama bişey bulamadım, freeride ile başlanması gerekiyormuş ne kadar doğru bilemem. Ben direkmen patikalardan başlayıp kendimi geliştirme düşüncesindeyim. En kötü haber ise daha ön teker kaldıramıyorum. Nerden başlamalıyım, tavsiyelerinize ve engin bilgilerinize ihtiyacım var. Kafanızı şişirdim kusura bakmayın. :)

• Beğen
Tepkiler: Daytona

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@sallehpaul
öncelikle arattıklarını bulamıyorsan daha dikkatli aratmalısın, mesela nasıl ön kaldırılır yerine, ön kaldır yada ön kaldırma diye aratırsan daha iyi çalışıyo forum da, ilk yapman gereken şeyden başlıyorsun güzel, kaldırımlardan atlayıp önce çift teker düşmeye alış, önünü çok kaldırmana gerek yok, azıcık kaldırıp ayaklarınla bisikleti altından it, ve dönerken bisikleti kendinden çok yatırmaya çalış.
şurada bi video var
(link)

Tepki
22
İsim
Yavuz
Bisiklet
Diğer
@sallehpaul hocam en başında bisikleti dizlerinizle yönlendirenyi alışkanlık haline getirin kontrol açısından çok ince bir noktadır bu

sallehpaul

İkitekerbirkitap
Tepki
233
İsim
Salih AYDIN
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Cyclocross
@Tasogare hocam arama konusunda sıkıntı çekmiyorum demek istediğim downhill sürüş teknikleri için toplu bir bilgiyi bulamadım. Yaşımızda ilerlediği için bmx ile başlamak istemiyorum direkmen sürüş tekniklerini öğrenip başlamak istiyorum. Düşe kalka hepsini öğreneceğim zaten kaza konusunda tecrübeliyim en son Heybeliada da yokuş aşağı hızla inerken bir anlık boşluğa gelip düştüm, düşmeden önce kendimi çimenliklerin arasına attım kollardaki sıyrıklarla kurtuldum :) Tavsiyeleriniz için teşekkürler ramazan ayından sonra bisikletle köy yollarında sürüşlere başlayacağım. :)

@yavuzselima teşekkürler hocam böyle ince ayrıntılara ihtiyacım vardı :)

Tepki
29
İsim
Mustafa Yağız
Bisiklet
Salcano
Merhaba arkadaşlar uzun süredir araştırma yapıyorum. Scott Voltage YZ20 almakta karar kıldım fiyat açısından bana göre makul ve de ortalama bir Dirt Jump sanırım.Şimdi asıl soruma geleyim.
Downhille başliyacaksan DJ ile başlayıp temel hareket öğrenecen dediler güzel dediler :)
Buralarda bir skate park yok bunu belirteyim.Heryer ot çim düz yerler var illaki ama böyle betonarme maalesef.
Benim bulunduğum konum biraz engebeli,dağlık bir yer olduğu için arazide teknik iniş için kendimi geliştirebiliceğim birçok seçenek var.Kendime parkurlar vs oluşturabiliceğim alanlar lakin ben bu bisikleti aldıktan sonra araziye girebilir miyim ? Araziye girsem downhill hissiyatı verir mi ?
Eğer öyle şey olmaz derseniz önerilerinizi bekliyorum
iyi forumlar :)

McPatates

Üye
Tepki
0
İsim
Mr patates
Bisiklet
b'Twin
Merhaba ben bir süredir yeni bisiklet almak istiyorum ama karar veremedim merdivenlerden inmek belli yükseklik lerden zipliyorum ama elimdeki bisiklet çok arıza çıkartıyor ve yeni bisiklete ihtiyaç duyuyorum sizce ne almalıyım benim aklımda rockrider 500s var

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Selamlar.
Specialized Big Hit 2. 18.5 civarı diye tahmin ediyorum tartmadım henüz.
Ağır ağır takılıyoruz.
Marzo Bomber 66 180mm
Fox Dhx5
Sun Rims Double Track Çemberler
vs...