Türkiye'de satılmayan/olmayan katlanır bisiklet markaları

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
Arkadaşlar Selamlar,

Türkiyede satılmayan/olmayan katlanır bisiklet üreten marka ve modellerini bir başlık altında toplamaya ne dersiniz.

İlk bilgi benden Citizen bikes

(link)

Özellikle Gotham olan modelinin kadro tasarımınu beğendim.Bu arada Katlanır bisiklet alan herkese Çorap hediye ediyorlar :)
192091

• Beğen
Tepkiler: Serpe ve Onurayaz
Scudo

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
Benim bildigim kadariyla tr de satışta olmayan fakat amerika katlanır bisiklet pazarında dahonu tokatlayan firmanın rüya gibi olan modelleri images (9).jpegimages (8).jpegimages (7).jpegimages (6).jpeg

Bike Friday
images (10).jpeg

Son düzenleme:

Upper Architect

Daimi Üye
Tepki
423
İsim
Numan
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Konu fikri hoşmuş

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Hummingbird_Yellow+folding+2.jpg
Ben de Hummingbird'den bahsedeyim. Bir Kickstarter projesi olarak başlıyor ve tutuyor. Bugün bildiğim kadarıyla epey bir üretim yapıyorlar. Karbon gövde kullanmışlar.

hummingbird+folding+bike+review.jpeg.jpg
Bisiklette 16 inç boyutunda jantlar var, ağırlık 6.9 kg...

Hummingbird_Bike-ELECTRIC-yellow.jpg
Elektrikli versiyonu da var, pili kadroya gömmüşler. Dahili bluetooth devresi var, telefonu gidona yapıştırdığınızda tüm veriler ekranda; hem minimalist hem de teknolojik. Elektrikli modelde ise ağırlık 10.2 kg. Elektrikli bisikletlere hep soğuk bakmışımdır ama bu bisikleti görünce özellikle elektriklisi çok hoşuma gitti.

electric-ps-09.jpg
Elektriklisinin günâhı 4500 Sterlin...

Yoldakiseruven

༼ ºل͟º ༽🧌
Tepki
1.261
İsim
Lemi Dolunay
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Günümüz de obezite çok arttı bence bisikletler insan gücü ile çalışmaya devam etmeli..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Yoldakiyabani
Bisikleti ulaşım amaçlı düşündüğümüzde, aslında elektrik desteği çok mantıklı. Otomobil ya da toplu taşıma kullanmaktansa, rampalarda elektrikten destek alınabilir.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Obezite ile savaş, çocuk tv kanallarından başlar. İçinde yapay şeker olan gıdalara ek vergi koyarak devam eder. Nasıl alkol ve sigara ya ek vergi koyuyorlar, onun gibi. Elektrikli bisiklete gelene kadar asıl obezite savaşı bu şekil olur. Misal bir gofret 1 lira değil 4 lira olsa, 3 lirası vergi şeklinde, tüketim azalır. Çöp gıdaya ihtiyacımız yok.

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Haggard1963
Elektriklisinin fiyatı ne acaba?
İşie gidişlerde yazları terleme olayını çözer,elektriklilere bu gözle bakıyorum ben :)

• Beğen
Tepkiler: gokhanturkal

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@cnmrtpkc
4500 sterlinmiş...
Elektrikli bisiklete ksrşı değilim ama ağırlıktan dolayı soğuk bakmışımdır. Bir de kullanım amacı katlayıp taşımak olan bisiklet elektrikli olduğunda iyice hantallaşıp bence saçma bir hâl alıyor. Ama bu adamlar 10 kiloya elektrikli bisikley yapmış, pil de tamamen kadronun içinde.
Buna ayıracak bütçem olsa bir şekilde bu bisikletten edinmeye çalışırım. Bence Brompton'dan çok daha iyi.

hgercek

Daimi Üye
Tepki
852
Elin Ingilizi icin 4500 birim para. Bizim icin paha bicilemez :D

OmerKa

Daimi Üye
Tepki
282
İsim
Ahmet
Bisiklet
Cannondale
@Hasankaran

Dahon zaten kaliteli üst düzey bir bisiklet değil.Bu ülke katlanırları dahonla flexi ile tanıdı zaten katlanır bisiklete çoğu kullanıcı alternatif olarak baktığı için dahonu alan şah oldum sanıyor.

• Beğen
Tepkiler: gokhanturkal

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Montague Navigator

513ojzfnR0L._AC_SY400_.jpg
41D+MVdA+DL._AC_SY400_.jpg

28 inç jantlı, ilginç bir katlama mekanizmalı. Güzel bir şeye benziyor. Katlanınca teker boyutuna iniyor. Katlamak için ön teketin sökülmesi büyük handikap.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
1550682707-seattle-burke-20-1543441556.gif

Seattle Burke 20

Bisiklet çok iyi duruyor, katlama mekanizması çok başarılı gibi.

Thranduil

Daimi Üye
Tepki
385
İsim
Sadık
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Brompton
Bike Friday'in bildiğim kadarıyla TR'de satışı var.

Benim de favorilerim ilk sırada Brompton, ikinci olarak Bike Friday, üçüncüsü de Birdy. Diğerlerine bakmazdım şahsen.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Benim katlanırda iki favorim var: Brompton ve Hummingbird. Hummingbird'ün katlanma mekanizması Brompton'la aynı fakat karbon gövde ve 10 kg gibi bir ağırlıkta elektrik seçeneği sunması büyük avantaj. Brompton ise tartışılmaz bir klasik; krem rengi kadro, kahve Brooks sele ve elciklerle tablo gibi... Bütçe kısıtlaması olmasa elektrikli tercih edecek olsam Hummingbird'ü, elektriksiz tercih edecek olsam Brompton'ı seçerdim.
Hayaller güzel de, hayatlar ise B'Twin Tilt 120 ?

cnmrtpkc

Only Human
Tepki
346
İsim
Can
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Brompton
Bisiklet türü
Katlanır
@Haggard1963
Tasarımı ve katlanma mekanizması gayet güzelmiş,arka dişli oranları nedir acaba

Edit:
11 li sistem 11 42

BF Okuru

Üye
Tepki
2
rome_1000px_polish.jpg

Citizen Rome. Uçak seyahatlerinde taşıma senaryosu göz önünde bulundurularak tasarlanmış.

rome_folded.png

Taşıma bavulu gibi orijinal aksesuarları var.

gallery_rome_05.jpg