Türkiye'de bisiklet sürmek için en yaşanılası şehir

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında grideniz tarafından paylaşıldı.

1. Mert SÜREN

Mert SÜREN Kıdemli Üye

Seviye:
    Henüz öyle bir yer yok... En iyisi ada da yaşamak...

Ali AKTAŞ bunu beğendi.
  2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben Yalova diyorum. Kısaca; doğası,bunaltmayan havası, turistik yerleri ve yeşilmavi yolları, boğmayan trafiği vs. :)

3. ali albut

ali albut Aktif Üye

Seviye:
    yol bisikleti için alanya manavgat arası istersen yan yolda kullanabilirsin oranın insanı bisiklet ve bisikletçiyi iyi tanıyor yarışlardan dolayı ben devamlı bu güzergahta biniyorum eşim ile beraber
    saygılar
    ali baba

4. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    İstanbul olmadığı kesin. Bisikletimi babamın Zeytinburnundaki ofisine bırakıyorum, rotam genelde Zeytinburnu, Bakırköy, Ataköy ve Florya oluyor, nadirende Bahçelievlere geçiyorum, ama inanırmısınız Floryada, Ataköyde bile bisiklete binen birine uzaylı görmüş gibi bakıyorlar. Hatta bir keresinde Bakırköyde şehir magandaları lüks arabalarını üzerime sürmüştü :(

5. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Zengin magandalarda var demekki :)

6. Ünal Altay

Ünal Altay Kıdemli Üye

Seviye:
    Üstad,

Adamlara o kadar saçma geliyorki bisiklete binerek vakit geçirmek; cafelerde ya da bilumum kapalı alanlarda göbek büyüktmek varken :)

7. İrfan Yılmaz

İrfan Yılmaz Üye

Seviye:
    Memleketim diye demiyorum ama Aydın, her ne kadar bisiklet için ayrılmış yollar bulunmasada. Trafik yoğunluğu bakımından gayet iyi. Ayrıca Kuşadası, Didim, Efes ve bir çok tarihi yere yakın olması da bir avantaj. Ama yaz ayı biraz sıkıntılı:)) Ancak bisikletle ilgilenmeye yeni başladığım içindir belki; ama profesyonel anlamda teknik destek alıcak yerler yok.
    Sanayideki diyalog:

Ben : Abi bu fren bacaklarının daha kalitelisi yok mu? Getirtemezmisin?
    Usta : Ya napcan abim sen kaliteli malzemeyi. çalıyolar zaten bisikletleri.
    Ben : Doğru abi ama ben bisikletimi uzun süreli bir yere bırakmayacam. Gözümün önünden ayırmam.
    Usta : Ne olursa olsun çalıyolar. Benim 2 bisikletim vardı çaldılar...
    Ben : Yok yani ?
    Usta : istersen getirtirim ama çalıyorlar. idare eder seni bunlar. napcan o kadar kaliteli malzemeyi.
    :))

Başka bir ustayada kask sormuştum. İnternetten kask bulamıyorum satacak. Dedi:)

8. Mehmet Ser

Mehmet Ser Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İstanbul En kötü yerlerin başında :D

9. Ali AKTAŞ

Ali AKTAŞ Forum Bağımlısı

Seviye:
    :) yok de çık işin içinden :)

10. furkan adanalı

furkan adanalı Üye

Seviye:
    bence bursaya gelmelisin bursada şehir içinde dolaşmak zor ama uludağa veya denize gidip hem antreman hem gezi yapabilirsin özellikle uludağ tam antremanlık..

11. oguzcigsar

oguzcigsar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Türkiye' nin en uzun sahil şeritlerinden birisi olan Mersin sahil şeridi derim ben. Üstelik bisiklet için ayrılmış alan mevcut sahil şeridinde. Tercih etmeyen asfalt yoluda kullanabilir ve yollar oldukça geniş , sorun yaşanmıyor... Halk aşina olmuş durumda kasklı, eldivenli sporculara...
    Yol bisikletçileri antrenmanlarını bahsettiğim bu sahil şeridinde yaparlar haftada 2-3 kez görüyorum en az... İklim olarakta mükemmel bisiklet sporu için... AMA en büyük artısı Uzun Sahil Şeridi kesinlikle.

Saygılarımla

Deniz bunu beğendi.
  12. matrixod

matrixod Onursal Üye

Adı:
    Ouz
    Seviye:

Adapazarı'nda kısa bir süre kullandım yaptığım yorumun kesinliği hakkında bende emin değilim ama katılmıyorum malesef.Adapazarında bırakın bisikleti araba kültürünün bile oturduğundan emin değilim.Herkes Allah'a emanet ulaşıyor bir yerlere. Şoförler birbirlerine bile saygı duymuyor serdivanda kaç kaza atlattım 2 haftada ben bile bilmiyorum...

13. emre ceyhan

emre ceyhan Üye

Seviye:
    yalova ve izmir bisiklet için ideal şehirler

14. Cem Helimoğlu

Cem Helimoğlu Forum Bağımlısı

Seviye:
    2 senedir bursada bisiklet sürüyorum ama hala gidemediğim yerler var. ondan ben bursayı beğeniyorum. daha hala keşfedilmemiş yerleri de var .

15. matrixod

matrixod Onursal Üye

Adı:
    Ouz
    Seviye:
    o açıdan bakacak olursak İzmir,Bursa,Muğla,Aydın bol yeşillik içerisinde keşfedilmeyi bekleyen bir çok parkur barındıran şehirlerimiz. Onun dışında içerdiği coğrafi şekiller olarak çorak anadolu şehirlerimizde de Ankara,Sivas gibi büyük topraklı şehirlerimizde şehirden uzak noktalarda da bir çok parkur bulunabilir.

16. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    amaç keşfetmekse konya yüz ölçümü bakımından çok keşfedilecek yeri var..:) illa yeşillik olacak değil ya :D..

17. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ankara'ya düz denmiş ama o şehrin neresi düz? devamlı yokuşlar va kalabalık bir trafik. hiç rahatlıkla süremedim o şehirde pek uygun olduğunu da düşünmüyorum. devamlı toz toprak.
    bisiklet sürmek için en ideal şehirler nüfusu istanbul'a, ankara'ya göre az olan şehirlerdir. muğla, antalya, mersin, konya, aydın, izmir ve karadenizin belli başlı yerleridir. küçük yer olarak ise muğla-gökova, manavgat(titreyengöl tarafındaki bisiklet yolları mükemmel.) ve alanya'yı sayabilirim. her an karşınıza tarihi bir yer çıkıyor ve parkurlar nefis. tablo gibi fotolar çekebiliyorsunuz.

18. umittosun

umittosun Kıdemli Üye

Seviye:
    bence tüm şehirlerde binilebilir sıkışık trafiğin içinde derenin içinden akan su gibi akıp gitmek öyle zevkli ki :)

19. M.Burcu Cebesoy

M.Burcu Cebesoy Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yani gezecek görecek yer diyorsanız , sıkılmak istemiyorum diyorsanız akdeniz ve ege sahilleri diyorum , antalya , izmir , aydın , muğla derim ...

Trafik yönünden rahat olsun insanlar laf atmasın kimse rahatsız etmesin diyorsanız öyle bir yer yok :)

konyayı tek geçersin demek :)

20. Cem Kılınç

Cem Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Konya bisiklet şehridir(Bisiklet sayısı bakımından) ama şehir içinde rahat bisiklet binebileceğiniz bir şehir değildir.
    Bunun nedeni araç sürücüleriyle beraber çoğu bisiklet sürücüsünün de trafik kurallarına uymamasıdır.

muraterdem42 bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-11-16_14-23-36.png
Bu sabah @emrah9700, kullanmaya başladığı güç ölçerle ilgili bir iki soru iletmişti whatsapp'tan. Astigmat başlangıcı nedeniyle telefondan okuyup yanıt yazmam zor. Sorularını buradan yanıtlamaya...
pic3-normal-ride-data-zoom-section.jpg
Strava'cıların korkulu rüyası dijital epoyu konuşuyoruz bugün :D Sportmenliğe aykırı davranan bu KOM avcılarının bunu neden yaptığını, nasıl yaptığını, ve bunu nereden anlayabileceğimizi...
PicsArt_09-19-07.56.24.jpg
[ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] [ATTACH] Merhabalar herkeze Bu gün size bu işlerde acemi olan birisi olarak kendi kafama göre yapmış oldugum tarifi anlatmaya çalışıcam ilk defa...