Türkiye Yol Bisikleti Şampiyonası 2021

CeRKeZ

Kağnı Arabası
Tepki
1.188
İsim
Yunus Emre Cebe
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yarış koordinatörü kimdi acaba çok merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ali Kılıç 35.5
Scudo

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Ben mi kör oldum yoksa bu sonuç listesinde ilk üç dışında hiçbir bilgi yok mu? Yarışın kaç km olduğu, kaç dakikada bitirildiği, ortalama hız vs vs vs... Görebilen varsa 19.06.2021, 16.37 itibariyle ekran görüntüsünü atsın bir zahmet. Her geçen saat dünya bisiklet camiasında rezil olma katsayımız artıyor. Yarıştan bir gün sonra ilk üçü açıklayabildiler sadece.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ellerine yüzlerine bulaştırmadan doğru düzgün bir yarış yapabilsinler, aman yayın işi de kalsın.
Geçen sene gibi yarış bittikten altı saat sonra sonuç açıklamasınlar. Geçen sene dünyaya rezil ettiler bizi. Etiyopya'daki yarışın sonuçları bile 3 saat sonra UCİ'ye bildirildi, procyclingstats da yayınlandı. Biz Türkiye şampiyonası sonuçlarını öğrenmek için saat 23' e kadar bekledik.
Konya'dan kötü haberler geliyor. Zaman karşı yarışında ellerine yüzlerine bulaştırmışlar her şeyi. Rezillik diz boyu. Herkes sonuçlara itiraz ediyormuş.
10 milyon öğrenci aynı anda sınava giriyor ve aylarca sonuçlar açıklanmıyor.. Koca ülke seçime giriyor, ertesi gün büyükbaşlar koltuklarında yerlerini odalarını ve makam araçlarını zimmetlerine almış oluyor.. Bilek hakkı alın teri bekleyedursun..ayrıca Konya böyle prodiksiyonları kaldırabilecek bir şehir değil..mantalitesi farklı..

M.İhsan

Love Mountains!
Tepki
3.208
İsim
Muhammed İhsan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Yol bisikleti
..ayrıca Konya böyle prodiksiyonları kaldırabilecek bir şehir değil..mantalitesi farklı..
Silin artık şu düşünceleri kafanızdan! Konya'da da spor yapılıyor, eğleniliyor ve en önemlisi insanca yaşanılıyor. Mantalitesi farklı falan değil. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi ülkemize yakışmayan insanlardan Konya'da da var ama çoğunluğu oluşturmuyor. Konya hakkındaki ön yargılarınızı kırmanız gerekiyor.

Heicks

Daimi Üye
Tepki
767
İsim
Heics
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konya böyle prodiksiyonları kaldırabilecek bir şehir değil..mantalitesi farklı..
Ben de katılıyorum, insanları düșüncelerine göre yargılamak iyi birșey değil. Emin olun bașınıza bir iș geldiğinde Konya, İzmir, İstanbul hangi șehirde olduğunuz farketmez herkes yardımınıza koșar. 🙃

Onun dıșında mesele makam, mevkii ise herșey unutulur ülkemizde. 😁 Makam arabası mevzusuna da hiç anlam veremem, ülkemde o kadar maddi ve manevi sorun varken çoğunun tek derdi akrabalarını zengin etmek olan belediye bașkanları da milyon ₺'lik arabalara binmeyiversin ki üstelik benim vergimle! Söylenecek çok șey var da neyse hocam...

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10 milyon öğrenci aynı anda sınava giriyor ve aylarca sonuçlar açıklanmıyor.. Koca ülke seçime giriyor, ertesi gün büyükbaşlar koltuklarında yerlerini odalarını ve makam araçlarını zimmetlerine almış oluyor.. Bilek hakkı alın teri bekleyedursun..ayrıca Konya böyle prodiksiyonları kaldırabilecek bir şehir değil..mantalitesi farklı..
Konya böyle prodiksiyonları kaldırabilecek bir şehir değil..mantalitesi farklı..

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Silin artık şu düşünceleri kafanızdan! Konya'da da spor yapılıyor, eğleniliyor ve en önemlisi insanca yaşanılıyor. Mantalitesi farklı falan değil. Türkiye'nin dört bir yanında olduğu gibi ülkemize yakışmayan insanlardan Konya'da da var ama çoğunluğu oluşturmuyor. Konya hakkındaki ön yargılarınızı kırmanız gerekiyor.
Nasıl ki İzmir e karşı bir ön yargı varsa Türkiye de, aynı şey Konya için de geçerli.. Ben Konya lıları dışlıyor ya da aşağılıyor değilim.. Siz böyle bir ithamda bulunamazsınız.. Neden taktınız ki bu kadar?
Ben de katılıyorum, insanları düșüncelerine göre yargılamak iyi birșey değil. Emin olun bașınıza bir iș geldiğinde Konya, İzmir, İstanbul hangi șehirde olduğunuz farketmez herkes yardımınıza koșar. 🙃

Onun dıșında mesele makam, mevkii ise herșey unutulur ülkemizde. 😁 Makam arabası mevzusuna da hiç anlam veremem, ülkemde o kadar maddi ve manevi sorun varken çoğunun tek derdi akrabalarını zengin etmek olan belediye bașkanları da milyon ₺'lik arabalara binmeyiversin ki üstelik benim vergimle! Söylenecek çok șey var da neyse hocam...
Kısmen katılıyorum ama bunu bir tek dile getiren ben değilim emin olun.. İzmir konusundan söz ettim az önce.. Konya da deprem olduğunda Allah ın hikmeti, İzmir de olunca gavurluktan oluyor 😅 örneği mazur görün ama Konya, Türkiye nin en fazla bira içicisinin olduğu şehir.. Ama bunun mantıklı bir açıklaması var, arpa ve buğday üretimi ile de paralel.. Bunu tabi rencide edici bir anlamda kullanmıyorum.. Türkiye ekonomisine katkısı açısından söylüyorum ve yıllarca da Türkiye nin tahıl ambarı olarak coğrafya kitaplarımızda okutulan kadim bir şehir.. Bakın ısrarla şehir diyorum, kent değil.. Bunlar farklı terimler.. Ya da TÜBİTAK gibi bir kurumda evliyaların mucizeleri gibi konferans veriliyor.. Mesela bu da TÜBİTAK ve maneviyat ile bağdaşmayan bir konu.. Bu ve bunun gibi 10 larca örnek verilebilir..

Son düzenleme:

Heicks

Daimi Üye
Tepki
767
İsim
Heics
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Nasıl ki İzmir e karşı bir ön yargı varsa Türkiye de, aynı şey Konya için de geçerli.. Ben Konya lıları dışlıyor ya da aşağılıyor değilim.. Siz böyle bir ithamda bulunamazsınız.. Neden taktınız ki bu kadar?

Kısmen katılıyorum ama bunu bir tek dile getiren ben değilim emin olun.. İzmir konusundan söz ettim az önce.. Konya da deprem olduğunda Allah ın hikmeti, İzmir de olunca gavurluktan oluyor 😅 örneği mazur görün ama Konya, Türkiye nin en fazla bira içicisinin olduğu şehir.. Ama bunun mantıklı bir açıklaması var, arpa ve buğday üretimi ile de paralel.. Bunu tabi rencide edici bir anlamda kullanmıyorum.. Türkiye ekonomisine katkısı açısından söylüyorum ve yıllarca da Türkiye nin tahıl ambarı olarak coğrafya kitaplarımızda okutulan kadim bir şehir.. Bakın ısrarla şehir diyorum, kent değil.. Bunlar farklı terimler.. Ya da TÜBİTAK gibi bir kurumda evliyaların mucizeleri gibi konferans veriliyor.. Mesela bu da TÜBİTAK ve maneviyat ile bağdaşmayan bir konu.. Bu ve bunun gibi 10 larca örnek verilebilir..

Bilmiyorum hocam, insanların siyasi fikirleri onlara olan bakıș açılarımızı değiștirmemeli diye düșünüyorum.

Hadi sizin bakıș açınızla bakalım, Konya halkı her șeye rağmen A görüșünü seçimlerde desteklediği için eleștiriliyor. Peki İzmir halkının her șeye rağmen çalıșmayan belediyelere sırf B görüște olduğu için seçimlerde destek vermesi farklı bir durum mu? İkisi de sorgulamıyor o zaman.

Bu arada kimse yanlıș anlamasın, hepsi benim ülkemin vatandașı. 🙃
Ben sadece insanları görüșlerine göre ayırmanın sadece siyasilerin ekmeğine yağ sürdüğüne inananlardanım. İnsanları sevin. 🙃

Emin olun bu çok saçma bir durum, kimse tarafsız olmak zorunda da değil orası ayrı. İsteyen ülkemiz daha iyi yerlere gelsin diye A, B, Ç, D partisine oy verir, ama bu insanların günlük hayatına yansımamalı. 🙃

Kesinlikle sizin için söylemiyorum, niyetinizi iyi olduğunu biliyorum çünkü. İnsanlar içleri nefret dolu birer canavarlara dönüșmemeli ülkemizde, ki geçmiște çok çektik bu sıkıntıları.

Sokakta siyaset, kafede siyaset, arabada siyaset, bisiklet üzerinde siyaset, televizyonda siyaset. 🙃

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Bir şehirin siyasi tercihinden dolayı, böyle organizasyonları yapamaz, mantaliteleri farklı demek, orada yaşayan insanları hakir görmek ve aşağılamak, tepki gösterilince beyinsiz demek tamda sana yakışan bir davranış. Birde tübitak, en çok bira içilen şehri vs diye saçmalamışsın. Bunun konuyla ne ilgisi var? Eğer Konya'dan nefret ediyorsan bunu ulu orta herkesin okuduğu bir platformda yapamazsın, yaparsanda sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. TCK 216 maddeyi dikkatle oku, yaptığın suçun karşılığı bir yıldan üç yıla kadar hapis. Ayrıca Konya senin düşündüğün gibi 2 milyon insan AKP'ye oy vermiyor, AKP'yi senden çok ben eleştiriyorum merak etme.

Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama Suçu
TCK Madde 216
(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

bkeskin

Aktif Üye
Tepki
397
İsim
Berkan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kallone O iş öyle olmuyor yalnız, kafanıza göre yorumlayabileceğiniz bir şey değil TCK 216. İfade özgürlüğü diye bir şey var. Kişi, istediği gibi aşağılık görebilir herkesi. Mentalitelerini farklı bulabilir, hakir görebilir. Bunların hepsi ifade özgürlüğüdür. Hakaret ederse TCK 216 devreye girer. Kişisel yorumunuzla aba altından sopa göstermeyin. Konya halkı, kendilerine dair olan fikirleri geçtiğimiz 20 yıl içinde kazanmış ve pekiştirmiş bir halktır. Rahatsız oluyorlarsa, yapmasalardı diyebilirim ve rahatsız olduklarını aksiyonlarıyla gelecekte kanıtlayabilirler.

• Muhteşem
Tepkiler: SerdarCYCoo2Bursa

kallone

Daimi Üye
Tepki
493
İsim
Merida
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kallone O iş öyle olmuyor yalnız, kafanıza göre yorumlayabileceğiniz bir şey değil TCK 216. İfade özgürlüğü diye bir şey var. Kişi, istediği gibi aşağılık görebilir herkesi. Mentalitelerini farklı bulabilir, hakir görebilir. Bunların hepsi ifade özgürlüğüdür. Hakaret ederse TCK 216 devreye girer. Kişisel yorumunuzla aba altından sopa göstermeyin. Konya halkı, kendilerine dair olan fikirleri geçtiğimiz 20 yıl içinde kazanmış ve pekiştirmiş bir halktır. Rahatsız oluyorlarsa, yapmasalardı diyebilirim ve rahatsız olduklarını aksiyonlarıyla gelecekte kanıtlayabilirler.
TCK216'da hakaret ile alakalı birşey yazmıyor güzel kardeşim bak oraya kanunuda yazdım bi zahmet oku. Sen insanları alenen aşağılacaksın, hakir göreceksin ve buna ifade özgürlüğü diyeceksin öylemi? Bide aksiyonlarla buna kendimizi kanıtlamamızı falan bekliyor te allam kafaya bak.

TCK Madde 216
(1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

SerdarCYCoo2Bursa

Jiroskopik Kararlılık
Tepki
3.232
İsim
Serdar
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Pinarello
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bilmiyorum hocam, insanların siyasi fikirleri onlara olan bakıș açılarımızı değiștirmemeli diye düșünüyorum.

Hadi sizin bakıș açınızla bakalım, Konya halkı her șeye rağmen A görüșünü seçimlerde desteklediği için eleștiriliyor. Peki İzmir halkının her șeye rağmen çalıșmayan belediyelere sırf B görüște olduğu için seçimlerde destek vermesi farklı bir durum mu? İkisi de sorgulamıyor o zaman.

Bu arada kimse yanlıș anlamasın, hepsi benim ülkemin vatandașı. 🙃
Ben sadece insanları görüșlerine göre ayırmanın sadece siyasilerin ekmeğine yağ sürdüğüne inananlardanım. İnsanları sevin. 🙃

Emin olun bu çok saçma bir durum, kimse tarafsız olmak zorunda da değil orası ayrı. İsteyen ülkemiz daha iyi yerlere gelsin diye A, B, Ç, D partisine oy verir, ama bu insanların günlük hayatına yansımamalı. 🙃

Kesinlikle sizin için söylemiyorum, niyetinizi iyi olduğunu biliyorum çünkü. İnsanlar içleri nefret dolu birer canavarlara dönüșmemeli ülkemizde, ki geçmiște çok çektik bu sıkıntıları.

Sokakta siyaset, kafede siyaset, arabada siyaset, bisiklet üzerinde siyaset, televizyonda siyaset. 🙃
Vallaha helal olsun 👍 tam da aslında söylemek istediğim şeyi açık ve seçik olarak yazıya dökmüşsünüz.. Arkadaşlarla konuşurken, Nevşehir yarışı etabının Konya ya taşınması gibi, bilirsiniz yağmurun aşırı olmasından falan.. Böyle konu geçti... Ben de aynı şeyi söyledim orda da.. Etrafımızdaki her şey başka bir şey ya da şeylerle var ediyor kendisini.. Yani en basit evi ev yapan, arabayı araba yapan tek tekler var..insan ve yaşadığı ülke, toplum da böyle.. Ama gelin görün Türkiye de bu konuları ağza alınca küfür etmiş gibi linç ve afaroz an meselesi haline geliyor 😅
Bir şehirin siyasi tercihinden dolayı, böyle organizasyonları yapamaz, mantaliteleri farklı demek, orada yaşayan insanları hakir görmek ve aşağılamak, tepki gösterilince beyinsiz demek tamda sana yakışan bir davranış. Birde tübitak, en çok bira içilen şehri vs diye saçmalamışsın. Bunun konuyla ne ilgisi var? Eğer Konya'dan nefret ediyorsan bunu ulu orta herkesin okuduğu bir platformda yapamazsın, yaparsanda sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsın. TCK 216 maddeyi dikkatle oku, yaptığın suçun karşılığı bir yıldan üç yıla kadar hapis. Ayrıca Konya senin düşündüğün gibi 2 milyon insan AKP'ye oy vermiyor, AKP'yi senden çok ben eleştiriyorum merak etme.

TCK Madde 216

Girişteki yazdığınız ifadeleri size aynen iade ediyorum ve yine aynı maddelerle benim de size karşı triplenme gerekiyor.. Saçmalışsınız kin ve nefret kelimeleri vs.. Anlamadığınız bir şey saçma gelir insana.. Anlaşılan şey zaten saçma olarak kabul edilemez.. Sizin bira içki vs deyince iyice nevriniz döndü, kendinizi kaybettiniz herhalde, iyice çoşturdunuz forumu 😁 2-3 cümlede paylaşılan bilgi zor durumda bırakmış olmalı ki beyninizi, o yüzden size uyar diye düşündüğüm bir şaka amaçlı video paylaştım.. Alınmayın bu kadar 😁 forum burası.. Kimse kimseyi bıçak zoruyla buna uyacaksın, şunu demeyeceksin, şöyle oturacaksın, benim doğrum herkesin doğrusu falan filan.. Böyle bakış hastalıklı bir bakış.. Aman diyeyim.. Aynı maddeler nasıl sizin veya tarafı olduğunuz kesimi, düşünceleri koruyor ve kapsıyorsa aynı maddeler sizin gibi düşünmeyen, sizin aleyhinizde düşünen insanları da korur ve kapsar.. Daha önce dile getirmiştim başka konu altında, burada da sizin için tekrar dile getireyim, jöleli olarak bildiğimiz yiğit bulut denen zat, bir zamanlar iktidara ateş püskürürken ne olduysa bir anda döndü pek çok siyasetçi gibi ve gözümüzün önünde, gün gibi duran yolsuzluklara "evet var, yok demiyorum ama daha büyük suç bu yolsuzluğu hükümete yakıştırmak.. Asıl bunu tartışmalıyız", demişti..Ya da nazım Hikmet in vatan haini şiiri var, başınız ağrımıyorsa 2-3 dk ayırıp okuyabilirsiniz . Şimdi siz de böyle yükselince, bu 2 örnek geldi aklıma 😁 özetle, şimdi siz anayasa literatürünü önüme koyduğunuz da toplumun norm ve etik seviyesini ya da kalitesini siz mi belirliyor oluyorsunuz? Bunu geçtim, halkı aşağılayan, onları hakir gören - ki böyle bir ifadede hiç de bulunmadım ama bulunmuşum gibi tavır gösteriyor oluşunuz, asıl sizi suçlu duruma düşürüyor.. Bunu mevcut iktidar ve sevenleri tarafında çokça görüyoruz zaten, alışkınız o ayrı.. Sizin ifade özgürlüğü ile resmi evrak ve adeta devlet zimmetli haline getirmeye çalışma çabanızı da anlamış değilim.. Az önce yorumumda belirttiğim gibi, yukarıda, böyle bir algı var.. Bahsini ettim.. Son olarak şunu söylemek isterim, anayasa maddesi, fıkrası, bendi, vs.. Bunlardan aleyhimde endişe duyuyor olsaydım eğer zaten yanıtlarımı yazmamış ve bu yükselmenizi yaşamamış olurduk kuvvetli ihtimal..

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: BF Okuru ve Heicks

recepB

Aktif Üye
Tepki
351
İsim
recep
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sonuçları federasyonun sayfasında bulamadım açıklandı mı bilgisi olan var mı ?